Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:589, Did:0, useCase: 3

2008. gada Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkšu hokejā nolikuma PROJEKTS

Projekts

Apstiprināts
LHF valdes sēdē
2007. gada jūnijā
Prezidents:
K. Lipmans
2008. GADA LATVIJAS BĒRNU UN JAUNATNES
MEISTARSACĪKŠU HOKEJĀ
NOLIKUMS
Mērķi un uzdevumi.
Popularizēt hokeju jauniešu vidū.
Iesaistīt jauniešus regulārās hokeja nodarbībās.
Pilnveidot hokejistu meistarību un gatavot rezerves Latvijas hokeja valstsvienībai, sieviešu izlasei, junioru (U 20) un jauniešu (U 18) izlasēm.
Noskaidrot Latvijas labākās jauniešu hokeja komandas astoņās vecuma grupās.
Vadība.
Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstes hokejā organizē un vada Latvijas Hokeja federācija.
Sacensību tiešo vadību nodrošina LHF sporta menedžeris Mārtiņš Pagodkins.
Vieta un laiks.
Sacensības notiek no 2007. gada 8. septembra līdz 2007. gada 30. aprīlim, pēc LHF apstiprinātajiem spēļu kalendāriem visās vecuma grupās.
Dalībnieki.
Latvijas bērnu un jaunatnes atklātajās meistarsacīkstēs hokejā atļauts piedalīties klubu, kuri ir LHF biedri, komandām, kuri samaksājuši biedra naudu par 2007. gadu. Komandu sastāvos atļauts spēlēt tikai LHF licencētajiem spēlētājiem ar 2008. gada meistarsacīkstēm derīgām (pagarinātām) licencēm.
Komandas ir tiesīgas piedalīties Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs, ja tās attiecīgajā vecuma grupā licencējušas LHF ne mazāk par 20 (divdesmit) spēlētājiem, neskaitot papildus pieteiktos piecus sava kluba jaunāka gadagājuma hokejistus. U 10 grupā komandas tiesīgas piedalīties, ja tās licencējušas 16 (sešpadsmit) spēlētājus
Starp ikvienas komandas licencētajiem 20 spēlētājiem obligāti jābūt 10 spēlētājiem, kuri dzimuši attiecīgās vecuma grupas gadā, pārējie var būt gadu jaunāki un komandā obligāti jābūt vienam attiecīgās vecuma grupas dzimšanas gada vārtsargam. Tikai otrais vārtsargs drīkst būt no papildus pieteiktajiem pieciem jaunāka gadagājuma sava kluba spēlētājiem.
Ikviens klubs meistarsacīkstēm katrā vecuma grupā drīkst pieteikt tikai vienu komandu. Katrā no komandām atļauts pieteikt ne vairāk par 30 spēlētājiem, ieskaitot papildus pieteiktos piecus šī paša kluba jaunāka gadagājuma grupas hokejistus. Tajā skaitā arī ārzemnieki ar atbilstoši noformētām IIHF pārejas kartēm. Ārzemniekiem IIHF pārejas kartes obligātas no 10 gadu vecuma. Ārvalstu hokejista licences cena, pamatojoties uz LHF „Pārejas noteikumiem”: līdz 15 gadus veciem ārvalstu hokejistiem Ls 200.- ; 16. – 18 gadus veciem – Ls 300,- . Licences atjaunošana Ls 5.-, jauna spēlētāja licencēšana Ls 10.-
Atļauja izņēmuma gadījumā pieteikt otru komandu vienā un tajā pašā vecuma grupā klubam tiek dota tikai tādā gadījumā, ja katrai no šīm komandām ir savs treneris, pa abām kopā ne mazāk kā trīs attiecīgā vecuma vārtsargi un katrā tā var licencēt LHF ne mazāk par 20 (divdesmit) spēlētājiem, neskaitot papildus pieteiktos piecus sava kluba jaunāka gadagājuma hokejistus.
Ikvienam klubam ir tiesības papildus pieteikt sacensībām ne vairāk kā piecus jaunākas vecuma grupas sava kluba hokejistus, kuri jau pieteikti spēlēšanai šī paša kluba jaunāka gadagājuma vecuma grupā. Minētie hokejisti obligāti ierakstāmi kluba abu vecumu grupu pieteikumos. Katrā no spēlēm komandai atļauts izmantot visus piecus pieteiktos jaunākā gadagājuma hokejistus. Mainīt pieteiktos piecus sava kluba jaunākas vecuma grupas hokejistus pret citiem sezonas laikā nedrīkst.
Pieteikt jaunāka vecuma komandu spēlēšanai meistarsacīkstēs vecākā vecuma grupā klubs var tikai ar rakstisku pamatojumu un hokejistu vecāku rakstisku piekrišanu uz tā. Katrā gadījumā individuāli par hokejistu meistarības līmeņa atbilstību spēlēšanai vecāka gadagājuma grupā lemj LHF treneru padome un pozitīva lēmuma gadījumā to apstiprina LHF valde. Šajos gadījumos komandai kopā ar vārdisko pieteikumu obligāti jāiesniedz arī ikviena hokejista vecāku atļauja un ārsta slēdziens par hokejistu veselības stāvokļa atbilstību spēlēšanai pret gados vecākiem pretiniekiem.
Aizliegts pieteikt divus gadus jaunākas vecuma grupas spēlētāju vecākā grupā, izlaižot vienu vecuma grupu. Par izņēmuma gadījumiem tiesīga lemt tikai treneru padome un LHF valde.
Kopā ar pieteikumu rakstiska vecāku atļauja obligāti jāiesniedz arī ikvienam jaunāka gadagājuma hokejistam, kurš tiek papildus pieteikts spēlēšanai vecāka gadagājuma grupā.
Jaunāka gadagājuma komandai, spēlējot vecāka gadagājuma grupā, nav spēkā atļauja pieteikt piecus jaunāka gadagājuma sava kluba hokejistus. Vecākā vecuma grupā licencētajiem jaunākā gadagājuma grupas komandas hokejistiem nav tiesību šajā sezonā spēlēt sava vecuma grupas komandā.
Visu vecuma grupu hokejisti, izņemot U 10 grupu, dienā drīkst aizvadīt ne vairāk par vienu spēli. Šis noteikums attiecas ne tikai uz spēlēm Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs, bet arī uz meistarsacīkstēm virslīgā un I līgā, citām oficiālām spēlēm.
Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs pieteiktajiem spēlētājiem aizliegts piedalīties Neatkarīgās amatieru hokeja līgas turnīros, pamatojoties uz LHF nolikumu “Par spēlētāju pārejām”.
Komandām, kuras piedalās Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs jābūt diviem krāsu ziņā atšķirīgiem formas tērpu komplektiem (nosacīti gaišajam un tumšajam). Viesu komandai jāspēlē tumšās krāsas formās, laukuma saimniekiem – gaišās jeb kontrastējošas krāsas formas tērpos.
Atbilstoši hokeja spēles noteikumiem uz spēlētāju formas tērpiem obligāti jābūt numuriem: mugurpusē 25 – 30 cm augstumā, uz abām piedurknēm – 10 cm lieliem.
Sarīkošanas kārtība.
2008. gada Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstes notiek pēc Starptautiskās hokeja federācijas apstiprinātājiem hokeja spēles noteikumiem.
Visās vecuma grupās, izņemot U 10, komanda tiesīga sākt spēli, ja uz to ieradušies 14 hokejisti, tajā skaitā vārtsargs. U 10 grupā komanda tiesīga uzsākt spēli ja uz to ieradušies 13 spēlētāji, tajā skaitā vārtsargs.
