Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1599, Did:0, useCase: 3

Manadū peldētāju ģimenei vēsturisks panākums olimpiādē

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Manadū peldētāju ģimenei vēsturisks panākums olimpiādē
Florāns Manadū
Foto: Niviere/Scanpix

Vakar Londonas olimpiādes peldēšanas sacensībās 50 metros brīvajā stilā vīriešiem pārsteidzoši uzvarēja francūzis Florāns Manadū, kļūstot par otro olimpisko čempionu savā ģimenē – līdztekus māsai Lorai.

25 gadus vecā Lora Manadū pirms astoņiem gadiem Atēnās uzvarēja 400 metros brīvajā stilā, bet vakar pie zelta izdevās tikt viņas brālim. Tādējādi abi pārrakstījuši olimpisko vēsturi, jo līdz šim vēl nevienam brālim un māsai nebija izdevies izcīnīt olimpisko peldēšanas zeltu.

Pagājušā gadsimta 70. gados tuvu tam bija amerikāņi. Šērlija Babašofa izcīnīja divus zeltus, bet viņas brālim Džekam izdevās tikt pie bronzas godalgas. Džeks arī priekšsacīkstēs peldēja stafetē, kas vēlāk kļuva par čempioni. Tiesa, tolaik zeltu piešķīra tikai tiem, kuri peldēja finālā.

21 gadus vecā Florāna uzvara Londonā šķita neiespējama, jo pirms sacensībām viņam bija tikai 10. labākais rezultāts pasaulē šogad. Sportista mērķis pirms olimpiādes bija pieticīgs – kvalificēties fināla astoņniekam. Vakar pēc triumfa viņu baseinā ar uzvaru apsveica māsa.

Vakar viena baseina garuma peldējumā Manadū uzvarēja ar personisko rekordu – 21.34 sekundes, par 0.2 sekundēm apsteidzot amerikāni Kalenu Džounsu. Divkārtējais pasaules čempions un Pekinas olimpisko spēļu uzvarētājs Sezars Sjelu no Brazīlijas spiests samierināties ar bronzu. Sjelu pēcāk atzina, ka 25 gadu vecumā jūtas noguris no peldēšanas četras dienas pēc kārtas.

Izmantotie resursi:
AP

  +2 [+] [-]

, 2012-08-04 10:03, pirms 10 gadiem
Nu, domājams , vecākiem vislielākais prieks par to,abi bērni, čempioni

     [+] [-]

, 2012-08-04 14:16, pirms 10 gadiem
a ko ta' smukā māsa vairs nepeld?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja