Vai Hols būs "Oilers" glābējs?
Šī gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā ar kopējo pirmo numuru tika izvēlēts kanādietis Teilors Hols, kurš nokļuva Edmontonas "Oilers" sistēmā, kas iepriekšējā sezonā bija pārliecinoši vājākā NHL komanda. Vai jaunais talants spēs komandu "pacelt" jaunā līmenī?
Edmontonas "Oilers" aizvadītajā sezonā bija pati vājākā komanda Nacionālajā hokeja līgā, pie tam uzstādot piekto sliktāko rezultātu pēclokauta ērā gūto punktu ziņā. Vienībā bija vairāki pārmaksāti un ne visai spēlēt griboši hokejisti, jauni un maz pieredzējuši spēlētāji, kā arī hokejisti, kas mocījās ar savainojumiem.
Bija skaidrs, ka komanda ir jāpārveido un jāpārbūvē. Un, protams, pirmais solis šai pārbūves procesā bija veiksmīgas drafta izvēles un jauno hokejistu iespēlēšana. Jau iepriekšējās sezonās "naftinieki" bija savās rindās ieguvuši Magnusu Pājarvi-Svensonu un Džordanu Eberli, divus visai perspektīvus jaunos talantus, taču šogad viņi tika pie labākā sava gadagājuma jaunā hokejista – Teilora Hola. Tieši ar šo hokejistu tiek saistītas vislielākās cerības gan komandas administrācijas gaiteņos, gan Edmontonas kluba fanu bāros. Daudzi jau iztēlojas Holu kā vienu no līgas vadošajiem hokejistiem, kurš īsā laika posmā atgriež komandai iepriekšējo gadu spožumu.
Iespējams, tā arī būs, taču, kā rāda vēsture, nebūt ne visiem draftu pirmajiem numuriem jau pirmajā sezonā izdodas rādīt sniegumu, kas ļautu viņus pieskaitīt ja ne pie līgas elites hokejistiem, tad pie augstākās klases spēlētājiem.
Ja šādā kontekstā tiek aplūkoti pēdējo 20 gadu drafti (šo gadu neskaitot), tad, jāsaka, ka tikai četri hokejisti ir spējuši jau pirmajā sezonā kļūt par līgas elites hokejistiem. Tie bija Eriks Lindross, Aleksandrs Ovečkins, Jevgeņija Malkins un Sidnijs Krosbijs. Jāpiebilst, ka Ovečkins līgā ienāca nevis uzreiz, pēc drafta, bet, lokauta dēļ, vienu sezonu vēlāk, bet Malkins - divus gadus pēc savas draftēšanas... līdz ar to sanāk, ka 20 gadu laikā tikai divi hokejisti ir pratuši paveikt to, kas tiek gaidīts no Hola.
Kā ir gājis pārējiem? Piemēram, Vensāns Lekavaljē savā pirmajā sezonā, 82 spēlē, guva 28 (13+15) punktus, Iļja Kovaļčuks – 65 spēlēs tika pie 51 (29+21) punkta, bet Džo Torntons debijas sezonā uz ledus pavadīja 55 spēles, kurās izcēlās ar septiņiem (3+4) punktiem. Arī pēdējo gadu pirmajiem numuriem nav izdevies savā pirmajā sezonā aizsniegties līdz maģiskajai "punkts spēlē" robežai. Vistuvāk tam bija Patriks Keins (Čikāgas "Blackhawks"), kuram 82 maču sezonā pietrūka desmit punktu.
Taču, ja "Oilers" fani grib, tomēr, atrast savas vienības sastāvā jauno spēlētāju, kurš varētu kļūt par līderi jau nākamsezon, tad viņiem būtu jāskatās Džordana Eberles virzienā. Spēlētājs ar lielisku pieredzi junioru komandās un starptautiskajā arēnā, kurš jau ir paspējis uzspēlēt pie pieaugušajiem un darīja to visai veiksmīgi (20 spēlēs AHL, 23 (9+14) punkti).
Tāpat arī ir jāpiebilst, ka Edomntonas "Oilers" komanda pašlaik nav tā vienība, kas tuvāko sezonu laikā varēs pretendēt uz lielām uzvarām, vai pat "play-off". Komandas līdzjutējiem ir jāpaciešas līdz tam laikam, kad jaunie talanti, kurus Edmontonas klubs ieguva pēdējos gados paaugsies un iekrās pieredzi, lai tad, ļoti iespējams, atkārtotu Pitsburgas un Čikāgas komandu ceļu... .
[+] [-]
+3 [+] [-]
+12 [+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+6 [+] [-]
-2 [+] [-]
pirmajā sezonā 65spēlēs 51 punkts tas nav elites spelētāja cinīgs rādītājs? un par P.Keins es vispar nesapratu lidz kam viņam pietruka 10 punktu? lidz elites speletāja cienigam rādītājam??? cik tad viņš guva tos punktus? labi iešu pameklēt lai vismaz varu argumentēt to kas man šajā rakstā ir nesaprotams
-3 [+] [-]
[+] [-]
+4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]