Kanādas naktī uzvaras Otavai un Kalgari
Aizvadītajā naktī Nacionālajā Hokeja līgā (NHL) tika aizvadītas tikai divas spēles un abas starp Kanādas klubiem. Tajās uzvaras izcīnīja Otavas "Senators" un Kalgari "Flames" vienības, kas pieveica attiecīgi Toronto "Maple Leafs" un Vankūveras "Canucks" komandas.
"Senators" spēli Otavā uzsāka teicami - mirkli pēc tam, kad Oulds bija atvairījis viesu metienu, ātrajā pretuzbrukumā viens pret aizsargu aizsteidzās Šīns Donovans, ieraudzīja, ka tuvojas komandas biedrs Maiks Fišers, atstāja ripu viņam, kurš savukārt to raidīja vārtos, atklājot mača rezultātu - 1:0.
Kamēr halles informators vēl ziņoja iepriekšējo vārtu guvēju vārdus, viesi rezultātu izlīdzināja - no vārtu aizmugures ripa nonāca to priekšā labajā pusē pie Mihaila Grabovska, kurš savukārt to "nosūtīja" tālāk uz kreiso malu Nikolajam Kuleminam un 1:1.
Spēles turpinājumā neviena no komandām vārtus nespēja gūt, arī papildus piecas minūtes noslēdzās bez vārtu guvuma, un sekoja pēcspēles metienu sērija. To otavieši uzsāka un pabeidza ar vārtu guvumu, izcīnot uzvaru arī visā mačā - 2:1.
Otrā nakts spēlē Maikls Kammaleri izcēlās ar "hat-trick", gūstot savai komandai trīs tās pirmos vārtus, un tas palīdzēja Kalgari "Flames" izbraukumā Vankūverā ar rezultātu 4:3 apspēlēt vietējo "Canucks" vienību.
NHL regulārā sezona
Spēle | Rezultāts |
---|---|
Senators - Maple Leafs | 2:1 |
Canucks - Flames | 3:4 |
Izmantotie resursi:
nhl.com
[+] [-]
Cammalleri gan noplosījies. Tāpat arī Aulds ar Toskalu.
Ja godīgi, tad no Aulda šādu sniegumu galīgi negaidīju. Patīkami pārsteidzis šis zēniņš. Viņam pagaidām vieni no labākajiem (protams, ka ne jau paši labākie, bet tomēr) rādītājiem līgā. Vienīgi nezin cik ilgi vilks šitā?
[+] [-]
Savukārt jāsaka, ka bez Luongo "Canucks" tomēr nav tas, kas ar viņu. Cerams, ka Roberto izveseļosies pēc iespējas ātrāk.
Ontario cīņā Olds uzvarēja Toskalu, tas arī viss. Kaut gan ieteiktu "Senators", tomēr, meklēt kaut ko nopietnāku vārtsargu līnijā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Bet par Kamellari palaišanu vēl joprojām žēl... taču nākotnes (līgumu) vārdā, moš i labāk.
[+] [-]
[+] [-]
Tāpat arī ,ja Toronto vārtos nebūtu Toskalas, viņiem būtu pat divreiz mazāk uzvaru ( tā jau ir maz ), nekā tagad.Tāds ir visu to vārtsargu liktenis, kas nonākuši viduvējās komandās.
[+] [-]
Olds ir otrais vārtsargs pēc definīcijas. Un lieliskas spēles viņam mijas ar galīgām lažām (visas karjeras laikā, neatkarīgi no komandas)... . Protams, prieks par Aleksu, ka šamais šitā spēlē (kā par jebkuru "nenovērtēto" vārtsargu), taču tikapt droši ir tas, ka pēc šitā hotstrīka būs... nelabi.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Pie tam šeit nav domāts, ka kāds vārtsargs esot otrā numura pozīcijā sāk labi spēlēt un izkaro sev pamatvārtsarga vietu. Runa ir par to, ka "kam lemts rāpot, nav lemts lidot".
[+] [-]
Saprotu, par ko tu runaa, bet atceries, kaadu viedokli paudi Abragam, kad vinjsh runaaja par muuseejo liimeni un KHL liimeni.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Pie kam ir vairāki vārtsargi, kuri IR kļuvuši par pirmajiem vārtsargiem pēc aizmainīšanas, piemēram Toskala, Brizgalovs, Bīrons un tie ir tikai pēdējo pāris gadu laikā. Visiem viņiem ir bijušas ļoti labas sezonas.
