Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Jonass: "Ar jauno komandu viss ir visaugstākajā līmenī - pat labāk nekā bija iepriekš"

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Jonass: "Ar jauno komandu viss ir visaugstākajā līmenī - pat labāk nekā bija iepriekš"
Pauls Jonass

Motosportists Pauls Jonass, kurš pasaules motokrosa čempionātā (MXGP) šosezon pārstāvēs "GasGas" rūpnīcas komandu, turpina gatavoties jaunajai sezonai un šobrīd aizvada intensīvus treniņus, vēsta LSM.lv.

2020. gadā Jonass uzsāka savu otro sezonu "Husqvarna" rūpnīcas komandā, taču tad mūsu sportists guva muguras traumu un bija spiests izlaist gandrīz visu sezonu. Lai arī atlabšana no savainojuma bija ilga, tā aizritēja veiksmīga, un šobrīd Pauls intensīvi gatavojas sacensībām.

Nesen MXGP rīkotāji lēma pārcelt sezonas sākumu par gandrīz pusotru mēnesi vēlāk, nekā sākotnēji plānots. Šādas izmaiņas maina plānus arī visiem braucējiem, kuri gatavošanos sezonai bija pakārtojuši startam aprīlī. Latvijas vadošais motokrosists Pauls Jonass atzina, ka motokrosa sabiedrībā šāda notikumu attīstība bija negaidīta.

''Oficiālais lēmums bija pārsteigums, jo nekāda oficiāla informācija mums ātrāka netika pavēstīta. Bet apkārt klīda baumas, ka sezona noteikti nesāksies aprīlī, ņemot vērā situāciju pasaulē. Tā runāja, ka sezona varētu sākties maija beigās, varbūt pat vēl vēlāk. Jātur īkšķi, ka tā tiešām būs un nenāksies vēlreiz pārlikt kalendāru,” iesāk Pauls Jonass.

"Pēdējās pāris nedēļās pamainījām savu plānu. Kad paziņoja par kalendāra izmaiņām, atrados treniņnometnē Spānijā. Tā nometne jau bija plānota, tur bija plānots aizvadīt testus arī ar komandu, tāpēc kopā izlēmām šo plānu nemainīt un testus aizvadījām. Izmēģinājām testa motociklu, bet tagad pāris nedēļas piestrādāšu pie fiziskās sagatavotības un mocīti nolikšu malā, lai neizdegtu līdz sezonas sākumam,” par jaunajiem plāniem stāsta Jonass.

Lai arī daudzu posmu norises laiks mainījies, vismaz pagaidām Latvijas Lielās balvas izcīņa plānota iepriekš norādītāja laikā, proti, 20. jūnijā, kas Jonasam Jāņos ļaus būt mājās. ''Noteikti jācer, ka Ķeguma posma laiks netiks mainīts un tas tiešām notiks jūnijā. Man šķiet, ka tas ir viens no labākajiem brīžiem, kad var notikt posms – parasti ir labi laikapstākļi un skatītājiem tas ir vēl baudāmāk,” uzskata sportists.

Iepriekšējo sezonu gandrīz pilnīgi izlaidis treniņā gūtas muguras traumas dēļ, Jonass jau vairākus mēnešus intensīvi trenējas un veselības likstas ir pagātnē.

"Fiziski jūtos tiešām ļoti labi. Spānijā daudz piestrādājām tieši pie braukšanas, braucu ar moci un vācu stundas uz tā. Fizisko kondīciju uzturēju, bet netika darītas dažādas specifiskās lietas. Tagad ir pāris nedēļas, kuru laikā pastrādāšu tieši pie šīm specifiskajām lietām, pie intervālu treniņiem. Vairāk centos vākt stundas uz moča, centos braukt garos braucienus, vienlaikus piedomājot pie braukšanas tehnikas, lai arī to varētu nedaudz uzlabot.''

Rudenī braucējs pārgāja uz spāņu rūpnīcas komandu „GasGas”, kas 2021. gadā aizvadīs tikai otro sezonu MXGP čempionātā. Lai arī sākotnēji bija nepieciešams neliels adaptācijas laiks, Jonass pagaidām ir apmierināts ar savu jauno darbarīku.

"Līdz šim ir ļoti labi, tiešām esmu apmierināts ar komandu, viss ir bijis visaugstākajā līmenī. Manuprāt, pat labāk nekā bija iepriekš, tāpēc esmu priecīgs. Ja sākumā biju tāds nedaudz sabijies un saraustījies, tad Spānijā savācu daudz stundu uz motocikla, tāpēc uz treniņnometnes beigām jau biju pa īstam iejuties un ar motociklu varēju darīt visu, ko vien vēlos,” gandarījumu par gatavošanās posma sākumu pauda Jonass.

Daudzviet Eiropā bija barga ziema un sniegs piemeklēja arī Spāniju, lai gan Jonasa plānus un gatavošanos tas pārāk neietekmēja. Braucējs nometnē dienvidos izmantojis dažādas trases, lai pieslīpētu braukšanu dažādās situācijās. Eiropā strauji tuvojoties pavasarim, sportistiem, tostarp Jonasam, laiks domāt par startiem treniņsacensībās.

"Par vietējiem čempionātiem tādas pilnīgas skaidrības vēl nav, bet plānoju startēt sacīkstēs Francijā, kur jau iepriekš esmu braucis. Tās bija plānotas 21. martā, bet tagad ir pārceltas uz aprīļa beigām. Kad nāks tuvāk aprīlis, redzēsim, kāda būs situācija un kur varēs startēt.”

Jonass arī neizslēdz iespēju aizvadīt kādu posmu Latvijas čempionātā, ja ļaus tā brīža situācija. Pasaules čempionāta sezonas starts pagaidām plānots 23. maijā, kad pirmais posms paredzēts Osas trasē Nīderlandē, bet 20. jūnijā Ķegumā ieplānots sezonas trešais posms.

Izmantotie resursi:
https://www.lsm.lv