Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Šlēgelmilhs ar uzvaru atgriežas formulu sacensībās BOSS GP

Rolands Eliņš

Šlēgelmilhs ar uzvaru atgriežas formulu sacensībās BOSS GP
Foto: Angelo Poletto/BOSS GP

Pēc gandrīz 2 gadu pauzes viens no Latvijas labākajiem autosportistiem Haralds Šlēgelmilhs startēja ātrākajā sacīkšu sērijā Eiropā BOSS GP, izcīnot godalgoto pirmo vietu savā ieskaitē, kā arī otro vietu kopvērtējumā.

Nedēļas nogalē, no 21. līdz 22. maijam, Austrijā, Red Bull Ring trasē, norisinājās BOSS GP čempionāta 2. posms, kurā Haralds startēja ar komandu ''HS Engineering” kā vienīgais pilots, vadot F2 tipa formulu - Dallara T12 Gibson. Lietainos apstākļos Haralds pierādīja sevi kā vienu no labākajiem, kvalifikācijā uzrādot otro labāko laiku, piekāpjoties tikai Ingo Gerstlam, kurš brauca ar Torro Rosso F1 automašīnu. Pirmajā sacīkstē Haralds izcīnīja otro vietu savā ieskaitē un ceturto absolūti, savukārt otrajā sacīkstē pēc veiksmīga starta braucējs ieguva otro pozīciju kopvērtējumā, un uzvarēja sacensībās savā ieskaitē.

''Pirmo reizi BOSS GP sacensības vēroju 2006. gadā un toreiz nodomāju, ka kādreiz vēlētos šajā čempionātā piedalīties. Interesanti, ka 15 gadus vēlāk šī izdevība ir piepildījusies. Turklāt ar ļoti labiem rezultātiem. Sen nebiju guvis tādu braukšanas baudījumu. Liela aerodinamika, karbona bremzes, tuvu pie 600zs jaudas uz gandrīz tādu pašu mašīnas svaru. Visam pa virsu braukšana kopā ar F1 mašīnām skaistajā Red Bull Ring trasē. Fantastiska nedēļas nogale. Paldies komandai par šo izdevību un nevainojamo darbu!” tā par sacensībām komentē pats Haralds Šlēgelmilhs.

BOSS GP ir FIA apstiprināta internacionāla sacensību sērija, kurā piedalās piloti no augstākajām klasēm formulas čempionātu kategorijā. OPEN klasē par čempionātu cīnās pasaulē ātrākās un jaudīgākās automašīnas, Formula 1 un IndyCar. Savukārt, FORMULA klasē par goda pjedestāla pozīcijām un čempionāta punktiem sacenšas galvenokārt F2, AutoGP, Renault’s World Series un Superlīgas Formulas automašīnas.