Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Baltijas jūras rallija čempionāta atklāšanas posmā vairākas godalgas arī latviešu ekipāžām

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Baltijas jūras rallija čempionāta atklāšanas posmā vairākas godalgas arī latviešu ekipāžām
Ralfs Sirmacis ar stūrmani Jāni Sokolovu. Foto: Latvija Rallija Čempionāts

Februāra otrajā nedēļas nogalē tika atklāta Baltijas jūras rallija čempionāta 2024. gada sezona. Atklāšana bija uzticēta vienam no vecākajiem regulāri notiekošajiem rallijiem Latvijā – tradicionālajam ziemas rallijam ''Sarma 2024''.

Šajā rallijā Baltijas jūras čempionāta ieskaitē startēja 46 rallija ekipāžas no astoņām valstīm. Nav pārsteigums, ka nāciju kausa ieskaitē šajā posmā uzvaru izcīnīja Latvija, jo šis rallijs vienlaikus bija Latvijas rallija čempionāta posms.

1. klasē īpaša cīņa izpalika, jo no diviem dalībnieku ekipāžām pārliecinoši ātrākā bija turku Kerema Kazasa ekipāža ar ''Ford Fiesta Rally2'', kas apsteidza ukraiņu dāmu ekipāžu Nadiiu Sobolevu, kuras ļoti daudz laika zaudēja, iesprūstot kupenā, otrajā ātrumposmā.

2. klasē pēc līderu poļu ekipāžas izstāšanās cīņu par uzvaru pārņēma divas igauņu ekipāžas Kristjans Kajakas un Esmars-Arnolds Unts, kur abas startēja ar ''Ford Fiesta Rally3'' rallija automašīnām. Kajakas līdz rallija vidum bija jaunais klases līderis, bet vēlāk šo pozīciju zaudēja un līdz rallija finišam vairs to nespēja atgūt, zaudējot 14,2 sekundes Untam Trešajā vietā ierindojās Latvijas ekipāža Ilja Zakmans / Estere Zakmane.

Rallija Sarma viltīgās kupenas izjauca aizraujošu cīņu 3. klasē – pirmajā ātrumposmā vairāk kā minūti zaudēja apvienotā turku un latviešu ekipāža Kans Alakočs / Andris Mālnieks (Renault Clio Rally4), ko nespēja atgūt līdz rallija finišam, lai arī uzrādīja līdzīgus ātrumposmu rezultātus līderiem. Attiecīgi uzvaru rallijā izcīnīja ar Latvijas licenci startējošais, četrpadsmit gadīgais soms Isaks Hatanmā (Peugeot 208 Rally4). Goda pjedestāla trešo pakāpienu izdevās sasniegt lietuvietim Mantas Bartkuvenas (Ford Fiesta Rally4).

Sīvākā cīņa bija vērojama 4. klasē, kuras dalībnieki arī cīnījās par uzvaru rallija Sarma 2024 kopvērtējumā. Neapturami ātra bija igauņa Egona Kaura ekipāža ar Hyundai I20 VRT. Viņus nespēja noķert ne Latvijas rallija čempionāta līderi Emīls Blūms / Didzis Eglītis (Mitsubishi Lancer Evo IX), ne Matīss Mežaks / Mikelis Mežaks (SRT Proto 02), kurus finišā šķīra vien 0,46 sekundes.

Pārsteigumu 5. klasē sarūpēja šīs klases debitants ar Eiropas un Latvijas čempionātu pieredzi Ralfs Sirmacis ar stūrmani Jāni Sokolovu un BMW 330. Neskatoties uz atvērtu motortelpas pārsegu priekšā vējstiklam pēdējā ātrumposmā, viņi tuvākos sekotāju spēja apsteigt ar vairāk kā minūti lielu pārsvaru. Par otro vietu šajā klasē norisinājās cīņa līdz pat pēdējam metram. Šoreiz veiksmīgāki izrādījās Atis Bruņinieks / Jānis Strazdinš (BMW 328), kuri finišā par 2,4 sekundēm apsteidza Zigurdu Kalniņu / Renāru Salaku (BMW Compact).

Līdz pat ceturtajam ātrumposmam ļoti aizraujoša cīņa notika arī 6. klasē, bet tad Citroen C2 R2 Max defekta dēļ no cīņas izstājās igaunis Oskars Mānamets. Attiecīgi bez aizķeršanās trešo uzvaru šīs sezonas ziemas rallijos spēja izcīnīt Madara Dīriņa / Ginta Lasmaņa ekipāža (Honda Civic). Trešo vietu izcīnīja Kristaps Telle / Kaspars Grīva (Ford Focus).

Plašāku informāciju par Rallija Sarma 2024 rezultātiem iespējams atrast Latvijas rallija čempionāta mājas lapā autorally.lv, savukārt plašāka informācija par Baltijas jūras rallija čempionātu meklējama uus.autosport.ee/sport/ralli/

Rallijs Sarma Baltijas jūras rallija čempionāta stafeti nodot Somijas ''Länsirannikon Rally'', kas notiks 24.-25. maijā, Somijā.

Informāciju sagatavoja:
Ģirts Avotiņš
Rallija Sarma preses sekretārs