Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2943, Did:0, useCase: 3

IIHF Rīgas čempionātam atvēlēs līdz 14 miljoniem, par faniem lems pēdējā brīdī

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

IIHF Rīgas čempionātam atvēlēs līdz 14 miljoniem, par faniem lems pēdējā brīdī
Latvijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionātā. Foto: AFP/Scanpix

Šodien notika preses konference, kurā tika runāts par 2021. gada pasaules čempionāta hokejā rīkošanu Rīgā. Tika atklāts, ka Latvijas valsts papildus ieguldīs trīs miljonus eiro Olimpiskā sporta centra sagatavošanā, bet pārliecinoši lielāko izmaksu daļu uzņemsies Starptautiskā ledus hokeja federācija (IIHF).

Ilga Šuplinska, Latvijas Izglītības un zinātnes ministre

Jāsaka milzīgs paldies Latvijas Hokeja federācijai par uzstājīgo un profesionālo darbu, kas ritējis jau ilgāku laiku, lai sagatavotos pasaules čempionāta rīkošanai. Neskatoties uz pandēmiju, dzīvei nav melnraksta - mums ir laiks, vieta un telpa rakstīt savu vēsturi. 2006. gadā pie mums notika 70. pasaules čempionāts, šoreiz notiks 85. Man šķiet, šis ir kārtējais apliecinājums, ka mūsu valsts un nācijas stiprās puses parādās krīzes situācijās. To parādījusi arī mūsu hokeja izlase - kad pretī stājas līdzvērtīgs pretinieks, tad veicas dažādi, bet, kad pretī nāk spēcīgāks pretinieks, mēs cīnāmies līdz pēdējai minūtei. Redzot, kā janvārī dažādi ziemas sporti pārsteidz Latvijas skatītājus, tad lieku cerību, ka mūs priecēs arī hokeja burbulis. No valdības puses esam gatavi sadarbībai. Darīsim visu, lai šis izaicinājums un pagodinājums noritētu vislabākajā, profesionālākajā un drošākajā pusē.

Aigars Kalvītis, Latvijas Hokeja federācijas prezidents

Tiešām liels gods, ka Latvija varēs uzņemt 16 vadošās hokeja valstis. Pasaules čempionāta iegūšana prasīja ilgu laiku - 15 gadus. Trijos ar pusi mēnešos vadošajiem sportistiem nodrošināt pārliecinošu turnīru - tas ir milzīgs izaicinājums, tāpēc sadarbībai jābūt perfektai. Tuvākajās dienās noslēgsim jaunu līgumu ar IIHF, kur būs atrunāta mūsu sadarbība un darbi. Tas būs kopīgs darbs. Nebūs ierastie apstākļi, kad atbildība ir tikai uz Latvijas puses pleciem. Sagaidām, ka Rīgā ieradīsies IIHF darbinieku desants, kas palīdzēs rīkošanā. Rīt sāksies sarunas ar valdību un Latvijas Olimpisko komiteju par Olimpiskā sporta centra pielāgošanu. Mums arī jāvienojas ar IIHF lielāko sponsoru “Infront” par to, kā notiks mārketings, arī citi jautājumi. Pats svarīgākais - IIHF jāizstrādā Covid-19 protokols, kas pēc tam jāprezentē valdībai. Darba ir ļoti daudz. Nemaz nerunāšanu par praktiskajām lietām - komandu uzņemšanu un bāžu sagatavošanu.

Edgars Buncis, orgkomitejas vadītājs

Paldies plašajai komandai un mūsu kolēģiem, kas piedalījušies, paldies Ministru kabinetam un ministres kundzei. Pirmā trešdaļa ir pabeigta, vēl divas priekšā. Otrā būs sagatavošanās. Trešā - pats čempionāts. Manuprāt, Kalvīša kungs pateica galvenās lietas. No savas puses gribēju atzīmēt, ka Olimpiskā centra pielāgošanā līdzdarbosies arī IIHF arēnu komisija. Televīzijas kamerām varam iegūt gandrīz identiskus leņķus. Ja tribīnēs varēs atrasties skatītāji, tad maksimālā ietilpība ir 6200 vietas. Protams, lēmums par skatītājiem tiks pieņemts pēdējā brīdī.

