Koziols atbild Dumpim: Jūs kļūstat augstprātīgi!
Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols savā Facebook profilā komentējis Veselības ministrijas galvenā infektologa un profesora Uga Dumpja komentāru par hokeju kā bīstamāko sporta veidu, kritizējot profesora teikto, kā arī piedāvājot iepazīties ar Kembridžas, Oksfordas un Stenfordas universitāšu zinātnieku parakstīto deklarāciju.
Jau iepriekš ziņojām, ka 13. oktobrī valdība pieņēmusi ierobežojumus sporta sacensību un treniņu norisē, kas paredz tikai augstāko līgu aizvadīšanu vismaz no 17. oktobra līdz 6. novembrim. Ziņu aģentūrai LETA Veselības ministrijas galvenais infektologs un profesors Uga Dumpis pauda, ka kā bīstamāko sporta veidu viņš saredzot hokeju, jo komandas ilgi atrodas uz rezervistu soliņa un ģērbtuvēs, tāpat notiek klaigāšana spēles laikā. Tieši klaigāšana tiekot vērtēta kā daudz bīstamāka par runāšanu. Kamēr visaugstāko risku Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) saskata dziedāšanā. Dumpis norādījis, ka sporta bīstamība esot nevis konkrēti pašā sportā, bet gan tajā, ka iesaistās cilvēki no dažādiem sociālajiem burbuļiem, tādējādi iznesot potenciālo slimību ārpus saviem burbuļiem. Tāpat komandu sporta veidos, tiek ceļots pa dažādiem reģioniem, palielinot poteniciālās saslimšanas diapozonu. SPKC informācija liecina, ka pagājušajā nedēļā 5,1% jauno Covid-19 slimnieku inficējušās sporta nodarbībās.
Pēc šiem komentāriem malā nav palicis Latvijas hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, kurš savā Facebook profilā kritizējis paustos izteikumus: ''Nekad līdz šim vēl nebiju dzirdējis no speciālistiem, kuri nosaka valstī pieņemto rīcību attiecībā uz ierobežojumiem, ka vīruss īpaši izplatās arī tur, kur klaigā. Tas nozīmē, ka arī vīruss ir mainījies un palicis gudrāks, viltīgāks. Nu jau tas māk atšķirt ne tikai bārus un restorānus no sporta zālēm un mūzikas klasēm vai deju zālēm, nu tam arī ir parādījusies dzirde un tas kļuvis sevišķi kārs uz klaigāšanu! Un vēl - tas māk atšķirt hokejistu rezervistu soliņus no basketbolistu, florbolistu un volejbolistu soliņiem! Bravo!''
Viesturs Koziols savā ierakstā pauž, ka ikdienā, strādājot ar klubiem un hallēm, novērota apzinīga attieksme pret saviem pienākumiem attiecībā pret Covid-19 vīrusa ierobežošanas mazināšanu, taču, lasot murgus par hokeja īpašo bīstamību, jāsecina, ka lēmumu pieņēmēji kļuvuši augstprātīgi. LHF ģenerālsekretāram ir žēl visu to bērnu, kuriem šobrīd nebūs iespēja doties uz saviem iemīļotajiem pulciņiem. Tāpat Koziols Ugam Dumpim silti iesaka iepazīties ar zinātnieku no Oksfordas, Kembridžas un Stenfordas 4. oktobrī parakstīto deklarāciju.
Izmantotie resursi:
https://www.facebook.com/viesturs.k...
+6 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
+11 [+] [-]
Kas attiecas uz 4.oktobra deklarāciju - Latvijas statistika par smagi slimajiem slimnīcas vien jau apgāž "pasaules līmeņa zinātnieku" deklarāiju. Tās idejas var darboties tikai tad, ja sabiedrība kopumā ievēro distancēšanos.
+10 [+] [-]
Piekrītu ka ļoti labi Dumpis paskaidroja, argumentēti un racionāli. Viesturs atkal pa priekšu ar emocijām un bez argumentiem. Un muļķības ka hokejs kaut ko ievēroja, vissliktākā ierobežojumu kontrole bija tieši hokejā, ar saviem bērnu turnīriem kur no visām pilsētām bērni un vecāki sabrauc un tad čupojas.
-1 [+] [-]
Arī visa šī visa testēšanās ir viens liels feiks, kad Panorāmas šižētā stundas laikā cilvēkam bija gan pozītīvs gan negatīvs rezultāts, tāpat gadījums ar Graudīņu pirms Eiropas čempionāta, KHL lielākā daļa visi sen ir izslimojuši. Tāpat viss saistībā ar Covidpass un mobilo aplikāciju, liek mūs visu laiku rāmjos.
Es nesaku, ka vīrusa nav, bet vienkārši mazgājam rokas, domājam pozitīvi, vairāk svaiga gaiss, un mazāk skatamies televizoru!
+15 [+] [-]
+4 [+] [-]
Man tik emocionāla uztvere tik uz pohām mēdz būt
+8 [+] [-]
+6 [+] [-]
+5 [+] [-]
+5 [+] [-]
+9 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Un tā kā jā, tie testi var nebūt precīzi (normālam cilvēkam tas nav nekāds jaunums. Tikai tiem, kas ir aizrāvušies ar sportošanu brīvā dabā un ne par ko citu neinteresējas), tad lai konstatētu, ka nav slims ar covid, ir nepieciešami vairāki testi (parasti 2 negatīvi testi 2 dienu laikā).
P.S. Jā, sportot nepieciešams, tikai atceramies, ka sportistiem imunitāte kā reiz ir pazemināta. Tāpēc savs laiks sportam, savs laiks televizoram
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
-1 [+] [-]
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-3 [+] [-]
[+] [-]
Jā, viszemākā imunitāte ir formas pīķī. Bet arī citā laikā ir pazemināta imunitāte (ir pietiekami daudz pētījumi par šo).
Par pārējo varu piekrist. Tikai tās 150minūtes nedēļā, kas ir normāli, es dalītu kā 3x50(60)min vai 2x75(90min), nevis 5(6)x30minūtes No tiem ikdienas 30 minūšu treniņiem nav pilnīgi nekāda labuma. Kā jau teicu - savs laiks sportam, savs laiks televizoram
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]