Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Vienojas par Baltijas enduro čempionāta organizēšanu

Andris Liepa
Andris Liepa

Piektdien, 28. novembrī Rīgā tikās Lietuvas, Igaunijas un Latvijas Motosporta federāciju pārstāvji, precizējot Baltijas čempionāta un Baltijas Kausa enduro un endurokrosā organizešanu 2006. gada sezonā.

Piektdien, 28. novembrī Rīgā tikās Lietuvas, Igaunijas un Latvijas Motosporta federāciju pārstāvji, precizējot Baltijas čempionāta un Baltijas Kausa enduro un endurokrosā organizešanu 2006. gada sezonā.

2006. gadā katra Baltijas valstu motosporta federācija organizēs vienu Baltijas čempionāta enduro posmu, saskaņojot ar nacionālo čempionātu kalendāru. Tā kā Lietuvā netiek organizētas enduro sacensības, 2006. gada sezonā notiks divi posmi – Latvijā (Vidriži) un Igaunijā (Paikuse). Ieskaite čempionātā būs piecās klasēs - 85ccm, enduro 1, enduro 2, enduro 3 un veteranu klasē.

Savukārt, endurokrosā katra federācija organizēs divus Baltijas čempionāta un Baltijas kausa posmus, kas norisināsies vienlaicīgi, tikai dažādās klasēs. Endurokrosa sacensības tiks organizētas visās Baltijas valstīs, sezonā nodrošinot sešus posmus. Baltijas čempionāta piedalīties varēs 85 ccm, 125 ccm, 500 divtaktu motociklu un četrtaktu motociklu klases. Savukārt, Baltijas kausā būs amatieru virs 35 gadiem un amatieru līdz 35 gadiem klases. Ieskaite būs sportistiem, kas piedalījušies vismaz vienā sacensību posmā katrā valstī un no sešiem rezultātiem tiks ieskaitīti pieci labakie.

Kā pastāstīja Ņina Birjukova, LaMSF ģenerālsekretāre, 1991. gada tika izveidota un starptautiski atzīta Baltijas Motociklistu asociācija (BMA), pārstāvot Igaunijas, Lietuvas un Latvijas Motosporta Federācijas. Izveides mērķis bija nodrošināt sekmīgu Baltijas valstu motosporta federāciju sadarbību, veicinot Baltijas čempionātu organizēšanu dažādos motosporta veidos un klasēs. 2001. gada asociācijā tika uzņemtas arī Baltkrievijas un Krievijas Federācijas. Katru gadu tiek organizēti Baltijas čempionāti un Baltijas kausa posmi motošosejā, enduro un endurokrosā.

BMA vēlējas attīstīt arī Baltijas čempionātus motokrosā, 2003. gada organizējot vienotu Baltijas čempionātu blakusvāģu klasei un 2004. gada Baltijas komandu čempionātu motokrosā. Tomēr, kā paskaidroja Ņ. Birjukova, kas ir BMA prezidente, iznākums un sadarbība nebija veiksmīga, jo katras federācijas motokrosa kalendāri ir ļoti noslogoti.

Savukart, mainoties federāciju pārstāvjiem, organizējot Baltijas čempionātus enduro un endurokrosā, LaMSF kalendāru līdz šim saskaņoja tikai ar Igaunijas organizatoriem, kas izraisīja pretenzijas no Igaunijas federācijas puses. Tā ietvaros, pēc Igaunijas enduro komisijas pārvēlēšanas, LaMSF enduro komisijas vadītājs Artūrs Robežnieks izteica piedāvājumu tikties vienkopus Lietuvas un Igaunijas pārstāvjiem, lai pārrunātu un atrisinātu neskaidros jautājumus, izstrādājot 2006. gada Baltijas čempionāta un Baltijas Kausa vienotos noteikumus.

Kā norādīja Kaspars Cveiģelis, Latvijas Motosporta Federacijas prezidents: „ Tas ir tikai pirmais lielais un veiksmīgais solis sadarbības veicināšanai starp Baltijas valstīm un viennozīmīgi tas tiks turpināts. Pateicos enduro komisijas vadītājam Artūram Robežniekam par iniciatīvu un mērķtiecīgo darbu, veicinot un attīstot enduro darbību Baltijas līmenī”.

Izmantotie resursi:
Dace Tribocka, Latvijas Motosporta Federācijas preses sekretāre

     [+] [-]

, 2006-02-06 11:08, pirms 18 gadiem
nu un?