Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Miris divkārtējais pasaules motokrosa čempions Ābergs

Juris Grīns
Juris Grīns

Miris divkārtējais pasaules motokrosa čempions Ābergs
Bengts Ābergs (1944-2021)

Neuzveicot ilgstošu slimību, 76 gadu vecumā mūžībā devies zviedru motosportists Bengts Ābergs, kurš pirms aptuveni pusgadsimta divas reizes uzvarēja pasaules motokrosa čempionāta vadošajā klasē.

Pagājušā gadsimta sešdesmito gadu otrajā pusē un septiņdesmito gadu sākumā Ābergs bija viens no vadošajiem braucējiem pasaules motokrosa čempionātā. 1968. gadā viņš startēja Zviedrijas komandas sastāvā "Trophée des Nations", palīdzot savai valstij sasniegt uzvaru. Tāpat viņš trīs reizes, 1970., 1971 un 1974. gadā, palīdzējis Zviedrijas izlasei triumfēt prestižajā "Motocross des Nations".

Savukārt 1969. un 1970. gadā Ābergs uzvarēja pasaules motokrosa čempionātā 500 kubikcentimetru klasē, pārstāvot "Husqvarna" rūpnīcas komandu. Vēlāk viņš vairākas sezonas lielākajā no klasēm brauca "Bultaco" rūpnīcas vienībā. Savukārt 1977. gadā Ābergs čempionātā piedalījās ar pamatīgi pārveidotu "Yamaha" četrtaktu motociklu, kas tika uzbūvēts sadarbībā ar bijušajiem pasaules čempioniem Torstenu Hallmanu un Stenu Lundinu. Togad viņš ar to uzvarēja Luksemburgas posma pirmajā braucienā, bet sezonas kopvērtējumā bija devītais.

Pasaules motokrosa čempionātā sportists startēja no 1966. līdz 1979. gadam, kopumā uzvarot 12 posmos.

Būdams jau visai cienījamā vecumā, 1995. gadā Ābergs kļuva par Zviedrijas čempionu ledus spīdvejā.