Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

F1 čempionam Emersonam Fitipaldi neizdodas izveidot karjeru politikā

Juris Grīns
Juris Grīns

F1 čempionam Emersonam Fitipaldi neizdodas izveidot karjeru politikā
Emersons Fitipaldi. Foto: racingonline.com.br

Divkārtējais F1 pasaules čempions Emersons Fitipaldi vairāk nekā četras desmitgades pēc savām pēdējām sacīkstēm neveiksmīgi centies kandidēt vēlēšanās Itālijā.

Lai gan bijušais autosportists ir dzimis Sanpaulu, viņam ir arī Itālijas pilsonība. Savulaik Fitipaldi vectēvs Paskāle no Dienviditālijas izceļoja uz Brazīliju.

F1 pasaules čempionātā Fitipaldi startēja no 1970. līdz 1980. gadam, pārstāvot arī tādas spēcīgas komandas kā "Lotus" un "McLaren". Kopumā viņam izdevās uzvarēt 14 posmos, 35 reizes kāpt uz pjedestāla, kā arī izcīnīt titulu 1972. un 1974. gadā.

Šobrīd Fitipaldi ir jau 75 gadi, un viņš izlēma, ka ir īstais laiks pievērsties politikai. Fitipaldi kandidēja no 2012. gadā dibinātās konservatīvās galēji labēji noskaņotās populistu partijas "Fratelli d'Italia". Viņš pats atklājis, ka iesniedzis vairākus priekšlikumus, kā atbalstīt Dienvidamerikā dzīvojošos itāļu diasporas pārstāvjus.

"Motorsport.com" itāļu versija ziņo, ka "Fitipaldi bija kandidāts uz Senātu Dienvidamerikas ārvalstu vēlēšanu apgabalā, bet netika ievēlēts". Pēc nesekmīgā mēģinājuma Fitipaldi esot pieņēmis lēmumu turpmāk vairs nesaistīt savu karjeru ar politiku.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

     [+] [-]

, 2022-09-28 11:55, pirms 2 mēnešiem
Vectēvs emigrējis uz Dienvidameriku, kandidē - konservatīvās galēji labēji noskaņotās populistu partijas "Fratelli d'Italia" sastāvā

Ož pēc saknēm fašismā.....

Un kamēr nebūtu līdis politikā - par to neviens nezinātu!