Ja uz spēli ieradušies 13 spēlētāji (U 10 – 12 hokejisti) sacensība notiek, bet vainīgā komanda tiek sodīta ar Ls 50.- soda naudu par komandas skaitliskā sastāva noteikumu neievērošanu. Ikvienu šādu gadījumu izskata LHF disciplinārā komisija, kas lemj par sankciju piemērošanu vai nepiemērošanu. Soda nauda nomaksājama nākamo divu darba dienu laikā pēc šīs spēles. Tās nesamaksāšanas noteiktajā laikā gadījumā jautājumu par komandas turpmāko līdzdalību čempionātā izskata LHF disciplinārā komisija.
Visās vecuma grupās komandām pirms spēles kopā ar vārdisko pieteikumu spēles sekretāram, pēc tā pieprasījuma, jāiesniedz visu sacensībai pieteikto spēlētāju licences, kopā ne mazāk par 14 (U 10 -13). Hokejistus, kuriem nav licences spēles protokolā neieraksta un laukumā neizlaiž. Par iziešanu laukumā bez licences, sods atbilstoši LHF „Disciplināro sodu nolikumam”.
Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkšu hokejā spēles notiek sestdienās, svētdienās, skolēnu brīvlaikos un svētku dienās. To sākums ne agrāk par plkst. 10.00, ja spēlē vienas pilsētas komandas un ne agrāk par 12.00, ja spēlē viesu komanda no citas pilsētas. Tām jābeidzas ne vēlāk par 20.00, ja spēlē vienas pilsētas komandas un 19.00, ja spēlē viesu komanda no citas pilsētas.
Spēles notiek arī darbdienās. To sākums ir ne agrāk par plkst. 16:00 un ne vēlāk par plkst. 19.00. Ja darbdienās tiekas divu pilsētu komandas, par spēles sākumu jāpanāk abpusēja vienošanās.
2008. gada Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstes hokejā notiek astoņās vecuma grupās. Visās vecuma grupās komandās atļauts spēlēt divus gadus vecākām (pēc dzimšanas gadiem) jaunietēm. Visām jaunietēm obligāti kopā ar pieteikumu jāiesniedz ārsta izziņa par atbilstību spēlēšanai attiecīgā vecuma zēnu komandā un vecāku atļauja (līdz 18 gadu vecumam).
Izcīņas kārtība tiek noteikta un apstiprināta pēc komandu iepriekšējo pieteikumu saņemšanas.
U 18 grupa (1990. – 1991. g. dz. dzimuši hokejisti)
Spēles ilgums 3x20 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 150 minūtēm, ar divreizēju ledus liešanu. Ja spēles pamatlaiks beidzies neizšķirti, tiek spēlēts piecu minūšu papildlaiks, pa četriem laukuma spēlētājiem katrā komandā, līdz pirmajiem gūtajiem vārtiem. Ja papildlaikā rezultāts nemainās komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: galvenais tiesnesis, divi līnijtiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 16 grupa (1992. g. dz. dzimuši hokejisti)
Spēles ilgums 3x20 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 120 minūtēm, ar ledus liešanu pēc pirmās trešdaļas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 120 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: galvenais tiesnesis, divi līnijtiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 15 grupa (1993. g. dz. dzimuši hokejisti)
Spēles ilgums 3x20 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 120 minūtēm, ar ledus liešanu pēc pirmās trešdaļas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 120 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: galvenais tiesnesis, divi līnijtiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 14 grupa (1994. dz. hokejisti)
Spēles ilgums 3x15 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 90 minūtēm, ar ledus liešanu pēc pirmās trešdaļas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 90 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un kā galīgais tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: divi galvenie tiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 13 grupa (1995. dz. hokejisti)
Spēles ilgums 3x15 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 90 minūtēm, ar ledus liešanu pēc pirmās trešdaļas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 90 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un kā galīgais tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: divi galvenie tiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 12 grupa (1996. g.dz. hokejisti)
Spēles ilgums 3x15 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 90 minūtēm, ar ledus liešanu pēc pirmās trešdaļas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 90 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un kā galīgais tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāju noskaidrošanai.
