Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"Honda" boss: "Mēs aizgājām no F1 par ātru"

Juris Grīns
Juris Grīns

"Honda" boss: "Mēs aizgājām no F1 par ātru"
Foto: Motorsport.com

"Honda" rūpnīcas F1 nodaļas vadītājs Masaši Jamamoto uzskata, ka Japānas autoražotājs savu iesaisti pasaules čempionātā noslēdza par ātru un cer, ka vienudien tiks piedzīvota atgriešanās.

Jau 2020. gada oktobrī "Honda" negaidīti paziņoja, ka noslēgs dalību F1 čempionātā pēc 2021. gada sezonas, tomēr tobrīd vēl nezināja, ka "Red Bull" sastāvā ar tās ražoto dzinēju Makss Verstapens izcīnīs titulu. Ņemot vērā, ka jaudas agregātu attīstīšana uz četriem gadiem tagad lielā mērā ir apturēta, komanda turpinās izmantot "Honda" izgatavotos motorus, bet par tiem rūpēsies pati savā jaunizveidotajā "Red Bull Powertrains" nodaļā.

Jautāts par to, vai "Honda" neaizgāja no F1 čempionāta par ātru, Jamamoto atzina: "Personīgi es tam piekrītu, jā. Tomēr tas ir visa uzņēmuma lēmums, un es saprotu, kādā virzienā viņi grib iet, tādēļ nākas to pieņemt. Tomēr mums vienmēr ir iztēle, tāpēc es ceru, ka vienudien "Honda" atgriezīsies F1.

Sadarbību ar "Red Bull" komandu "Honda" uzsāka 2019. gadā, bet pirms tam vairākus gadus ar motoriem apgādāja "McLaren", kas izvērsās par ne to veiksmīgāko sadarbību no rezultātu viedokļa. Kopā ar "Red Bull" uzvaras izdevās izcīnīt visās trīs sezonās, kopumā 16 reizes.

"Protams, ir skumji, bet par aiziešanu zinājām jau kopā 2020. gada oktobra, tāpēc zinājām, ka uz 2021. gadu mums jāpieliek visas pūles," komentējot aizvadītajā sezonā sasniegto, saka Jamamoto. "Mēs ieņēmām savādāku prāta stāvokli un sākām uz lēmumiem skatīties citādāk, cenšoties atdot visu tajā nelielajā laika sprīdī, kas mums vēl bija palicis. Koncentrējāmies uz to, lai savā pēdējā sezonā izcīnītu titulu, un tagad, domāju, savu darbu F1 esam paveikuši. Savu mērķi sasniedzām paši sev uzstādītā laika rāmī. Vispirms sākām sadarboties ar "Toro Rosso", bet pēc gada pievienojās "Red Bull". Mūsu un arī viņu mērķis bija uzvarēt čempionātā trīs gadu laikā, un 2021. gadā tieši tas arī notika, tāpēc tas izvērsās par skaistu stāstu, sevišķi zinot, cik lielas pūles ieguldījām."

Šogad "Honda" sniegs atbalstu "Red Bull Powertrains", tomēr vairs nestartēs čempionātā kā dzinēju piegādātājs.

"Mēs atbalstīsim viņus, lai "AlphaTauri" un "Red Bull" parādītu labu sniegumu, bet tā būs pavisam savādāka sadarbība nekā līdz šim," stāsta Jamamoto.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...