Manu prāt arī Bakstrēmu var salīdzināt ar Tomasu, abi NHL ienāca pēc ilgas spēlēšanas vājākās līgās. Kāda starpība, kurā kontinentā?
[+] [-]
[+] [-]
Kāpēc tu uzskati, ka nestabilitāte ir kāds rādītājs, kas iedala vārtsargus pirmajos un otrajos? Ir arī vairāki, ļoti stabili (tādi, kuru sniegums krasi nemainās no spēles uz spēli) otrie vārtsargi.
[+] [-]
Par cik vārtsargi man ir tuva tēma, tad pierakstīšu bišķīt plašāk un pēc kārtas.
1) Nav runa par to, ka kāds ir bijis nomināli otrais numurs aiz kāda. Bet gan par vārtsargu posteņiem "pēc definīcijas". Tb runa ir nevis par otrā vārtsarga pozīciju, bet par otro numuru. Tb ja komandā ir Brodērs un Luongo, tad, pieņemsim, ka Luongo būtu otrā vārtsarga pozīcijā, bet vēl joprojām viņš paliktu pirmais vārtsargs.
Par to, ka neviens nav atnācis kā pirmais... nu man uzreiz prātā iešaujas tāds vārds/uzvārds kā Kerijs Praiss (tas tā, no pavisam svaigajiem).
2) Toskala jau 05./06. un 06./07. gada sezonā epizodiski (pēc Olimpiādes, piemēram) bija pirmais numura pozīcijā Sanhosē, bet pirmā vārtsarga NHL līmenī pazīmes viņam parādījās bija jau pēdējā pirmslokauta sezonā.
Bīrons vispār trīs sezonas no vietas bija pirmā numura pozīcijā un, protams, arī pirmais vārtsargs "Sabres" rindās.
Brizgalovs arī ir pirmais numurs, tas, ka Anaheimā priekša bija Žigērs... Brizgalovs varēja izstiepties (un to viņš darīja regulāri), bet ilglaicīgā periodā, Žigēram vienalga bija pirmā vārtsarga postenis.
Jebšu visi šie vārtsargi ir pirmie "pēc noklusējuma" (kā jau NHL), vienkārši viņiem ir jāspēlē otro numuru pozīcijās, jo priekšā viņiem ir vārtsargi ar vārdu (Nabokovs, Žigērs).
3) Bekstrēms, pirmkārt, kā atnāca uz Ziemeļameriku, tā arī uzreiz par pirmo numuru kļuva. Pie tam viņš, kā jau somu skolas pārstāvis un vārtsargs-ārzemnieks bija pirmais vārtsargs (No Eiropas jau nemaz citus neņem, tikai pirmos).
Savukārt Tomass pēc vidēja līmeņa sezonām NCAA sāka malties pa minoriem un Eiropu, pie kam viņa spēle ne tuvu nebija spīdoša. Jā, Somijā un Zviedrijā kkādas balvas bija dabūjis, taču AHL/IHL līmenī nekas īpašs. Līdz pēclokauta sezonā "atvērās" (31 gada vecumā!) Un tad "aizgāja"... .
4) Nestabilitāte jau nu pluspunktus nedod. Īstenībā ir divu veidu otrie numuri - "viļņu spēlētāji" un "stabilie". Pirmie ja tiek "uz viļņa", tad arī rāda spēli (Olda gadījums), galvenais, lai pareizajā momentā tiek uzķerts tas vilnis. Bet sabilie ir stabilie - spēlē, ķer ripas ar procentiem 88.5 un īpaši nelažojas. Savukārt pirmie vārtsargi, dažubrīd, ir vēl nestabilāki kā "viļņu spēlētāji", taču vidējais līmenis viņiem ir augstāks.
Tieši tāpēc arī rodas situācijas, kad kādu otro numuru netīšām sāk uzskatīt par pirmo... taču ilgtermiņā viss "iznāk uz āru".
[+] [-]
Savukārt, tur kur ir bijusi vismaz kaut kāda konkurence, tur čušs:
Florida ar pensionāru Belfūru, Bostona, kur pagājušsezon viņš varēja "noraut" TĀDU džekpotu! Fīniksā viņš pat par otro numuru nevarēja aizķerties... .
[+] [-]