Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

''Rally Liepāja'' garākais izaicinājums vēsturisko auto regularitātes rallija dalībniekiem

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

''Rally Liepāja'' garākais izaicinājums vēsturisko auto regularitātes rallija dalībniekiem
Foto: Reinis Grīnvalds

Maija izskaņā notikušajā Rally Liepāja, garāko sportisko distanci veica ne FIA Eiropas rallija čempionāta, ne arī Latvijas rallija čempionāta dalībnieki, bet gan vēsturisko auto regularitātes sacensību Youngtimer Rally Liepāja dalībnieki. Ekipāžām Talsu un Liepājas apkārtnē divu dienu garumā bija jāveic 219,46 km gara distance, kas ir par 13,50km vairāk kā rallija sporta auto.

Youngtimer Rally Liepāja startam pieteicās 19 ekipāžas, kuras sagaidīja aizraujošs un sportiski viltīgs maršruts 14 ātrumposmu garumā. Vēl vienu izaicinājumu sniedza arī ātrumposmu norises laiks – tā pirmās dienas starts Talsos paredzēts plkst. 6:30, kamēr dienas noslēdzošais ātrumposms sākās plkst. 17:10, kam vēl sekoja pārbrauciens līdz Liepājai. Savukārt otrās dienas norises Liepājas apkārtnē sākās plkst. 6:55 – un ilga līdz pat plkst. 15:15, kad ekipāžas šķērsoja finiša estakādi.

Aizsteidzoties notikumiem pa priekšu, jāsaka, ka šķietami vieglais pārbaudījums noteiktā ātrumā veikt plānoto maršrutu nemaz nav tik viegls uzdevums, un sarežģījumu regularitātes rallija dalībniekiem netrūka. Turklāt, trīs no 19 ekipāžām nemaz nesasniedza sacensību finišu – viena ekipāža piedzīvoja avāriju, bet atlikušajām divām finiša estakāde gāja secen auto tehniskas vai privātas dabas iemeslu dēļ.

Cīņā pret soda minūtēm (regularitātes rallijā ekipāžām jābrauc iespējami precīzāk, ne ātrāk – un katra nobīde no noteiktās laika normas tiek skaitīta kā soda laiks) un par kopvērtējuma punktiem divu dienu garumā visprecīzākais izrādījās Arnis Modris (Opel Acona), kurš iekrāja 29,42 soda sekundes. Visnotaļ saspringta izrādījās cīņa par goda pjedestālu jo arī nākamās vietas necik vairāk soda sekundes neiekrāja – otrajā vietā ierindojās Agris Staņēvičs (VAZ Lada 1500S), kura ekipāžai par 2,17 soda sekundēm vairāk kā uzvarētājam, bet kopvērtējuma trešajā vietā – Normunds Kalvāns (Saab 96) ar 2,90 sekundēm vairāk kā līderim. Arī ceturtās vietas īpašnieku igauni Toomas Kreek (VAZ 21011) no uzvarētāja šķīra 4,06 sekundes. Objektivitātes pēc jāsaka, ka pēdējā finišējusī ekipāža soda laikā sakrāja 3 minūtes un 47,51 sekundi.

Kopumā sacensībās piedalījās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas ekipāžas, kas ātrumposms startēja ar Opel, Saab, Porsche, VAZ, Volkswagen, BMW, GAZ, Mazda un Mercedes-Benz ražotiem automobiļiem. Jaunākais no tiem bija 1993. gadā ražotais Kristapa Grīnberga Mercedes-Benz 190, bet senākais – Krišjāņa Oskerko vadītais 1958. gada GAZ M 21.

Izmantotie resursi:
RALLY LIEPAJA