Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:875, Did:0, useCase: 0

Ābols: "Gaidīju, ka iedos diskvalifikāciju, bet nedomāju, ka būs trīs spēles"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Ābols: "Gaidīju, ka iedos diskvalifikāciju, bet nedomāju, ka būs trīs spēles"
Rodrigo Ābols. Foto: orebrotribune.se

Latviešu centra uzbrucējam Rodrigo Ābolam, kurš sezonas ievadā pārstāv Zviedrijas Hokeja līgas klubu “Orebro”, piespriesta trīs spēļu diskvalifikācija. Sarunā ar portālu Sportacentrs.com viņš pauda, ka gaidījis diskvalifikāciju, taču - ne tik bargu.

Sestdien “Orebro” pagarinājumā ar 4:3 pieveica “Lakers”, un uzvaras vārtus guva tieši Rodrigo Ābols, kurš izdarīja arī rezultatīvu piespēli. Čempionāta ievadā latviešu hokejists izcēlies ar septiņiem punktiem astoņās spēlēs. Taču nākamie trīs mači Ābolam būs jāizlaiž diskvalifikācijas dēļ, tāpat viņam jāšķiras no 600 eiro lielas soda naudas. Lai gan spēles vidū izdarīto pārkāpumu pret Džeku Drūriju tiesneši nenovērtēja ar noraidījumu, pēcāk Disciplinārā komiteja piespriedusi diskvalifikāciju.

“Ripa aizgāja aiz vārtiem. Īsti speciāli nebraucu dot iekšās. Tuvojos ripai, un pretinieks bija mazliet mazāks augumā. No vienas kameras izskatās, ka elkonis tiek pacelts tīšām, bet tas nebija mans nodoms,” situāciju skaidroja Ābols. “Saprotu līgas lēmumu - viņi cenšas tikt galā no šādām epizodēm. Tomēr jāsaprot, ka hokejs ir ļoti ātrs. Ir viegli skatīties četrus atkārtojumus un pētīt palēninājumā. Laukumā viss notiek daudz ātrāk. Gaidīju, ka būs diskvalifikācija, bet nedomāju, ka iedos trīs spēles. Likās, ka būs spēle, varbūt divas… Viss notika netīšām. Ja ietu ar mērķi, tad būtu daudz nesmukāka situācija… Neveiksmīga saskriešanās. Tomēr saprotu arī līgu - elkonis galvā, neiedot neko viņi vienkārši nevarēja.”

Ābols stāstīja, ka Zviedrijā apsūdzētajam hokejistam dota iespēja izskaidrot savu pozīciju, tomēr - tas jāizdara tikai vienā īsziņā. “Ģenerālmenedžeris teica, lai uzrakstu, ko par to visu domāju. Atbildēju, ka nezinu taču, ko lai tur raksta. Beigās uzrakstīju, ka tas nebija tīšām, to video var labi redzēt, un ka negāju ar domu izdarīt otram sliktu. Drūrijs pēc tam atgriezās laukumā, un biju priecīgs par to - prieks, ka viņam nebija trauma. Neuzskatu, ka esmu netīrs spēlētājs - trīs Zviedrijā pavadītajās sezonās šī bija pirmā tāda situācija.”

“Agrāk Zviedrijā bija daudz vairāk šādu momentu, bet viņi paveikuši labu darbu, lai izslēgtu šādas situācijas. Protams, pavisam neizbēgsi. Kā jau teicu - hokejs ir ātrs, viss notiek sekundes simtdaļās. Kāds mazliet pakustina galvu vai elkoni, kāds pagriežas un tāpēc ar seju tiek iestumts bortā. Ir viegli 20 reizes noskatīties un analizēt, kas tad bija nepareizi,” teica Ābols. “Orebro” nākamās spēles plānotas otrdien, ceturtdien un sestdien, tādējādi latviešu hokejists diskvalifikāciju izcietīs vienas nedēļas laikā. Pēc tam plānots pārtraukums starptautiskajiem mačiem, bet ierindā Ābols varēs atgriezties 10. novembrī. Viņa pirmais mačs pēc diskvalifikācijas būs tieši pret “Lakers”.

     [+] [-]

, 2020-10-26 17:09, pirms pusgada
Neizskatā, ka nejauši...

  -2 [+] [-]

, 2020-10-26 18:18, pirms pusgada
Cenšās attaisnoties. Nevienam attaisnojumi neinteresē. Būtu pateicis, ka vainīgs un pilnībā uzņemās vainu. Un atbalsta līgas lēmumu

     [+] [-]

, 2020-10-26 23:07, pirms pusgada
Pilnīgi nepamatots šis sods....
Velk uz divām minūtēm tik...