Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Macuks pirms izšķirošās cīņās par LČ titulu: ''Pirms Cēsu posma ir neliels stresiņš''

Reinis Aumeisters
Reinis Aumeisters

Macuks pirms izšķirošās cīņās par LČ titulu: ''Pirms Cēsu posma ir neliels stresiņš''
Toms Macuks Latvijas čempionāta posmā Alojā. Foto: Māris Stiprais, lamsf.lv

Šosvētdien tiks aizvadīts noslēdzošais Latvijas motokrosa čempionāta etaps. Tas tiks aizvadīts Cēsīs un visprincipiālākais duelis gaidāms tieši cīņā par MX2 čempiona titulu. Sezonas kopvērtējuma līderis ir Edvards Bidzāns (AMK ''Bieriņi''), kuram uz papēžiem min Toms Macuks (Rodeo MX). Pilotus šķir tikai viens punkts un viss izšķirsies Ezerkalnu mototrasē.

''Nenoliegšu - pirms sacensībām ir neliels azartiņš, jo tikai viens punkts starpā man un Edvardam. Trasē valdīs mazs stresiņš un galvenais, lai ir labs starts, mocītis iztur un tad visam jāsaliekas. Būs interesanti! Jācer, ka rudens darīs savu, laikapstākļi būs man labvēlīgi, līs lietus un trase paliks sarežģītāka. Man patīk sarežģītas trases. Jo tā būs grūtāka, jo lielāka, manuprāt, kļūs mana priekšrocība pret pārējiem sportistiem. Visus iepriekšējos Latvijas čempionāta posmos trases bija ļoti ātras un vienkāršas, nevajadzēja tik lielas prasmes, lai brauktu ātri,'' pārliecināts Toms Macuks, kurš iepriekšējā posmā Alojā tehnisku problēmu dēļ palika ārpus godalgoto trijnieka un zaudēja līderpozīcijas sezonas kopvērtējumā.

''Pirms iepriekšējā Latvijas posma startēju Igaunijā, kur nojuka mans divtaktu motocikls, tāpēc nācās aizņemties četrtakteri un Alojā piedalīties sacensībās ar motociklu ar ko es ikdienā nebraucu. Pirmajā braucienā man nepatika kā motociklam strādā amortizācija un arī nesanāca starts, tāpēc nācās ķert Bidzānu, kas arī izdevās, bet nesanāca apdzīt. Uz otro braucienu mēs saregulējām visu kā vajadzēja, aizcīnījos līdz pirmajai vietai un biju dabūjis pat diezgan lielu pārsvaru pār otro vietu, taču neizturēja gāzes roktura plastmasas detaļa un nācās izstāties,'' dramatiskos notikumus no pirmspēdējā posma atcerējās Macuks, kurš pirms šī etapa bija 27 punktus priekšā Bidzānam, bet tagad ir viena punkta iedzinējos. Neskatoties uz iepriekš piedzīvotajām tehniskajām ķibelēm, arī Cēsīs Toms brauks ar četrtakteri, jo divtakteris vēl joprojām nav salabots.

Alojas posma notikumus spilgti atceras arī Edvards Bidzāns, kurš nebija gaidījis, ka pirms sezonas noslēdzošā etapa būs MX2 klases līderis. Viņa uzstādījums šīm sacensībām ir līdzīgs kā pirms Alojas - braukt labāk.

''Man nav nekas pret Tomu Macuku. Būs ļoti labas sacensības un uzvarēs stiprākais. Mērķis ir izbaudīt sacensības un pierādīt, ka sezonas laikā esmu uzlabojis prasmes un kļuvis ātrāks. Pa lielam uz pēdējo posmu neizjūtu nekādu spiedienu. Nebraukšu pa galvu, pa kaklu kaut ko pierādīt. Vienkārši centīšos nedomāt par vietām un braukšu, cik labi vien varu. Darīšu visu, ko varēšu,'' īsu komentāru sniedza Bidzāns.

Izmantotie resursi:
https://www.lamsf.lv/macuks-pirms-c...