Neijam augstā sestā vieta Polijas "EMX Quad" posmā, Bicāns - astotais
Kārlis Neija uzrādījis šīs sezonas labāko rezultātu Eiropas kvadriciklu motokrosa čempionātā ("EMX Quad"), Polijas posmu noslēdzot sestajā vietā. Lielisku sniegumu demonstrēja arī Reinis Bicāns, kuram šis bija pirmais posms Eiropā šosezon - viņam divu braucienu summā astotā vieta.
Pirmais brauciens
Dienu iepriekš notikušajās kvalifikācijas sacensībās Bicāns ierindojās piektajā vietā, bet Neija, pirmajā līkumā iebraucis kā līderis, beigās finišēja sestais. Šodien Gdaņskas trasē notiek abi finālbraucieni.
Pirmajā sacīkstē pēc pirmā apļa Kārlis bija pacēlies pozīciju augstāk un brauca piektais, bet Reinim sākums ne tik labs, zaudētas vairākas vietas un pēc pirmā apļa sportists ieņēma desmito vietu. Vadību bija pārņēmis Harijs Vokers, bet kvalifikācijas brauciena uzvarētājs, igaunis Karls Robins Rillo nonāca aiz Neijas. Pēc neveiksmīgās sacīkstes vakar, lielisks starts padevās sezonas līderim Patrikam Turīni, kurš pacēlās uz trešo vietu. Pārsteidza lietuvietis Laurins Mikalausks, nokļūstot ceturtajā pozīcijā.
Otrajā aplī Neija piekāpās Rillo, atkrītot uz sesto vietu, bet ceturtajā aplī atguva piekto pozīciju, kad tika garām Mikalauskam. Bicāns otrajā aplī vienu vietu atguva un jau bija devītais, bet nākamajos apļos izdevās iegūt vēl pāris vietas un cīņu sportists turpināja jau kā septītais.
Turpinājumā spriedze nedaudz pierima, bet Neija daudzus apļus turējās priekšā ļoti spēcīgajam holandietim Maikam van Grinsvenam, desmitajā aplī tomēr atzīstot sāncenša pārspēku un nonākot sestajā vietā. Bicāns tobrīd bija vairs tikai pāris sekunžu atstatumā. Tikmēr viņam pašam uz pēdām jau mina citi spēcīgi braucēji - Marks Maklerons un Manfrēds Cīnekers, līdz ar ko 14. aplī Bicāns bija atkritis uz devīto vietu. Lai gan Maklernons pēdējos apļos bija nedaudz ātrāks, arī Neijas temps bija ļoti labs un izdevās pārliecinoši noturēt vairāku sekunžu pārsvaru.
Nonācis trešajā vietā, igaunis Rillo jau bija visai tālu aiz priekšā braucošajiem un aizvadīja samērā vienmuļu sacīksti, bet priekšpēdējā aplī piedzīvoja neveiksmi un izstājās, zaudējot faktiski drošu pjedestālu. Līdz ar to Neija finišu sasniedza piektajā vietā, bet Bicāns - astotajā.
Vokers ilgi brauca vairāk nekā divas sekundes priekšā Turīni, kurš jau otrajā aplī bija nonācis otrajā vietā. Tuvojoties laika atskaites beigām, Eiropas čempionāta līderis sāka strauji tuvoties, bija ātrāks un drīz vien panāca Vokeru. Vajadzīgajā brīdī brauciena līderis spēja kāpināt ātrumu un līdz finišam noturējās priekšā, uzvarot ar tikai pussekundes pārsvaru pār Turīni. Trešo vietu beigās guva mājinieks Romans Stars.
Otrais brauciens
Otrā brauciena sākumā latviešu braucēji dažas pozīcijas bija pazaudējuši. Neija pirmo apli noslēdza astotais, Bicāns sekoja aiz viņa. Tikmēr vadību bija pārņēmis Taralds Hellebusts, kuram sekoja mājinieks Romans Gviazda un Rillo. Igaunis otrajā aplī jau bija otrais.
Ceturtajā aplī abi mūsējie pacēlās pozīciju augstāk, jo uz leju bija atkritis Cīnekers, taču vācu braucējs dažus apļus vēlāk atkal bija nonācis viņiem priekšā. Astotajā aplī Bicāns apdzina Neiju cīņā par astoto pozīciju, bet aizmugurē esošie sportisti tobrīd atpalika jau ļoti tālu.
Tikmēr desmitajā aplī pozīcijas zaudēja Maklernons, līdz ar ko Bicāns pakāpās jau uz septīto, bet Neija - astoto vietu. Šajās pozīcijās abi tuvojās finišam, bet noslēdzošajā aplī Bicāns atkrita aiz Neijas, kurš līdz ar to finišu šķērsoja septītais.
Rillo ilgi sekoja līderim un tikai devītajā aplī beidzot spēja apdzīt Hellebustu. Turpinājumā igauņu motosportists ātri vien attālinājās un aizbrauca pretī uzvarai. Sacensību beigu daļā uz otro vietu pacēlās Vokers, bet trešo - Turīni, Hellebustam finišējot ceturtajā vietā.
Polijas posma kopvērtējumā Neija ieņem sesto vietu, izcīnot tikpat punktus kā ceturtās un piektās vietas ieguvēji, bet Bicāns divu braucienu summā ir astotais. Savukārt sezonas kopvērtējumā pēc trim posmiem Kārlis pacēlies uz septīto pozīciju. Uzvaru posmā izcīnīja britu braucējs Vokers, kopvērtējumā paceļoties uz pirmo pozīciju, kur Turīni tagad viņam zaudē divus punktus.
Eiropas kvadriciklu motokrosa čempionāta ceturtais, priekšpēdējais posms augustā norisināsies Latvijā, Madonā.
Polijas "EMX Quad" posma rezultāti ("Top 20")
PIRMAIS BRAUCIENS:

OTRAIS BRAUCIENS:

POSMA KOPVĒRTĒJUMS:

"EMX Quad" sezonas kopvērtējums pēc 3. posma:
