Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:9, Did:0, useCase: 3

Noskaidroti Kurzemes ziemas kausa ātrākie braucēji (+video)

Gatis Liepiņš
Gatis Liepiņš

Noskaidroti Kurzemes ziemas kausa ātrākie braucēji (+video)
Foto: www.eveautosports.lv

Ar pirmo posmu 2019. gada 30. novembrī un noslēdzošo posmu 2020. gada 1. martā aizvadīts ''Kurzemes ziemas kauss 2020''. Kauss norisinājās piecos posmos, kuri norisinājās Kandavā un Vaiņodē. Kopvērtējuma uzvarētāji tika noteikti summējot četrus labākos posmos iegūtos punktus, atmetot vienu sliktāko. Trešās sezonas Kurzemes ziemas kauss izcēlās ar rekordlielu dalībnieku skaitu un dalībniekiem gandrīz no visas Latvijas un Lietuvas.

Smagsvaru cīņas un nedaudz drāma FWD klasē, kurā sezonas ietvaros startēja 57 dalībnieki. Pirmo vietu izcīnīja Modris Žentiņs (Honda Civic) no Saldus novada Zaņas. Otrā vieta Madaram Dīriņam (Renault Clio) no Rojas un trešais Mārtiņš Roze (VW Golf 2) no Plieņciema. Mārtiņam vienāds punktu skaits ar Jāni Spīķi (VW Golf 3) no Rīgas, kurš ierindojās ceturtajā vietā, šoreiz nolikumā rakstītais nospēlēja par labu Mārtiņam. Savukārt Jānis Spīķis 38 dalībnieku konkurencē, FWD/R klasē, sezonas kopvērtējumā apsteidz Modri un Madaru, iegūstot pirmo vietu. Otrās un trešās vietas ieguvējus atkal izlēma sacensību nolikums, jo dalībniekiem iegūts vienāds punktu skaits. Modris Žentiņš otrais un Madars Dīriņš trešais. 2WD OPEN klasē starp 54 dalībniekiem pirmais Modris Žentiņš, otrais Madars Dīriņš un trešais Jānis Spīķis.

Cīņa līdz pēdējam metram RWD klasē, kurā startēja 36 dalībnieki. Vien ar vienu punkta pārsvaru uzvaru sezonā izrāva Mārtiņš Kļava (BMW) no Kuldīgas, apsteidzot Arti Jēkabsonu (BMW) no Alsungas. Trešais Artis Bērics no Kuldīgas. Artim arī trešā vieta RWD/R klasē 25 dalībnieku konkurencē. Savukārt Artim Jēkabsonam šajā klasē izdodas iegūt pirmo vietu, apsteidzot otrās vietas ieguvēju Mārtiņu Kļavu. Jāteic, ka papildus intrigu klasē ienesa Aigars Tīdmanis (BMW) no Kuldīgas, kurš pēdējos divos posmos izcīnīja godalgotās vietas, kas attiecīgi ieviesa korekcijas kopvērtējuma tabulās.

Bez pārsteigumiem Artis Vicinskis (Subaru Impreza) no Sabiles izcīna 4WD, 4WD/R un 4WD OPEN klasēs maksimālos punktus un pārliecinoši ieguva pirmās vietas. Mazliet negaidīti saldenieks Arvis Bergholcs ar Audi 90 aizcīnījās kopvērtējumā visās klasēs līdz otrajām vietām. Savukārt trešās vietas, stabili un precīzi braucot, izcīnīja Uldis Karlovskis (Subaru Impreza) no Mērsraga. Lielisku sniegumu arī demonstrēja citi saldenieki, brāļi Rīteļi, kuri startēja ar Audi 90, bet diemžēl divreiz iegūtais motora defekts, liedza veiksmīgi sasniegt sezonas finišu.

HISTORIC klasē, iegūstot maksimālos punktus, pirmais Viktors Bražis (VW Golf 1) no Embūtes, otrais Ivars Zeltiņš (VW Golf 2) no Auces un trešais Intars Bražis (VW Golf 1) no Vaiņodes. Lieliska konkurence DĀMU klasē, starp 15 dalībniecēm, iegūstot maksimālo punktu skaitu, pirmo vietu izcīna Maija Stakena (VW Golf 3) no Rīgas, otrā vieta Virginija Kėdžiutė (Seat Ibiza) no Lietauvas un trešā Elīna Laugale (Opel Astra) no Liepājas. Desmit JUNIORU klases dalībnieku starpā, ātrākais Lietuvietis Irmantas Buivydas (MG ZR 160), otrā vieta Maijai Stakenai no Rīgas un trešais Inguss Andersons (BMW) no Aizputes.

EVE autosports komanda saka lielu paldies ikvienam Kurzemes ziemas kauss 2020 dalībniekam, tiesnešiem un atbalstītājiem. Jau sestdien, 7. martā, sezonas noslēguma balle, Kurzemes ziemas kauss 2020 laureātu apbalvošana.

Izmantotie resursi:
- EVEAUTOSPORTS.LV