Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 0

WRC zvaigznes gūst panākumus leģendārajā Sanremo rallijā

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

WRC zvaigznes gūst panākumus leģendārajā Sanremo rallijā
Ots Tanaks

Ar īru sportista Kreiga Brīna uzvaru noslēdzies slavenais un leģendārais Sanremo rallijs, kas bija Itālijas rallija čempionāta otrais posms. Atsevišķajā WRC klasē pie panākuma tika Tjerī Noivils.

Jau ziņojām, ka, lai labāk sagatavotos pasaules rallija čempionāta (WRC) Horvātijas asfalta rallijam, vairākas ekipāžas no WRC čempionāta piedalījās Sanremo rallijā.

WRC klasē, kurā startēja četras ekipāžas, visu goda pjedestālu aizņēma ''Hyundai Motorsport'' komandas braucēji. Aizraujošā cīņā uzvaru svinēja Tjerī Noivils, kuram tikai 3,9 sekundes zaudēja Ots Tanaks. Trešais – Luis Pjērs Lubē (visi trīs brauca ar ''Hyundai i20 Coupe WRC'').

Sākotnēji uzvaru Sanremo rallijā izcīnīja īru sportists Kreigs Brīns (''Hyundai i20 R5''), kurš bija ātrākais trijos no astoņiem ātrumposmiem. Finišā viņš par 4,8 sekundēm apsteidza pagājušā gada Itālijas rallija čempionu Andrea Krugnolu (''Hyundai i20 R5''), kamēr trešais palika Fabio Andolfi (''Škoda Fabia R5''). Jāpiebilst, ka Brīns šajā rallijā uzvarēja arī 2019.gadā.

Taču vēlāk noskaidrojās, ka īru sportists par vēlu iebrauca noslēdzošajā laika kontrolē, par ko viņš saņēma desmit sekunžu sodu, kas nozīmēja to, ka sportists zaudē savu pirmo vietu. Tobrīd daudziem likās, ka tas, iespējams, notika apzināti, jo Krugnola, kurš šajā rallijā kopā ar Brīnu pārstāvēja ''Hyundai'' rūpnīcas komandu, visticamāk, šogad aizvadīs pilnu Itālijas rallija čempionātu, tāpēc viņam ir svarīgi izcīnīt pēc iespējas vairāk punktus. Līdz ar to tobrīd uzvaru svinēja Krugnola, kuram sekoja Brīns un Andolfi.

Tomēr pēc trīs stundām noskaidrojās, ka Brīnam sods ir atcelts. Izrādās, ka Sanremo rallija sacensību direktors saņēma zvanu no sacensību dalībnieku tiesneša, kurš paziņoja, ka Brīns sastrēguma dēļ noslēdzošajā laika kontrolē ieradās minūti vēlāk. Līdz ar to sacensību direktors pieņēma lēmumu atcelt sodu, tādējādi uzvara pienācās Brīnam.

Diemžēl vairākiem braucējiem veiksme šoreiz nebija sabiedrotā. Ļoti ātrs bija pieredzējušais itālis, divkārtējais ERČ čempions Ģiandomeniko Basso, kurš pēc pieciem posmiem bija otrais, līderim zaudējot pussekundi. Diemžēl sestajā dopā Basso zaudēja gandrīz 50 sekundes, kopvērtējumā atkrītot uz piekto vietu.

Neveiksmīgs rallijs padevās Oliveram Solbergam, kurš trešajā posmā, tobrīd ieņemot sesto vietu, ar kreiso aizmugurējo riteni aizķēra sienu un nolauza mašīnas riteni, kas viņam liedza turpināt ralliju. Tāpat finišu nesasniedza zviedrs Toms Kristensons, kurš debitēja pie pilnpiedziņas ''Ford Fiesta Rally3'' stūres. Pēc četriem posmiem viņš absolūtajā ieskaitē ieņēma 28.vietu, taču piektajā posmā pēc nelielas kļūdas sportists bija spiests izstāties.

Rallija rezultāti:

V.EkipāžaMašīnaLaiks
1.Breen Craig - Nagle PaulHyundai i20 R558:25.6
2.Crugnola Andrea - Ometto Pietro EliaHyundai i20 R5+4.8
3.Andolfi Fabio - Savoia StefanoŠkoda Fabia R5+12.8
4.Albertini Stefano - Fappani DaniloŠkoda Fabia Rally2 evo+22.9
5.Basso Giandomenico - Granai LorenzoŠkoda Fabia Rally2 evo+37.2
6.Campedelli Simone - Canton TaniaVolkswagen Polo GTI R5+37.7