Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Jaunajam kartinga braucējam Strēlem trešā vieta Beļģijā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Jaunajam kartinga braucējam Strēlem trešā vieta Beļģijā
Toms Strēle. Foto no kartinga braucēja privātā arhīva.

Pagājušajā nedēļas nogalē Genkas trasē Beļģijā norisinājās “Rotax Max Challenge Golden Trophy 2021”, uz kuru devās arī divi latviešu kartinga braucēji – Toms Strēle (Mini) un Patriks Noels Ločmelis (DD2). Mainīgie laikapstākļi un ļoti augstā konkurence bija liels izaicinājums, bet mūsu sportisti godam pārstāvēja Latviju šajās augsta ranga sacensībās.

# Tā kā Tomam Strēlem šī bija pirmā reize “Home of Champions” trasē, sākums bija grūts – kvalifikācijā tikai 5. vieta. Pēc 3 hītiem, kuros Toms finišēja trešais, otrais un atkal trešais, priekšfinālā tika iegūtas tiesības startēt no 3. pozīcijas.

# Priekšfināls izvērtās emocijām bagāts, un nelielais lietus ļāva Tomam izmantot visas savas iemaņas, lai pierādītu, ka ir visātrākais. Rezultātā tika uzrādīts labākais apļa laiks un nopelnīta pirmā starta pozīcija fināla braucienā.

# Uz fināla braucienu trase jau bija nožuvusi, tāpēc brauciena rezultātu vairāk ietekmēja tieši dzinēju jaudas. Sīvā cīņā iegūta 3. vieta un uz Latviju atvests “Golden Trophy” bronzas kauss.

# Savukārt, Patrikam Noelam Ločmelim sākums bija ļoti daudzsološs. Kvalifikācijā iegūta pirmā starta pozīcija 30 braucēju konkurencē. Trīs hītos izcīnītas attiecīgi devītā, piektā un septītā vieta, kas kopvērtējumā ļāva Patrikam startēt priekšfināla braucienā no 7. pozīcijas.

# Priekšfinālā konkurence bija ļoti spēcīga un spraiga, kā rezultātā notika arī vairākas sadursmes. Patriks pēc iegūta piecu sekunžu soda par “bamperi” ierindojās 10. vietā.

# Fināls izvērtās neveiksmīgs, jo pēc sadursmes 3. aplī Patrikam nācās izstāties no cīņas. Iegūtā pieredze noderēs mūsu braucējiem cīņā par uzvarām “Grand Finals” sacensībās decembrī.

# Sportisti saka lielu paldies visiem atbalstītajiem, līdzjutējiem un komandām “SM Racing”, “BirelART Baltics” par atbalstu.

Izmantotie resursi:
Sākums - Latvijas Automobiļu Federācija (Evija Strēle)