Spēles apkalpo: divi galvenie tiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 11 grupa (1997. dz. hokejisti)
Šajā grupā hokejistiem aizliegts pielietot spēka paņēmienus. Pirmajā posmā komandas spēlē šķērsām laukumam 3x15 minūtes (netīrais laiks). Spelē četri pret četriem. Tāpat turpina spēlēt finālā neiekļuvušās komandas. Komandas vienā dienā aizvada divas spēles.
Fināla sešniekam spēles ilgums 3x12 minūtes (tīrais laiks). Ledus īre vienai spēlei – ne ilgāk par 60 minūtēm, bez ledus liešanas. Ja spēles pamatlaiks nav beidzies noteiktajās 60 minūtēs, tad tā tiek pārtraukta un kā galīgais tiek fiksēts tajā brīdī esošais rezultāts neatkarīgi no nospēlētā spēles laika. Ja tas ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai. Tas pats attiecas arī uz apakšgrupu turnīriem, ja pēc spēles laika beigām rezultāts ir neizšķirts.
Spēles apkalpo: divi galvenie tiesneši, trīs tiesneši brigādē.
U 10 grupa (1998. g. dz. hokejisti)
Šajā grupā hokejistiem aizliegts pielietot spēka paņēmienus. Spēles notiek atsevišķu vienas dienas turnīru veidā, šķērsām laukumam. Katrā komandā četri laukuma spēlētāji un vārtsargs.
Dienā komandas aizvada divas spēles. Noraidījums no laukuma divu minūšu vietā – 1,5 (90 sekundes) minūtes. Spēles ilgums 3x15 minūtes (netīrais laiks) un pēc katrām 90 sekundēm ar sirēnu tiek paziņota spēlētāju maiņa (spēles laiks netiek apturēts) un komandām obligāti jāizdara visu laukuma spēlētāju (izņemot vārtsargu) maiņa. Pārējā laikā spēlētāju maiņas aizliegtas, izņemot acīm redzamu traumu gadījumos ar laukuma tiesnešu atļauju. Par spēlētāju maiņas noteikuma pārkāpšanu komanda tiek sodīta ar 90 sekunžu sodu par tīšu spēles laika vilcināšanu.
Šajā grupā spēlē obligāti jāpiedalās visām trīs maiņām, kuras iet laukumā noteiktā secībā. Secību nosaka lentītes uz abām spēlētāju rokām. Pirmajai maiņai tās ir sarkanas, otrajai – zilas, trešajai – zaļas. Obligāti spēlē sarkanā maiņa pret sarkanajiem, zilā – pret zilajiem, zaļā – zaļajiem. Laukumā spēlē četri pret četriem, bet vienādas lentītes var būt pieciem spēlētājiem, respektīvi, uz spēli var pieteikt piecus hokejistus ar sarkanajām lentītēm, tikpat ar zilajām un zaļajām. Spēles pārtraukumā nav atļauts mainīt spēlētāju lentīšu krāsas. Komandas, kuras ieradīsies uz turnīru bez lentītēm sacensībās netiks pielaistas, hokejists bez lentītēm uz rokas laukumā netiks izlaists. Spēles pieteikumā katram hokejistam jānorāda ar kādas krāsas lentīti viņš spēlēs.
Ja spēles rezultāts pēc pamatlaika ir neizšķirts, komandas izpilda pēcspēles metienus uzvarētāja noskaidrošanai.
Spēles apkalpo viens galvenais tiesnesis un divi tiesneši brigādē katrā no laukumiem.
Medicīnas personāls
Laukuma saimniekiem (komandai, kura spēļu kalendārā minēta kā pirmā) uz katru sacensību obligāti jānodrošina licencēta medicīnas personāla klātbūtne, kuru apmaksā laukuma saimnieks.