Edgars Severs, Izglītības un zinātnes ministrijas sporta departamenta direktors

Prieks un gods par uzticēšanos Rīgai un Latvijai. 21. janvāra valdības sēdē tika atbalstīts Hokeja federācijas priekšlikums rīkot visu pasaules čempionātu, sniedzot organizatorisku un finansiālu atbalstu. Mūsu vājā puse bija otras arēnas neesamība, tāpēc tiks ieguldīti līdz trim miljoniem eiro, lai varētu arēnu aprīkot. Investīcijas tiks veiktas Olimpiskajā sporta centrā, kas ir visas Latvijas sporta sabiedrības īpašumā. Ar vēl 700 tūkstošu ieguldīšanu valdība rēķinājās jau 2017. gadā, kad atbalstīja kandidēšanu. Personas, kas ieradīsies uz čempionātu, ne tikai tiks pārbaudītas ieceļojot, bet arī dzīvos burbuļa vidē. Tikai viesnīca, treniņi un sacensības, nekur citur. Pusgada laikā esam sarīkojuši trīs MXGP posmus, Pasaules kausu bobslejā un skeletonā, kamaniņu sporta posmu, pludmales volejbolu, rallija posmu. Šajās dienās pie mums notiks divi Eiropas čempionāta basketbolā kvalifikācijas posmi. Arī IIHF ir pieredze, jo decembrī un janvārī Edmontonā tika sarīkots U20 čempionāts. IIHF ir gatava segt visas izmaksas, kas saistītas ar Covid-19 protokola izstrādi, uzraudzību, analīžu veikšanu. Tas nekādā veidā Latvijas testēšanas jaudu neietekmēs - to visu nodrošinās IIHF puse. No starptautiskās federācijas tiks ieguldīti vairāk par 13 miljoniem eiro, un 70% no šīs summas paliks Latvijas ekonomikā. Pasaules čempionātam hokejā arī bez līdzjutēju piedalīšanāš ir milzīga platforma - turnīram seko līdzi vairāki simti miljoni, līdz pat miljardam visā pasaulē. Rīgai ir iespēja nodemonstrēt, ka protam rīkot augstas kvalitātes pasākumus.

Kāds Covid-19 apstākļos Latvijai ir labums no pasaules čempionāta rīkošanas?
Šuplinska: Kad pēc gadiem cilvēki skatīsies vēsturē, viens no būtiskākajiem 2021. gada notikumiem būs pasaules čempionāts hokejā. Neskatoties uz to, ka nebūs skatītāju uz vietas, pa dažādiem kanāliem turnīrs sasniedz miljardu skatītāju. Pēc tam Latvija var kļūt par galamērķi. Jebkuros kritiskos apstākļos vajag enerģijas devu, un arī tas ir būtisks apstāklis.
Kalvītis: Hokeja federācija darbojas, lai Latvijā veicinātu hokeja attīstību. Iegūt pasaules čempionātu - tas ir ne tikai gods, bet arī atbildība. Protams, ir ekonomiskās bažas, jo neieradīsies desmitiem tūkstošu līdzjutēju. Taču rīkošanas izmaksas segs starptautiskā hokeja sabiedrība - 12 miljoni, plus vēl līdz diviem miljoniem Covid-19 protokoliem. Visas pasaules hokeja sabiedrība uzticēs naudu Latvijai, lai tā sarīkotu sacensības.

Kā noris Daugavas hokeja halles būvniecība?
Severs: Viss notiek! IIHF eksperti piektdien un sestdien bija Latvijā. Viņi pārliecinājās, ka viss notiek, atbilstoši grafikam. Maijā plānota nodošana ekspluatācijā. Ledus arēna ar diviem laukumiem paliks arī pēc čempionāta.

Kā tiks segtas Olimpiskā sporta centra iekārtošanas izmaksas un kurā viesnīcā mitināsies dalībnieki?
Kalvītis: Tās ir Latvijas valdības saistības. Kad piedāvājām rīkot čempionātu visām 16 komandām, tad vienojāmies, ka valdība investēs Olimpiskajā sporta centrā. Būve tiks atjaunināta līdz tādam līmenim, lai turnīrs varētu notikt. Visu pārējo maksās IIHF - par komandu uzturēšanos, Covid-19 procedūrām un citām lietām. Par viesnīcu - ir panākta mutiska vienošanās ar viesnīcu “Latvija”.

Viss čempionāts tiek plānots burbulī vai pastāv iespēja, ka tribīnēs būs fani?
Kalvītis: Neviens šobrīd nevar atbildēt, kāds būs stāvoklis aprīlī vai maijā. Izstrādāsim plānu, taču lēmums tiks pieņemts ne ātrāk par aprīļa vidu. Iespēja tiek plānota - ka daļa arēnas tiks atvēlēta faniem. Varbūt 20, 30 vai 40% piepildījums. Taču to mēs skatīsim aprīlī vai maija sākumā, kad būs skaidrāka situācija.

Izskanēja dažādas versijas par IIHF ieguldījumiem.
Kalvītis: IIHF ieguldīs aptuveni 12 miljonus, plus vēl līdz diviem miljoniem, lai ievērotu Covid-19 drošības pasākumus. Tā šobrīd izskatās uz papīra.
Severs: U20 čempionāta burbulis Edmontonā izmaksāja pusotru miljonu eiro, rīkošana izmaksās 12 miljonus. Valdība jau iepriekš bija uzņēmusies saistības organizēšanu atbalstīt ar 700 tūkstošiem eiro. Vienīgā ekstra izmaksa ir otras halles ierīkošana. Šīm izmaksām no valsts rezervēti līdz trim miljoniem eiro. Ieskaitot telpu īri, kas sāksies ar pārbūves sākumu - no februāra.

Kas no Olimpiskajā sporta centrā ieguldītā būs pagaidu risinājums un kas paliks ilgtermiņā?
Buncis: Pagaidu risinājumi skars tikai ledus sistēmu, kā arī tribīnes. Halles nākotne nav saistīta ar multifunkcionālu halli, tāpēc tribīnes tiks īrētas un atvestas uz Rīgu. Līdzīgs risinājums bija rallijkrosa posmā Biķerniekos.

Vai ir zināmi saslimstības rādītāji, kādiem jābūt, lai turnīrs notiktu ar faniem tribīnēs?
Kalvītis: Šobrīd nevaram atbildēt. Tas būs lēmums, kas tiks pieņemts vēlāk.
Šuplinska: Vakar tika apstiprināts luksofora princips. Zaļais ir 20 saslimušo uz 100 tūkstošiem cilvēku. Uz maija sākumu neprognozējam tādu situāciju. Nav iespējams nosaukt rādītāju un skaidri paredzēt, kas tad notiks. Aprīļa beigās var būt laba situācija, bet, atļaujot fanus, varbūt jūnijā atgriezīsimies iepriekšējā situācijā. Lēmumu pieņems epidemiologi.

Ir aplēses, cik cilvēku Latvijā varētu ierasties?
Buncis: Par ārzemju faniem mums nav informācijas, un arī grūti paredzēt, kāda būs situācija - vai varēs šķērsot robežas. Komandas, apkalpojošais personāls, tiesneši, žurnālisti - kopā aptuveni 1200 cilvēku.

Kā izteicās Jurijs Perevoščikovs, vēl nav 100% garantijas, ka turnīrs notiks.
Šuplinska: Lai gan mums vidējais saslimstības rādītājs ir par apmēram 100 cilvēkiem uz 100 tūkstošiem vairāk nekā Eiropā, pie mums veiksmīgi notiek burbuļa formāta turnīri. Protams, ir satraukums par trešo vilni, jo jaunais paveids ir agresīvās un lipīgāks, bet pašreizējā situācija par to neliecina.

Kā notiks šo 1200 cilvēku ierašanās - vai viņiem būs jāievēro pašizolācija?
Buncis: Testēšanas process sāksies desmit dienas pirms ieceļošanas. Lielā mērā viss būs atkarīgs no plāna. Esam izteikuši IIHF vēlmi, lai izlases ierastos laicīgi un šeit aizvadītu pārbaudes spēles. Tas nozīmē, ir liela varbūtība, ka komandas ieradīsies jau 10, 11 vai 12 dienas pirms turnīra. Protams, kad sāksies kustība, jau strādās Covid-19 protokols. Komandas dzīvos burbuļa formātā.

Kā izdevās pārliecināt IIHF uzņemties lielāko izmaksu segšanu?
Kalvītis: Ja mūsu uzdevums ir oganizēt hokeju Latvijā, tad IIHF uzdevums ir organizēt hokeju pasaulē. Pagājušajā gadā čempionāts tika atcelts, bet šogad tas bija nepieciešams, lai pildītu saistības pret sponsoriem un televīzijām. Ja nav galvenā ienākumu avota fanu, tad kādam čempionāts ir jāfinansē. Nauda tiks ņemta no IIHF iekšējām rezervēm. Tāpēc viss prasīja zināmu laiku, jo vajadzēja iepazīties ar visiem piedāvājumiem un pieņemt labāko lēmumu. Nebija runas par pārliecināšanu. Čempionāts ir vajadzīgs. Kanādā notika U20 turnīrs, Amerikā būs U18 čempionāts, Rīgā notiks pieaugušo čempionāts, tāpat notiks čempionāts sievietēm.

Kādēļ tieši viesnīca “Latvija”?
Kalvītis: Tā ir vienīgā, kas spētu uzņemt 16 komandas. Tur ir vairāk nekā 500 numuru, kas ļautu visām komandām nodrošināt vienādus apstākļus.
Buncis: Katrai komandai jānodrošina arī atsevišķa telpa edināšanai, lai komandu ceļi krustotos pēc iespējas mazāk. Tāpēc nepieciešamas 18 dažāda izmēra zāles - 16 komandām, pa vienai orgkomitejas un tiesnešu sapulcēm. Rīgā tā ir vienīgā vieta.

1 2 3 81 komentārs

  +3 [+] [-]

, 2021-02-03 10:53, pirms 2 gadiem
uh kā naudiņu varēs pashēmot

  +5 [+] [-]

, 2021-02-03 11:00, pirms 2 gadiem
purva_velns rakstīja: uh kā naudiņu varēs pashēmot
"trīs miljonus eiro Olimpiskā sporta centra sagatavošanā"
sākas viss ar šo.. te arī sīki jāseko līdz naudas tērēšanai, jo nekas no tiem 3mlj nav paliekošs pēc turnīra noslēguma. Visu vajadzīgo īrēs un nomās.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 11:03, pirms 2 gadiem
Kariņš jau tikko teica ka NEKĀDI skatītāji, fani nebūs! ;D

  +2 [+] [-]

, 2021-02-03 11:15, pirms 2 gadiem
purva_velns rakstīja: uh kā naudiņu varēs pashēmot
siekalas priekš tāda pasākuma. protams būs savi cilvēki kas nopelnīs, bet nekāda lielā afēra tur nesanāk, tik haltūra savējiem.

  -4 [+] [-]

, 2021-02-03 11:34, pirms 2 gadiem
Neesmu baigais PČ noliedzējs, bet šobrīd šāda pasākuma organizēšana ir kāzas mēra laikā.
Vai tiešām LV ir jābūt Fāzela ādas glābējiem, kad valstī ir n-tās citas problēmas. Pat bagātā Šveice atteicās no šī bezjēdzīgā pasākuma pandēmijas laikā.
Vai tiešām IZM šobrīd galvenā galvassāpe jābūt par PČ organizēšanu, kad jau otro gadu vesela paaudze LV jaunieši izglītību tikai virspusēji apgrābsta, un nekāda nopietna izglītošana nenotiek. Utt.
Un nekas nenotiktu, ja arī otro gadu PČ hokejā nenotiktu, jo neviens nav nomiris no tā, ka PČ, EČ futbolā un OS notiek tikai reizi četros gados.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 11:55, pirms 2 gadiem
Futbola pasaules kausa finālu skatījās 1.2 miljardi. A te hoķim sola līdzīgu auditoriju... Prieks, kur tu rodies!

     [+] [-]

, 2021-02-03 11:57, pirms 2 gadiem
ard rakstīja: Futbola pasaules kausa finālu skatījās 1.2 miljardi. A te hoķim sola līdzīgu auditoriju... Prieks, kur tu rodies!
Es par to pašu nosmējos. Varbūt sasummējot visus iepriekšējos pasaules čempjus kopā sanāks tas miljadriņš

     [+] [-]

, 2021-02-03 12:48, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Neesmu baigais PČ noliedzējs, bet šobrīd šāda pasākuma organizēšana ir kāzas mēra laikā.
Vai tiešām LV ir jābūt Fāzela ādas glābējiem, kad valstī ir n-tās citas problēmas. Pat bagātā Šveice atteicās no šī bezjēdzīgā pasākuma pandēmijas laikā.
Vai tiešām IZM šobrīd galvenā galvassāpe jābūt par PČ organizēšanu, kad jau otro gadu vesela paaudze LV jaunieši izglītību tikai virspusēji apgrābsta, un nekāda nopietna izglītošana nenotiek. Utt.
Un nekas nenotiktu, ja arī otro gadu PČ hokejā nenotiktu, jo neviens nav nomiris no tā, ka PČ, EČ futbolā un OS notiek tikai reizi četros gados.
IZM-
проблемы индейцев шерифа не интересуют

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 13:27, pirms 2 gadiem
varenais_eksperts rakstīja: Es par to pašu nosmējos. Varbūt sasummējot visus iepriekšējos pasaules čempjus kopā sanāks tas miljadriņš
Infront, a Wanda Sports Group company (Nasdaq: WSG) and the exclusive media and marketing partner of the International Ice Hockey Federation (IIHF), broke records at the 2019 IIHF Ice Hockey World Championship, reaching a cumulative audience of over 1.6 billion, according to data provided by X Media Sports Consulting GmbH. It marked the fourth year in a row the tournament has surpassed one billion viewers. https://www.globenewswire.com/news-...

     [+] [-]

, 2021-02-03 13:28, pirms 2 gadiem
ard rakstīja: Futbola pasaules kausa finālu skatījās 1.2 miljardi. A te hoķim sola līdzīgu auditoriju... Prieks, kur tu rodies!
Pieļauju, ka ar to ir domāts tas, ka aptuveni miljards noskatās visa turnīra garumā, t.i. - 64 spēlēs. Ja tā tas ir, tad tas nozīmētu, ka 15,6 miljoni cilvēku visā pasaulē noskatās vienu spēli, kas vēl varētu būt reāli.

  +4 [+] [-]

, 2021-02-03 13:29, pirms 2 gadiem
Ņemot vērā, kādi vārguļi esam futbolā, aicinu pēc PČ elektruma hallē saglabāt hokeja laukumu ar visām tribīnēm būs mums "divas arēnas".. jo kā jau zinām, Rīgā aizvien ir hokeja laukumu deficīts!

  +2 [+] [-]

, 2021-02-03 13:31, pirms 2 gadiem
Jau atbilde uz pirmo jautājumu no Šuplinskas kundzes puses liekas vājprāts - " Pēc tam Latvija var kļūt par galamērķi." Lai ko? apskatītu Arēnu Rīga vai Olimpiskajā centrā vairs neesošu ledus halli?

  -3 [+] [-]

, 2021-02-03 13:33, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Neesmu baigais PČ noliedzējs, bet šobrīd šāda pasākuma organizēšana ir kāzas mēra laikā.
Vai tiešām LV ir jābūt Fāzela ādas glābējiem, kad valstī ir n-tās citas problēmas. Pat bagātā Šveice atteicās no šī bezjēdzīgā pasākuma pandēmijas laikā.
Vai tiešām IZM šobrīd galvenā galvassāpe jābūt par PČ organizēšanu, kad jau otro gadu vesela paaudze LV jaunieši izglītību tikai virspusēji apgrābsta, un nekāda nopietna izglītošana nenotiek. Utt.
Un nekas nenotiktu, ja arī otro gadu PČ hokejā nenotiktu, jo neviens nav nomiris no tā, ka PČ, EČ futbolā un OS notiek tikai reizi četros gados.
1200 cilvēki Rīgā dzīvos 2 nedēļas. Ja katrs iztērēs 100 eiro dienā par dzīvošanu, ēdināšanu, izklaidi u.c., tad tie ir gandrīz 1,7 miljoni eiro Latvijas ekonomikai. Ja viņiem būs jāierodas jau 10 dienas pirms turnīra, tad klāt vēl 1,2 miljoni eiro. Skat, kopā jau 3 miljoni.

  +8 [+] [-]

, 2021-02-03 13:33, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Neesmu baigais PČ noliedzējs, bet šobrīd šāda pasākuma organizēšana ir kāzas mēra laikā.
Vai tiešām LV ir jābūt Fāzela ādas glābējiem, kad valstī ir n-tās citas problēmas. Pat bagātā Šveice atteicās no šī bezjēdzīgā pasākuma pandēmijas laikā.
Vai tiešām IZM šobrīd galvenā galvassāpe jābūt par PČ organizēšanu, kad jau otro gadu vesela paaudze LV jaunieši izglītību tikai virspusēji apgrābsta, un nekāda nopietna izglītošana nenotiek. Utt.
Un nekas nenotiktu, ja arī otro gadu PČ hokejā nenotiktu, jo neviens nav nomiris no tā, ka PČ, EČ futbolā un OS notiek tikai reizi četros gados.
Kādam jobadalbam jābūt, lai ko tādu uzrakstītu...

     [+] [-]

, 2021-02-03 13:34, pirms 2 gadiem
Atlantique rakstīja: Pieļauju, ka ar to ir domāts tas, ka aptuveni miljards noskatās visa turnīra garumā, t.i. - 64 spēlēs. Ja tā tas ir, tad tas nozīmētu, ka 15,6 miljoni cilvēku visā pasaulē noskatās vienu spēli, kas vēl varētu būt reāli.
Jā, tā arī ir. Miljards noskatās kopā visu turnīru.
Slēpts komentārs: NAMEJS 9999

     [+] [-]

, 2021-02-03 14:27, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: 1200 cilvēki Rīgā dzīvos 2 nedēļas. Ja katrs iztērēs 100 eiro dienā par dzīvošanu, ēdināšanu, izklaidi u.c., tad tie ir gandrīz 1,7 miljoni eiro Latvijas ekonomikai. Ja viņiem būs jāierodas jau 10 dienas pirms turnīra, tad klāt vēl 1,2 miljoni eiro. Skat, kopā jau 3 miljoni.
Kādu izklaidi? Varētu padomāt, ka tad izklaides vietas strādās uz pilnu klapi. Tikai tu vari izdomāt, ka komandas pašas maksās par ēdināšanu un dzīvošanu. Cik es savā jaunībā braucu uz sacensībām, tad ne kapeiku nemaksāju par ēdināšanu un dzīvošanu viesnīcā, jo to visu sedza sacensības uzņemošā puse.
Tev tāda prasta matemātika.

  +3 [+] [-]

, 2021-02-03 14:33, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Cik es savā jaunībā braucu uz sacensībām, tad ne kapeiku nemaksāju par ēdināšanu un dzīvošanu viesnīcā, jo to visu sedza sacensības uzņemošā puse.
Tev tāda prasta matemātika.
Kādās sacensībās tad Tu piedalījies, ka uzņemošā puse sedza?

  -2 [+] [-]

, 2021-02-03 14:35, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Kādu izklaidi? Varētu padomāt, ka tad izklaides vietas strādās uz pilnu klapi. Tikai tu vari izdomāt, ka komandas pašas maksās par ēdināšanu un dzīvošanu. Cik es savā jaunībā braucu uz sacensībām, tad ne kapeiku nemaksāju par ēdināšanu un dzīvošanu viesnīcā, jo to visu sedza sacensības uzņemošā puse.
Tev tāda prasta matemātika.
Kazino taču viesnīcā ir? Tur var daudz nospēlēt.

  -3 [+] [-]

, 2021-02-03 14:36, pirms 2 gadiem
valtcis rakstīja: Kādās sacensībās tad Tu piedalījies, ka uzņemošā puse sedza?
Tas nav būtiski kādās, bet vel šodien atceros, ka mums dalīja speciālus talonus par kuriem mēs varējām ēst noteiktās ēdināšanas vietās, jo viss bija apmaksāts.

  -1 [+] [-]

, 2021-02-03 14:38, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Kazino taču viesnīcā ir? Tur var daudz nospēlēt.
Kā tad!
Komandas droši vien brauc uz PČ, lai ietusētu kazino.
Esi kādreiz braucis uz nopietnām sacensībām?

  +4 [+] [-]

, 2021-02-03 14:38, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Kur nu man dalbojobismā ar tevi sacensties?!
Atzīstu savu sakāvi pat neuzsācis cīņu uz šo titulu.
Tinies uz basketa un maveriksu sadaļu

  -3 [+] [-]

, 2021-02-03 14:43, pirms 2 gadiem
Klavulapa-1 rakstīja: Tinies uz basketa un maveriksu sadaļu
Pajoli, nesaki kas man jādara, un es neteikšu kur tev jāiet.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 14:46, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Kā tad!
Komandas droši vien brauc uz PČ, lai ietusētu kazino.
Esi kādreiz braucis uz nopietnām sacensībām?
Esmu nodarbojies ar sportu un piedalījies arī nopietnās sacensībās. Bet tur kazino nebija. Valstu delegācijās jau būs ne tikai hokejisti, bet arī funkcionāri un tehniskie darbinieki. Kāpēc lai viņi neuzspēlētu kazino? It īpaši ņemot vērā, ka citu izklaižu burbulī nebūs.

  +5 [+] [-]

, 2021-02-03 14:53, pirms 2 gadiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Pajoli, nesaki kas man jādara, un es neteikšu kur tev jāiet.
Ņem piemēru! https://www.delfi.lv/izklaide/dzive...

     [+] [-]

, 2021-02-03 14:58, pirms 2 gadiem
Humors un satīra- čempis notiks Rīgā, bet attālināti un bez latviešu faniem..

  -2 [+] [-]

, 2021-02-03 15:00, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Esmu nodarbojies ar sportu un piedalījies arī nopietnās sacensībās. Bet tur kazino nebija. Valstu delegācijās jau būs ne tikai hokejisti, bet arī funkcionāri un tehniskie darbinieki. Kāpēc lai viņi neuzspēlētu kazino? It īpaši ņemot vērā, ka citu izklaižu burbulī nebūs.
Nu,nu!
Stipri šaubos ka delegāciju pārstāvji ļoti meklēs iespēju izklaidēties.
Es vel noticētu, ka to darītu spēlētāju, īpaši ziemeļamerikāņu, ģimenes locekļi, kuri parasti biezā slānī brauc līdz uz PČ, bet šoreiz tādu nebūs.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 15:08, pirms 2 gadiem
Atlantique rakstīja: Pieļauju, ka ar to ir domāts tas, ka aptuveni miljards noskatās visa turnīra garumā, t.i. - 64 spēlēs. Ja tā tas ir, tad tas nozīmētu, ka 15,6 miljoni cilvēku visā pasaulē noskatās vienu spēli, kas vēl varētu būt reāli.
arī nereāls skaitlis, VIDĒJI vienu spēli ņemot...
bet nu kumulatīvā auditorija tomēr nozīmē ko citu - šeit ir labs skaidrojums, ko tas nozīmē: https://radioinfo.com.au/news/measu... .

     [+] [-]

, 2021-02-03 15:16, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: Infront, a Wanda Sports Group company (Nasdaq: WSG) and the exclusive media and marketing partner of the International Ice Hockey Federation (IIHF), broke records at the 2019 IIHF Ice Hockey World Championship, reaching a cumulative audience of over 1.6 billion, according to data provided by X Media Sports Consulting GmbH. It marked the fourth year in a row the tournament has surpassed one billion viewers. https://www.globenewswire.com/news-release/2020/02/04/1979293/0/en/Infront-achieves-broadest-ever-broadcast-reach-of-IIHF-Ice-Hockey-World-Championship.html
Nu tur ir rakstīts ''cumulative audience''. tas nav tas pats, kas reāli ; līdzīgi kā ar covid cipariem

     [+] [-]

, 2021-02-03 15:24, pirms 2 gadiem
ard rakstīja: Futbola pasaules kausa finālu skatījās 1.2 miljardi. A te hoķim sola līdzīgu auditoriju... Prieks, kur tu rodies!
Ja Ekmanim bobsleju vikenda skatas 58 miljoni, tad viss iespejams

     [+] [-]

, 2021-02-03 15:28, pirms 2 gadiem
Abrags rakstīja: arī nereāls skaitlis, VIDĒJI vienu spēli ņemot...
bet nu kumulatīvā auditorija tomēr nozīmē ko citu - šeit ir labs skaidrojums, ko tas nozīmē: https://radioinfo.com.au/news/measu... .
"Cumulative audience is the total number of different people who listen to a station for at least eight minutes (one quarter - hour) during any time period." Ja skatās pēc šīs definīcijas, tad gan ir grūti noticēt, ka pasaules hokeja čempi kaut dažas minūtes skatījās 1,6 miljardi unikālu pasaules iedzīvotāju. Drīzāk jau saskaitīja kopā visu spēļu TV skatītājus. Kumulatīvs matemātikā un statistikā nozīmē uzkrāts, sasummēts.

  +1 [+] [-]

, 2021-02-03 15:31, pirms 2 gadiem
Klavulapa-1 rakstīja: Kādam jobadalbam jābūt, lai ko tādu uzrakstītu...
tāpēc, ka pilnīgs ubags!

     [+] [-]

, 2021-02-03 15:44, pirms 2 gadiem
Atlantique rakstīja: Pieļauju, ka ar to ir domāts tas, ka aptuveni miljards noskatās visa turnīra garumā, t.i. - 64 spēlēs. Ja tā tas ir, tad tas nozīmētu, ka 15,6 miljoni cilvēku visā pasaulē noskatās vienu spēli, kas vēl varētu būt reāli.
nereali
Finalu varbut tads skaits noskatas

     [+] [-]

, 2021-02-03 16:01, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: "Cumulative audience is the total number of different people who listen to a station for at least eight minutes (one quarter - hour) during any time period." Ja skatās pēc šīs definīcijas, tad gan ir grūti noticēt, ka pasaules hokeja čempi kaut dažas minūtes skatījās 1,6 miljardi unikālu pasaules iedzīvotāju. Drīzāk jau saskaitīja kopā visu spēļu TV skatītājus. Kumulatīvs matemātikā un statistikā nozīmē uzkrāts, sasummēts.
šī arī ir īstā definīcija.

Nezinu kāpēc, bet tieši sporta kanāli ir vislielākie irsēji par savu auditoriju un lielākie ciparu manipulatori... Sākot jau ar Eurosport. IIHF, skatos, Infront savos blefos ir gājuši vēl tālāk...

  +2 [+] [-]

, 2021-02-03 16:08, pirms 2 gadiem
otins rakstīja: 1200 cilvēki Rīgā dzīvos 2 nedēļas. Ja katrs iztērēs 100 eiro dienā par dzīvošanu, ēdināšanu, izklaidi u.c., tad tie ir gandrīz 1,7 miljoni eiro Latvijas ekonomikai. Ja viņiem būs jāierodas jau 10 dienas pirms turnīra, tad klāt vēl 1,2 miljoni eiro. Skat, kopā jau 3 miljoni.
Šķiet vakar tu rakstīji, ka Rīgā dzīvos 1000 cilvēku divas nedēļas un katrs dienā tērēs 75€, tagad jau ir 1200 cilvēki, 100€ un 3,5 nedēļas.. kas būs rīt - 2000 cilvēku, 150€ un 1,5 mēneši?
1 2 3 81 komentārs