Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:148, Did:0, useCase: 0

Indiešu sportists pēc kritiena Dakaras rallijā atrodas mākslīgajā komā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Indiešu sportists pēc kritiena Dakaras rallijā atrodas mākslīgajā komā
Indiešu sportists Santošs

Dakaras rallija trešajā ātrumposmā smagu kritienu piedzīvojis indiešu sportists Santošs, kurš šobrīd atrodas mākslīgajā komā.

Kā ziņo Dakaras rallija organizatori, tad trešdien motociklu ieskaitē kritienu lielā ātrumā piedzīvoja 37 gadus vecs indiešu sportists Santošs, kurš pēc trīs posmiem kopvērtējumā ieņēma 35.vietu. Lai arī sportists neguva fiziskas traumas, izņemot izmežģītu labo plecu un galvas traumu, ārsti nolēma sportistu kādu laiku uzturēt mierīgā stāvoklī un ievietot viņu mākslīgajā komā.

''Viņš saņem vislabāko iespējamo medicīnisko aprūpi, un turpmākās dienas viņš tiks pastāvīgi novērots. Jaunākās skenēšanas arī nav parādījušas būtiskas problēmas, kas varētu ietekmēt viņa pilnīgu atveseļošanos,'' teikts sportista ''Hero MotoSports'' komandas paziņojumā.

Kā atklāja Husqvarna nīderlandiešu braucējs Pols Spīrings, tad viņam un itāļu braucējam Mauricio Gerīnī, kuri pirmie pamanīja avarējušo sportistu, izdevās Santošu atdzīvināt pirms ieradās mediķu helikopters.

"Kad pēc 15 minūtēm ieradās helikopters, par laimi, atkal sajutu Santoša pulsu. Tas bija milzīgs atvieglojums," sacīja Spīrings. "Varēju rīkoties labi, jo zināju, kas jādara, bet reālajā dzīvē nekad nevienu nebiju atdzīvinājis."

2019. gadā, kad rallijs notika Dienvidamerikā, Santošs arī piedzīvoja kritienu, kur toreiz viņš guva smadzeņu satricinājumu. Viņa visu laiku labākā izcīnītā vieta Dakaras rallijā ir 34. vieta, kas tika izcīnīta 2018. gadā.

Izmantotie resursi:
https://www.hindustantimes.com