Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 3

Zviedrijas WRC treniņos ātrākais Rovanpera

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Zviedrijas WRC treniņos ātrākais Rovanpera
Kalle Rovanpera

Pasaules rallija čempionāta (WRC) Zviedrijas rallija treniņos ātrāko laiku uzrādīja pagājušā gada WRC čempions Kalle Rovanpera no ''Toyota'' komandas.

Ar 5,45 kilometrus garu treniņa ātrumposmu ceturtdien startējis Zviedrijas WRC rallijs. Pirmajā iebraucienā, startējot tādā secībā, kādā sportisti trasē dosies piektdien, ātrākais bija Esapeka Lapi, kurš trasē devās no sestās starta pozīcijas. 1,7 sekundes viņam zaudēja Takamoto Katsuta. Tikai piektais ātrākais bija Kalle Rovanpera, kurš trasē devās pirmais.

Otrajā iebraucienā ļoti ātrs bija Lapi, kurš par 2,5 sekundēm apsteidza Rovanperu. Trešajā iebraucienā, kad jau trase bija attīrīta un saķere bija labāka, ātrāko laiku uzrādīja Rovanpera, kuram 0,1 sekundi zaudēja Lapi, bet 0,3 sekundes atpalika Katsuta. Ja pirmajā iebraucienā Tanaks bija trešais ātrākais, tad, noslēdzoties Shakedown, kad jau trase visiem bija līdzvērtīga, igauņu braucējam sestais ātrākais laiks, no līdera atpaliekot 3,5 sekundes.

WRC2 klasē ļoti ātrs bija Olivers Solbergs, kurš visos trijos braucienos bija ātrākais braucējs. Finišā viņš tuvāko sekotāju Ole-Kristianu Veibiju apsteidza par 0,3 sekundēm, bet 0,8 sekundes atpalika Tēmu Suninens.

Taču īstā cīņa sāksies šovakar (20:05 pēc Latvijas laika), kad sportistiem būs jāveic 5,16 kilometrus garš dops. Trīs dienu laikā sportisti veiks 18 dopus (301 km). Pavisam kopā uz starta izies 51 ekipāža.

Shakedown rezultāti: