Krīgers: "Pārējā komanda ļoti priecājās par Girgensona maiņas panākumiem"
Nacionālās hokeja līgas jauno sezonu ar trim rezultatīvām piespēlēm piecos mačos sācis latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, kura pārstāvētā Bufalo "Sabres" nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu pamatlaikā. Galvenais treneris Ralfs Krīgers slavējis tieši Girgensona pārstāvēto virknējumu.
Ar četrām uzvarām un zaudējumu pagarinājumā "Sabres" atrodas Atlantijas okeāna divīzijas vadībā, aiz muguras atstājot pagājušās sezonas Stenlija kausa finālisti Bostonas "Bruins", Toronto "Maple Leafs" jaudīgo uzbrukumu un Tampabejas "Lightning", kas pērnajā regulārajā čempionātā dominēja. Nesenākā uzvara tika izcīnīta ar 3:2 pret Floridas "Panthers", un Zemgus Girgensons šajā cīņā izcēlās ar divām rezultatīvām piespēlēm.
Latvietis sezonu sācis vienā maiņā ar zviedru centra uzbrucēju Jūhanu Lāšonu un pieredzējušo Kailu Okposo. "Sabres" galvenais treneris Ralfs Krīgers nākamajā dienā pēc uzvaras virknējumu nosauca par piemēru visai pārējai komandai – tieši tādu hokeju viņš sagaidot no Bufalo vienības. Krīgers, kurš pie stūres stājās šajā vasarā, atzina – ja pārējie demonstrēs tādu pašu attieksmi, tad sekos arī panākumi uzbrukumā.
"Nekad neesmu redzējis, ka rezervistu soliņš tā priecātos par citas maiņas panākumiem," teica Krīgers. "Pēc abiem viņu gūtajiem vārtiem pārējie hokejisti vienkārši eksplodēja. Bija patīkami redzēt, ka smagais darbs atmaksājas. Viņi bija hokejisti, kuri ģērbtuvēs saņēma skaļākās uzslavas pēc spēles. Visi priecājamies, ka pēc ieguldītā darba viņi tika pie labām epizodēm uzbrukumā un guva punktus."
Kā aprēķinājuši Ziemeļamerikas statistiķi, tad jau pirms "Panthers" spēles Girgensona, Okposo un Lāšona virknējums licis pārdomāt dzīvi vai visiem pretiniekiem –, vienlaikus atrodoties laukumā šiem trim uzbrucējiem, "Sabres" vienādos sastāvos izveidoja 23 vārtu gūšanas iespējas, bet pretinieki tikuši vien pie septiņām.
"Mēs visi trīs medījam ripas, strādājam forčekā, neļaujam pretiniekiem elpot un dodam pārējai komandai atbalstu," teica Okposo. "Visi trīs esam apņēmušies radīt uz pretiniekiem spiedienu, un tas strādā. Kopā mazliet spēlējām jau pirms gada, un izskatās, ka savstarpējā ķīmija ir saglabājusies. Turpināsim tādā pašā garā."
"Sabres" nākamo spēli aizvadīs pirmdienas vakarā, pulksten 22:00 pēc Latvijas laika savā laukumā uzņemot Dalasas "Stars".
Izmantotie resursi:
https://www.nhl.com/sabres/news/sab...
P.S. Teju katrs čekeris junioros vai pat minorlīgās ir bijis gana rezultatīvs uzbrucējs (Girgensons tai skaitā), bet NHL ir jādara tas, ko liek, lai noturētos komandā.
Arī Detroitas čekeri nebija nekāds izņēmums, sevišķi jau Makartijs.
Pirmdien būs ļoti interesanti sekot līdzi spēlei (22:00). Zemgus ar savu smago darbu ir beidzot pelnījis ne tikai uzslavas, bet arī punktus, kuri agrāk nav bijuši tik daudz.
Es vairāk paļāvos uz atmiņu,bet tā kā radās pretenzijas ,nācās pacelt savu statistiku un pašķirstīt NHL Year book,kuri man kolekcijā no 1998 līdz 2008 gada sezonai(visi eksemplāri).Ko redzu?1996/97.gada sezonā,kad Detroita izcīnīja Stenlija kausu,ierindā pilnā kārtībā bija viss leģionārais krievu piecnieks,ieskaitot pēc tam avārijā vissmagāk cietušo Konstantinovu un mazāk cietušo Fetisovu. Sergejs Fjodorovs 74 spēles,Vjačeslavs Kozlovs 75 spēles,Igors Larionovs 64 spēles,Vladimirs Konstantīnovs 77 spēles,Vjačeslavs Fetisovs 64 spēles.Manis pieminētie McCarty 68 spēles,Kris Draper 76 spēles,K.Maltby 66 spēles.Protams man nav vairs statistika,cik un ar ko kopā spēlējuši šie hokejisti,bet ,ja vajag ,šeit man sekcijā 150 video kasetes ar tā laika spēlēm.(Tiesa,neesmu pārbaudījis,vai vēl kasetes ir darba kārtībā pēc tik daudziem gadiem
Tā kā neredzu jēgu šeit"lauzt šķēpus strīdā",jo es vienkārši pieminēju faktu par to ,ja čekeri gūst vārtus.
Tiesa,Miņinam Jurim sagribējās būt gudrākam.Varbūt komentēsi dopinga lietas un amerikāņu futbolu?Tur ar tevīm nestrīdēšos.
Mans komentārs - norāde, ka krievu piecinieks uz kausu izcīnīšanas brīdi klasiskā formātā krievu piecinieks tika izmantots aizvien retāk, tajā pašā laikā tieši tie "kapļi" nereti tika likti kopā ar krievu spēlētājiem, kas viņiem arī to statistiku uzlaboja.
P.S. Man nebija vēlmes būt gudrākam, bet, ja iepriekšējais komentārs tev tieši tā lika justies, tad... nu, laikam, ir kaut kāda sāpe.
Par visām pārējām muļķībām ko sarakstīji - ja viela ir dopinga sarakstā, tad tas ir dopings! Viss, nekādu jautājumu nav un būt nevar! Tas, ka, iespējams, kādam ir ļoti nepareizs priekšstats kas ir dopings un ko viņš palīdz vai nepalīdz sasniegt, tur es nevaru palīdzēt. Papaja multfilmas nav jāskatās, kur "ieraujot" spinātus uzreiz viss uzlabojas un uzreiz!
"Mazina spējas" - kādas spējas? kam mazina? cik, ko un kad mazina?
Neticēsi, bet arī "niknie" dopinga preparāti kaut ko smagi samazina. Un ko? Tāpēc nav aizliedzami?
Es tiešām nezinu kāds konkrēti pamatojums tika likts priekšā, lai marihuānu ievietotu dopinga sarakstos, BET visiem ir zināmas tādas divas (no daudzām) šīs "mantas" īpašības - sāpju mazināšana un apetītes uzlabošana.
Šķiet, ka nekā krimināla, taču šī iespēja apēst vairāk nozīmē, ka sportists var ātrāk atjaunoties, jo viņam vienkārši ir vairāk atjaunošanās materiāla (olbaltumvielu, ogļhidrātu, tauku, ūdens un mikroelementu). Ja kādam liekas, ka "tas taču ir normāli, sportistiem vajag atjaunoties!" Vajag, protams, taču WADA sarakstu veidotājiem ir savs skatījums kādā veidā, jo, beigu beigās, arī anaboliskie steroīdi ir tikai preparāti, kas palīdz ātrāk un efektīvāk atjaunoties pēc slodzes.
Arī ātrāka sāpju vai muskuļu spazmu mazināšana ir "neatļautā priekšrocība", kas nostāda lietotājus izdevīgākā stāvoklī kā nelietotājus. Pat ar šiem diviem punktiem pietiek, lai vismaz apdomātu faktu, ka zāli var izmantot arī sporta sniegumu uzlabošanā.