Medicīnas personālam pirms katras spēles jāparakstās spēles protokolā, jāuzspiež savs ārsta zīmogs vai jānorāda medicīnas darbinieka sertifikāta numurs. Bez medicīnas personāla klātbūtnes un protokola parakstīšanas pirms spēles, tiesnesis spēli nesāks un laukuma saimniekiem tiks piešķirts zaudējums.
Bez medicīnas personāla klātbūtnes tiesneši spēles nesāks. Ja spēles laikā kāds spēlētājs guvis traumu, medicīnas personālam par to jāizdara atzīme spēles protokolā, norādot traumu un sniegto pirmo palīdzību.
Pārejas
Hokejistu pārejas jautājumi no kluba uz klubu kārtojami atbilstoši LHF pārejas noteikumiem.
Protesti.
Par protesta iesniegšanu vispirms mutiski jāpaziņo spēles sekretāram. Ne vēlāk kā 30 minūšu laikā pēc sacensības beigām, izdarot par to attiecīgu ierakstu spēles protokolā, un, ne vēlāk, kā 24 stundas no minētās spēles sākuma laika, protests, ar izklāstītu tā būtību, rakstveidā iesniedzams Latvijas Hokeja federācijā – meistarsacīkšu galvenajam organizatoram. Arī mača galvenajam tiesnesim 24 stundu laikā LHF jāiesniedz rakstisks paskaidrojums par protesta būtību.
Protestus izskata LHF Disciplinārā komisija 72 (septiņdesmit divu) stundu laikā pēc to saņemšanas, neskaitot brīvdienas un svētku dienas.
Izskatīšanai netiek pieņemti protesti par: aizmugures stāvokli, ripas pārmetieniem, iemetienu vietas izvēli; sodu noteikšanu; precizitāti vārtu gūšanas noteikšanā.
Pamatojums: visos minētajos gadījumos nav iespēju pārbaudīt un pierādīt tiesneša pieņemtā lēmuma pareizību vai nepareizību.
Protesti par pretinieka komandas spēlētāja neatbilstību vecuma grupai vai spēlēšanu ar cita hokejista licenci tiek pieņemti izskatīšanai tikai pirms spēles vai tās laikā atbilstoši šī nolikuma punktā „Licenču pārbaude” noteiktajai kārtībai.
Klubu vadītājiem un treneriem nav tiesību iejaukties tiesnešu brigādes darbā vai jebkādā citā veidā traucēt to. Klubu vadītāji un treneri atbild par hokejistu uzvedību sacensību laikā, ieskaitot laiku - stundu pirms un tikpat - pēc spēles.
Neierašanās uz spēli
Visus komandu neierašanās gadījumus uz spēlēm izskata LHF disciplinārā komisija. Lēmumu par komandas izslēgšanu no čempionāta par atkārtotu neierašanos uz spēli apstiprina LHF valde. Pirmajā neierašanās gadījumā vainīgajai komandai jāsedz visi ar spēles sarīkošanu saistītie izdevumi, ledus īre, tiesnešu apmaksa, kopā Ls 250.- . Sods jāsamaksā līdz komandas nākamajai spēlei. Pretējā gadījumā komanda pie nākamās spēles netiks pielaista un tiek izskatīts jautājums par izslēgšanu no čempionāta. Pēc otrā neierašanās gadījuma uz spēli, komanda no čempionāta tiek izslēgta.
Licenču pārbaude
Noteikt šādu spēlētāju licenču, pārejas noteikumu un atbilstības konkrētajai vecuma grupai pārbaudes kārtību.
- Pirms katras sacensības sākuma trenerim kopā ar spēlētāju pieteikumu spēles sekretāram obligāti jāiesniedz arī visu spēlei pieteikto hokejistu licences;
- Hokejistam, kuram nav licences, ko iesniegt spēles sekretāram (aizmirsta mājās, nozaudēta, neatjaunota...) aizliegts piedalīties spēlē un par hokejista patvaļīgu iziešanu laukumā bez licences sods atbilstoši LHF „Disciplināro sodu nolikumam”.
