Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 3

Jau sestdien Vidrižos tiks pielikts punkts enduro sezonai

Reinis Aumeisters
Reinis Aumeisters

Jau sestdien Vidrižos tiks pielikts punkts enduro sezonai
Ivo Šteinbergs. Foto: Māris Stiprais, lamsf.lv

Sestdien ar posmu Vidrižos tiks pielikts punkts šī gada enduro sezonai. Tur tiks aizvadīts sestais un pēdējais etaps, ar kura palīdzību tiks noskaidroti jaunie Latvijas čempioni.

Enduro sacīkstes Vidrižos sastāvēs no diviem testiem - endurokrosa testa ''Ganītēs'', kur izstrādāts karjers, meža takas un pļava. Pēcāk ''Husqvarna'' krosa testā būs jāpievar trase, kura sastāv gan ar krosa, gan enduro elementiem un ir klāta ar grants karjeru.

Sacensību direktors Jānis Baunis juniors iepriekš pauda, ka kopējais trases garums ir aptuveni 30 kilometru. ''Būs divi ātruma testi. Krosa tests, kas sportistiem zināms kā ''Vidrižu karjers'' šogad būs pretējā virzienā. Šādā izpildījumā sportisti brauks pirmo reizi, jo trasē ir pārbūvēti visi tramplīni un izveidota jauna trases konfigurācija. Tas būs kaut kas nebijis un interesantāks sportistiem. Trasē izveidoti jauni elementi. Otrs ir endurokrosa tests ''Ganīšu karjerā'' - arī tajā ir ieviesti jauninājumi un izveidota garāka. Pārbraucieni būs pa citām meža cirsmām, takām un pļavām.''

Solo braucēji nemainīgi tiks iedalīti 12 klasēs - E1, E2, E3, E 40+, E Juniori 16+, Hobijs (divtaktu), Hobijs (četrtaktu), Iesācēji (divtaktu), Iesācēji (četrtaktu), Veterāni 50+, Open.LV un absolūtie iesācēji. Paralēli startēs arī kvadri open un ATV.

E1 klasē uz čempiona titulu cierē igauņu pilots Emils Helanders. Viņam gan uz papēžiem min mūsu pašu Miks Rasmanis, kuram par pieciem punktiem mazāk.

E2 ieskaitē čempiona titulu tikmēr jau garantējis ir Andris Grīnfelds, kamēr otro un trešo vietu centīsies sadalīt Edgars Siliņš un igaunis Prīts Bjenne.

Arī E3 klases čempions ir skaidrs - tas būs Ivo Šteinbergs, bet sudraba godalgas ceļos uz Somiju pie Tēmu Latostenma. Trešo vietu tikmēr sadalīs Vilnis Skrastiņš un igaunis Juri Trīsa. Arī pārējās ieskaitēs cīņas solās būt aizraujošas un sīvas.

Uz sacensībām ir pieteicies jau 41 pilots, kura starpā ir arī braucēji no Lietuvas un Igaunijas. Dalībnieku skaits gan būs krietni lielāks, ņemot vērā, ka šīs ir sezonas noslēdzošās sacīkstes. Tas vien nozīmē to, ka piloti alks sezonu noslēgt uz pēc iespējas pozitīvākas nots un augstākiem rezultātiem.

Jāpiemin gan, ka daļu no dalībniekiem draudzīgi ''nozags'' Nacionālais kauss (NK) motokrosā. Paralēli enduro sacīkstēm Vidrižos, Jūrkalnē noslēgsies arī motokrosa sezona. Pēc šīm sacensībām motoru sporta cienītājus priecēs vien triāla sacīkstes, kā arī pēdējais endurokrosa posms Ķekavā.

LČ un LK enduro kopvērtējums: ŠEIT

Pilnais sacensību kalendārs: ŠEIT