IIHF nosauc simtgades "All Stars" izlasi
Sestdien Kvebekā (Kanāda) tika nosaukta Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) simtgades "All Stars" komanda. Tā tika noteikta ekspertu balsojumā – par hokejistiem balsoja 56 eksperti no 16 valstīm.
Balsojumā netika īpaši izdalīti labās un kreisās malas uzbrucēji vai aizsargi. Aptaujā dominēja Krievijas hokejisti, kuri galvenokārt spēlējuši Padomju Savienības izlasē. Starp sešiem labākajiem spēlētājiem (vārtsargs, divi aizsargi, divi malējie uzbrucēji un centra uzbrucējs) četri spēlētāji bija no Krievijas, pa vienam - no Zviedrijas un Kanādas.
Par labāko vārtsargu tika atzīts Vladislavs Tretjaks, kurš PSRS sastāvā izcīnīja 10 zelta medaļas pasaules čempionātos un trīs visaugstākā kaluma godalgas olimpiskajās spēlēs. 1989. gadā Tretjaks tika iekļauts hokeja Slavas Zālē. Aptaujā vārtsargs saņēma 30 balsis.
Par labākajiem aizsargiem tika atzīti, attiecīgi, Vjačeslavs Fetisovs (Krievija) un Borje Salmings (Zviedrija). Fetisovs, kurš balsojumā ieguva visvairāk (54) balsu, ilgu laiku kopā ar Tretjaku spēlējis izlasē. Septiņas reizes kļuvis par pasaules čempionu, divreiz – par olimpisko čempionu un tikpat reižu ieguvis Stenlija kausu Detroitas "Red Wings" sastāvā. Deviņas reizes iekļauts pasaules čempionāta "All Stars" izlasē.
Salmings (17 balsis) 17 sezonas aizvadījis NHL , lielāko daļu - Toronto "Maple Leafs" rindās, bet karjeru noslēdza Detroitā. 21 gada garumā šis lieliskais aizsargs pārstāvēja nacionālo izlasi un 1992. gada Albervilas olimpiskās spēles kļuva par viņa pēdējo turnīru izlasē. 1996. gadā iekļauts hokeja Slavas Zālē.
Par labākajiem malējiem uzbrucējiem tika izvēlēti krievi Valērijs Harlamovs (21 balss) un Sergejs Makarovs (18 balsis). Harlamovs PSRS izlasi pārstāvēja 70.-ajos gados. 11 pasaules čempionātos viņš izcīnīja astoņas zelta medaļas, viņa rēķinā arī divi olimpiskie zelti un viens sudrabs. Harlamovs dominēja 1972. gada pasaules čempionātā, piecās spēlēs sakrājot 15 rezultativitātes punktus. Viņš joprojām ir pasaules čempionāta visu laiku otrais rezultatīvākais spēlētājs – 105 spēlēs 159 punkti. 1981. gadā tikai 33 gadu vecumā Harlamovs gāja bojā autokatastrofā un jau pēc nāves (2005. gadā) tika iekļauts Slavas Zālē.
Sergejs Makarovs dominēja 90.-ajos gados. Izcīnījis astoņus pasaules čempionāta titulus, divreiz triumfējis arī olimpiādē. Izlasi pārstāvējis 315 spēlēs. Pasaules čempionātos guvis 118 punktus, turklāt trijos čempionātos pēc kārtas kļuvis par rezultatīvāko turnīra spēlētāju.
Visbeidzot par labāko centra uzbrucēju tika iebalsots (38 balsis) kanādietis Veins Greckis. 1978. gadā pasaules junioru čempionātā, būdams jaunākais spēlētājs, viņš nodemonstrēja lielisku sniegumu, tikai sešās spēlēs gūstot 17 rezultativitātes punktus. Trīs gadus vēlāk viņš "Canada Cup" turnīrā pirmo reizi pārstāvēja pieaugušo izlasi un atkal kļuva par rezultatīvāko spēlētāju. Pasaules čempionātos Greckis piedalījies tikai vienreiz (1982.), taču, protams, atkal "atzīmējās" kā turnīra rezultatīvākais spēlētājs. Četrreiz Greckis ieguvis Stenlija kausu, viņam pieder 31 NHL individuālā balva un 61 NHL rekords.
IIHF simtgades "All Stars" izlase
Vārtsargs: Vladislavs Tretjaks (Krievija)
Aizsargs: Vjačeslavs Fetisovs (Krievija)
Aizsargs: Borje Salmings (Zviedrija)
Malējais uzbrucējs: Valērijs Harlamovs (Krievija)
Malējais uzbrucējs: Sergejs Makarovs (Krievija)
Centra uzbrucējs: Veins Greckis (Kanāda)
Izmantotie resursi:
iihf.com
+12 [+] [-]
+16 [+] [-]
+7 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
+18 [+] [-]
+4 [+] [-]
+9 [+] [-]
vareni Uzvardi ..
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+6 [+] [-]
-5 [+] [-]
ja tas pats Greckis ir spēlējis vienā pasaules čempionātā, es domāju, ir diezgan loģiski, ka viņa šeit nav
+2 [+] [-]
tak izlasi.... kas ar TEvi, tak Greckis ir sastāvā!!!
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ja no sākta gala PČ būtu varējuši piedalīties NHL veči - iespējams šis piecinieks būtu krietni savādāks...
un vēl... precīzi nezinu, bet savā laikā manuprāt NHL nebija nekāda sakara ar IIHF... vai arii es kļūdos??? Esmu 99% pārliecināts, ka NHL veidotajā izlasē nebūtu neviena no PSRS spēlētājiem, nesaitot tos kas ir spēlējuši NHL.
+5 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
Bet ja nopietni, Balderi un Lemjē vajadzēja ielikt...
+2 [+] [-]
Kāds sakars tad ir IIHF ar NHL ?
+2 [+] [-]
Otrkārt, tas, ka šeit ir tik daudz krievu ir tikai loģiski jo ilgu laiku starptautiskajā hokejā (neiet runa par Kanādas kausu vai Supersērijām) nemaz nebija nevienas komandas, kas PSRS izlasei vismaz būtu cienīgs sparingpartneris.
Treškārt. Balderis pat PSRS izlasē nebija pirmajā maiņā... Nenoliedzami labs hokejists, taču pārējie ir bijuši vēl labāki.
[+] [-]
Man jau liekas, ka IIHF ar NHL kopīgā ir daudz vairāk nekā atšķirīgā. Abas rīko hokeja sacensības, nu jau gana daudz gadu abu sacensībās spēlē būtībā vieni un tie paši hokejisti... Var jau būt, ka virsrakstā galvenais uzsvars bija domāts nevis uz "Simtgades All Stars", bet gan "IIHF", tomēr nedomāju, ka būtu pareizi ignorēt NHL tādēļ, ka turienes zvaigznes nespēlēja IIHF rīkotajos pasaules čempionātos vai olimpiskajās spēlēs tik bieži, kā dažiem to gribētos.
[+] [-]
TU jau esi jauns un varbūt visu no padomju laika epopejas neatceries,tāpēc atļaušos tev pateikt,ka Helmuts Balderis bija viens no labākajiem sava laika hokejistiem un no uzbrucējiem vienīgi Harlamovs un Maļcevs varēja ar viņu konkurēt.Un vēl atļaušos tev atgādināt ,ka PSRS izlasē VIENMĒR pirmajā un otrajā maiņā spēlēja ACSK hokejisti.
[+] [-]
[+] [-]
Pieļauju, ka esmu jaunāks par tevi un tiešraidē neesmu redzēji šīs spēles, taču priekšstats par to "kto jestj kto" ir. Tāpat arī kas bija PSRS izlase jeb nedaudz pastiprināts CSKA
Balderis... protams, ka ļoti meistarīgs spēlētājs (par konkurēšanas jautājumiem citreiz ), taču tieši tas, ka viņš nebija 1. maiņā (nav svarīgi kādu apstākļu dēļ) arī liedza viņam "pierakstīties" hokeja vēstures grāmatās pamatīgāk.
[+] [-]
3 sezonas jeb no 1978. līdz 1980 gadam.