- Komandu treneriem pirms spēles atļauts pārbaudīt pretinieku komandas hokejistu licences pie sekretāra, nepieaicinot pašus spēlētājus.
- Pārbaudīt pretinieku komandas licences pēc spēles beigu signāla aizliegts.
- Atļauts pārbaudīt licenci spēles laikā, brīžos, kad spēle ir pārtraukta un pārbaudīt iecerētais pretinieku komandas hokejists atrodas laukumā vai uz rezervistu soliņa.
Lai veiktu pretinieka komandas spēlētāja pārbaudi komandas kapteinim tā jāpiesaka spēles galvenajam tiesnesim, līdzīgi, kā pēc hokeja spēles noteikumiem piesaka nūjas izliekuma pārbaudi kādam no pretinieku komandas spēlētājiem.
Galvenais tiesnesis, pieaicinot pārbaudei pieteikto hokejistu pie tiesnešu galdiņa, kopā ar spēles sekretāru veic licences pārbaudi.
Ja tiesneši licencēšanas noteikumu pārkāpumu nekonstatē, pārbaudes pieteicēja komanda tiek sodīta ar divu minūšu sodu, izdarot par to atbilstošu ierakstu spēles protokolā:
Ja tiesneši konstatē licencēšanas noteikumu pārkāpumu, vai spēlētāja neatbilstību iesniegtajai licencei, spēle tiek pārtraukta un vainīgajai komandai ar disciplinārās komisijas lēmumu tiks piešķirts zaudējums;
Uzvarētāju noteikšana
Par uzvaru spēles pamatlaikā komanda iegūst trīs punktus, par neizšķirtu pamatlaikā – vienu, par uzvaru papildlaikā vai pēcspēles metienos vēl plus vienu punktu, par zaudējumu pamatlaikā – 0. Augstāku vietu meistarsacīkstēs iegūst komanda ar lielāku punktu skaitu. Par neierašanos uz spēli komandai piešķir zaudējumu, ar kādu rezultātu, par to lemj disciplinārā komisija.
Ja meistarsacīkšu noslēgumā jebkurā no vecuma grupām divām vai vairākām komandām punktu skaits ir vienāds, tad augstāku vietu iegūst komanda, kurai ir:
lielākā punktu summa savstarpējās spēlēs;
labāka vārtu starpība savstarpējās spēlēs;
vairāk gūto vārtu savstarpējās spēlēs;
labāka vārtu starpība visās meistarsacīkšu spēlēs;
vairāk gūto vārtu visās meistarsacīkšu spēlēs;
komanda, kurai nav zaudējumu par neierašanos uz spēli;
komandai kurā spēlē sieviete (meitene).
Papildlaiks un pēcspēles metienu izpildes kārtība
U 18 grupā papildlaiks seko spēles pamatlaikam pēc divu minūšu pārtraukuma un komandās ir četri laukuma spēlētāji. Ja viena no komandām papildlaikā gūst vārtus, spēle tiek pārtraukta un par uzvarētāju atzīta komanda, kura guvusi vārtus. Visi noraidījumi spēles pamatlaikā tās papildlaikā turpinās saskaņā ar IIHF noteikumiem.
Ja U 18 grupā pēc papildlaika, pārējās grupās pēc spēles pamatlaika, ja rezultāts ir neizšķirts, tiek izpildīti pēcspēles metieni. Visās vecuma grupās pēcspēles metienus izpilda pa vienam hokejistam no katras komandas. Ikviens hokejists var izpildīt neierobežotu skaitu pēcspēles metienu. Sērija ilgst līdz viena komanda realizē, bet otra nerealizē metienu.
Pieteikumi
Iepriekšējie pieteikumi, kuri apstiprina komandas līdzdalību 2008. gada Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs jāiesniedz līdz 2007. gada 18. jūnijam. Vadoties no komandu iepriekšējiem pieteikumiem tiks sastādīts 2008. gada meistarsacīkšu spēļu kalendārs, komandu vārdisko pieteikumu pieņemšanas grafiks. Kopā ar komandu iepriekšējiem pieteikumiem jāiesniedz komandas plānotais starptautisko turnīru un citu spēļu kalendārs, kuru laikā līdzdalība Latvijas meistarsacīkstēs komandai nav iespējama.
Komandu vārdiskie pieteikumi 2008. gada meistarsacīkstēm pēc apstiprinātās formas, kaligrāfiskā rokrakstā vai drukātā veidā pilnībā aizpildīti kopā ar spēlētāju iepriekšējā gada licencēm, vecāku un ārstu rakstiskajām atļaujām, iesniedzami LHF sākot no 2007. gada 1. augusta līdz 31. augustam, saskaņā ar iepriekš apstiprināto grafiku.
Kopā ar komandas vārdisko pieteikumu jāiesniedz arī visu licencējamo spēlētāju līgumu (vai līgumu ar viņu vecākiem, ja spēlētājam nav 18 gadu) ar klubu kopijas, vai arī kluba vadības apstiprināts dokuments, kurš apliecina, ka visiem licencējamajiem hokejistiem ir līgumi ar klubu, kuros paredzēti arī tā laušanas noteikumi.
Aizpildot komandas vārdisko pieteikumu, tajā obligāti jābūt: ārsta parakstam par atļauju piedalīties čempionātā; vai spēlētāja, vai spēlētāja vecāka, ja hokejistam nav pilnu 18 gadu, parakstam ar paraksta atšifrējumu par veselības stāvokļa atbilstību, lai piedalītos Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkstēs un personīgo atbildību par gatavību startēt čempionātā.
Hokejistu fotografēšanu un licences izgatavošanu veiks LHF saskaņā grafiku. Ikvienam no pieteiktajiem hokejistiem, ierodoties uz licencēšanu, obligāti jāuzrāda iepriekšējās sezonas licence vai kāds cits oficiāls personību apliecinošs dokuments ar fotogrāfiju.
Katrai komandai ne vēlāk par 30 minūtēm pirms spēles sākuma, pēc spēles sekretāra pieprasījuma, uz vienotās LHF veidlapas, obligāti jāiesniedz sacensības sekretāram komandas sastāva pieteikums kopā ar visu pieteikto hokejistu licencēm. Spēles pieteikumam jābūt aizpildītam salasāmi, kaligrāfiskā rokrakstā, vai drukātā veidā. Par sastāva pieteikuma savlaicīgu neiesniegšanu pirms spēles, vainīgā komanda var tikt sodīta ar divu minūšu noraidījumu par tīšu spēles laika vilcināšanu.
Par pieteiktas komandas atsaukšanu no meistarsacīkstēm pēc 2007. gada 3. septembra vainīgajam jāmaksā soda nauda Ls 200. Nesamaksāšanas gadījumā par soda sankcijām pret vainīgajiem lems LHF disciplinārā komisija un valde. Papildus komandas pieteikšana pēc 2007. gada 3. septembra iespējama tikai ar LHF valdes lēmumu un, samaksājot dalības maksu Ls 300 par katru papildus pieteikto komandu.
Papildus pieteikumus par vēl nelicencētiem (nespēlējušiem nevienā komandā Latvijā) spēlētājiem var iesniegt LHF katru darba dienu līdz plkst. 17.00, bet ne vēlāk, kā 24 stundas pirms kārtējās meistarsacīkšu spēles sākuma.
Arēnas
Klubam, kas īrē ledu Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkšu spēļu rīkošanai, jānodrošina iespēja nepieciešamības gadījumā operatīvu izsaukt medicīnisko palīdzību (kluba, arēnas savstarpējais līgums un līgums ar medicīnas iestādi).
Nespēja nodrošināt ar ledu kalendārā paredzēto spēli kādā no arēnām nevar kalpot par iemeslu kalendāra maiņai un spēles pārcelšanai.
Visiem ledus laukumiem jāatbilst starptautiskajiem hokeja spēles noteikumiem un jābūt LHF pieņemtiem.
Uz Latvijas bērnu un jaunatnes atklāto meistarsacīkšu hokejā spēlēm ieeja visās arēnās ir bezmaksas.
Spēļu kalendārs
Kalendāra projekts tiek sastādīts un izsūtīts klubiem un komandām ne vēlāk par 2007. gada 1. augustu, vadoties no komandu iesniegtajiem iepriekšējiem pieteikumiem.
Pēc meistarsacīkšu kalendāra apstiprināšanas LHF, to obligāti jāparaksta visu komandu treneriem, ar to apliecinot, ka saņēmuši spēļu kalendāru.
Kalendāro spēļu pārcelšana iespējama tikai ārkārtas gadījumos, vispirms par to rakstiski vienojoties abām komandām, obligāti norādot spēles pārcelšanas nepieciešamības iemeslu, ne vēlāk kā divas nedēļas pirms nozīmētās spēles sākuma, iesniegumā obligāti norādot arī pārceltās spēles laiku un norises vietu, kā arī samaksājot ar spēles pārcelšanu saistītos izdevumus Ls 100.
Katra komanda sezonas laikā drīkst šādā veidā izņēmuma gadījumā pārcelt ne vairāk kā vienu spēli. Minēto noteikumu neizpildes gadījumā, komandai vai abām komandām, kuras patvaļīgi vai vairākas reizes pēc kārtas pēc savas iniciatīvas centīsies mainīt apstiprināto spēļu kalendāru, neierodoties uz kalendārā paredzēto spēli, tiks piešķirti zaudējumi un lemts par komandas izslēgšanu no čempionāta.
Apbalvošana
2008. gada Latvijas bērnu un jaunatnes atklāto meistarsacīkšu uzvarētāju komandas visās vecuma grupās apbalvo ar kausu, spēlētājus un trenerus ar medaļām. Otro un trešo vietu ieguvēju komandas apbalvo ar medaļām (kopskaitā katrai komandai 30 medaļas).
Visās vecuma grupās LHF pasniedz speciālbalvas meistarsacīkšu rezultatīvākajam hokejistam (pēc sistēmas vārti + piespēles) Labākajam vārtsargam, aizsargam, uzbrucējam, un korektākajam trenerim speciālbalvas U 18, U 16 un U 14 grupās. Šo speciālbalvu (izņemot rezultatīvākā spēlētāja) ieguvējus nosaka LHF treneru kopīgi ar meistarsacīkšu galveno organizatoru. Vienādu balsu skaita gadījumā izšķirošās ir galvenā organizatora balss.
Izdevumi
Latvijas bērnu un jaunatnes meistarsacīkšu organizēšanas izdevumus sedz LHF (ledus īre, tiesnešu apmaksas). Ceļa un medicīnas personāla apmaksas izdevumi uz klubu rēķina.
LHF nosaka ledus īres apmaksu par vienu stundu Ls 80, ieskaitot PVN. Izdevumus par ledus īri laukuma saimnieku komandām LHF apmaksā reizi mēnesī pēc kluba piestādītā rēķina, bet nepārsniedzot Ls 80 (Ls 75), ieskaitot PVN, par vienu stundu .
Klubi tiesīgi izvēlēties laukumus mājas spēļu organizēšanai un ir atbildīgi par savlaicīgu, ne vēlāk kā divas nedēļas iepriekš, informācijas sniegšanu LHF par kalendārās spēles norises vietu sacensības sākuma laiku).