Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

"Chip Ganassi Racing" plāno izveidot titulētāko pilotu duetu ASV autosportā

Juris Miņins
Juris Miņins

"Chip Ganassi Racing" plāno izveidot titulētāko pilotu duetu ASV autosportā
Džimijs Džonsons
Foto: Zumapress.com/scanpix

Leģendārā IndyCar komanda "Chip Ganassi Racing" pašlaik strādā pie tā, lai 2021. gada sezonā tai būtu titulētākais braucēju duets ASV un, iespējams, arī pasaules autosportā, jo tā plāno piesaistīt septiņkārtējo NASCAR Kausa izcīņas čempionu Džimiju Džonsonu.

"Chip Ganassi Racing", kas ir viens no pazīstamākajiem zīmoliem Ziemeļamerikas profesionālajās auto sacīkstēs, kurai pašlaik ir komandas gan IndyCar, gan NASCAR organizētajos sacīkšu seriālos, pašlaik strādā pie tā, lai savās rindās dabūtu septiņkārtējo NASCAR Kausa izcīņas (prestižākās organizācijas rīkotās sacīkstes) čempionu Džimiju Džonsonu.

Teju 45 gadus vecais veterāns, kurš šogad jau ir aizvadījis testu braucienus pie formulas stūres, pilotētu "CGR" komandas bolīdus ielu un slēgtajās trasēs, ovālus atstājot citiem. Pašlaik tiek meklēti sponsori tam, lai viens no izcilākajiem savas paaudzes NASCAR pilotiem IndyCar seriālā varētu aizvadīt divas sezonas.

Džonsons, kurš NASCAR Kausa izcīņā ir uzvarējis 83 posmos, 2021. gadā plāno piedalīties 15 sacīkstēs. 2020. gada kalendārā, pirms to ietekmēja Covid-19 pandēmija, bija 12 posmi, kas atbilstu Džonsona plānam (ielu un slēgtās trases), tiesa, potenciālais līgums neizslēgtu iespēju, ka Džonsons varētu piedalīties arī atsevišķos NASCAR posmos.

Interesanti, ka pašlaik viens no "Chip Ganassi Racing" pilotiem ir jaunzēlandietis Skots Diksons, kurš ir pieckārtējais IndyCar čempions ar 50 seriāla uzvarām. Ja plāns par Džimija Džonsona piesaistīšanu izdosies, "CGR" komandai būs izdevies izveidot vienu no visu laiku iespaidīgākajiem duetiem autosporta vēsturē.

Džimijs Džonsons, kurš pēc šīs sezonas,kas viņam bija divdesmitā, noslēgs pilnas slodzes NASCAR pilota karjeru, piecus no saviem septiņiem tituliem ir izcīnījis no 2006. līdz 2010. gadam un kopā ar Ričardu Petiju un Deilu Ernhardu ir titulētākie Kausa izcīņas piloti. Savukārt Skots Diksons ar piecām kopvērtējuma uzvarām ir tituliem bagātākais IndyCar seriāla pilots un otrais veiksmīgākais braucējs visā ASV formulu čempionātu vēsturē, piekāpjoties vien septiņkārtējam USAC čempionam Eidžejam Foitam.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/