Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:261, Did:0, useCase: 3

Kuri bija labākie šovakar?

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Kuri bija labākie šovakar?
Edgars Masaļskis laukumu var pamest ar labi padarīta darba sajūtu
Foto: Romualds Vambuts, Sportacentrs.com

Šovakar KHL klubs Rīgas ''Dinamo'' viesos pirmo reizi šosezon tika galā ar Maskavas ''Dinamo'', uzvaras vārtus gūstot vien minūti pirms spēles beigām. Arī pēc šā mača vētījām hokejistu iespēto, galvenā panākuma kaldinātāja lomu atvēlot nevienam citam kā vārtsargam Edgaram Masaļskim - ja ne viņš, rezultāts varēja būt graujošs.

Martins Pruseks **
Teicami aizvadījis pēdējās divas spēles, abās kaldinot uzvaru ar 3:2, čehs nezaudēja trenera Šuplera uzticību. Šoreiz pievīla. Visticamāk, Pruseku no sliedēm izsita jau 12. sekundē zaudētie vārti, lai gan Jirži Hudlera metiens bija augstākā pilotāža. Turpmākajā spēles gaitā Puta pāris reizes novērsa bīstamas situācijas, taču otro un trešo vārtu zaudējumā viņš varēja nospēlēt veiksmīgāk. Šī vienkārši nebija Pruseka diena.

Edgars Masaļskis *****
Uzsācis spēli 11. minūtē, tieši Edža kļuva par galveno uzvaras kaldinātāju - pelnīts piecinieks! Spēlē iesaistījās jau no pirmajām uz ledus pavadītajām sekundēm, turpinot glābt atlikušās 50 minūtes. Pirmais nopietnais pārbaudījums bija zviedra Linusa Umarka izrāviens viens pret vienu, arī turpinājumā netrūka grūtu situāciju, taču Masaļskis allaž rada veiksmīgu risinājumu. Ja arī izbraukuma spēlēs Sportacentrs.com lietotāji noteiktu ''Spēles zvaigzni'', nešaubos, visa uzmanība tiktu tieši Latvijas ripu ķērājam.

Sandis Ozoliņš ***
Komandas kapteinis šovakar spēlēja visvairāk, tuvāko sekotāju maiņas partneri Oļegu Sorokinu apsteidzot teju par divām minūtēm. Ja ''Dinamo'' gūst piecus vārtus, ir visai naivi domāt, ka Ozoliņš šovakar palicis bez rezultativitātes punktiem. 0+1 par asistēšanu Mārtiņam Karsumam pirmo vārtu gūšanā, veicinot ''Dinamo'' atmodu. Daudz laika uz ledus pavadīja nevienādos sastāvos, tāpēc tikai likumsakarīgas četras soda minūtes uz noguruma fona. Tiesa, iznācis no noraidīto soliņa, Sandis pierādīja, ka kājas ir pietiekami ātras.

Oļegs Sorokins ***
Sorokina vārtu gūšanas sērija turpinās - arī šovakar vārtu guvums, kas ''Dinamo'' bija ceturtais, tātad - tieši piruetes meistars pirmoreiz mačā vadībā izvirzīja viesus. Oļegam otrs lielākais spēles laiks, divi metieni pa pretinieku vārtiem, kas aizsargam nav maz. Labprāt arī šovakar Oļegam piešķirtu labākā spēlētāja novērtējumu, taču pret ''Spartak'' Sorokins bija redzamāks, guva uzvaras vārtus, turklāt šovakar, mača izskaņā, pieļāva muļķīgu kļūdu. Šoreiz palīdzēja Masaļskis.

Guntis Galviņš ***
Pēdējos mačos ''Dinamo'' vairāk nācies domāt par savu vārtu drošību, tāpat arī otrās maiņas aizsargam Galviņam. Šobrīd uzbrukumā nav ne tuvu tik pamanāms, taču galveno darbu paveic lieliski un Guntis kļuvis par vienu no labākajiem ''Dinamo'' aizsargiem šobrīd. Arī šodien daudz laika uz ledus pavadīja nevienādos sastāvos, apliecinot Šuplera uzticību.

Rodrigo Laviņš ****
Arī Rodrigo šovakar bija nemanāms, kas aizsargam pat ir ieteicams. Bija nemanāms līdz brīdim, kad Miķelis Rēdlihs aizskrēja un ielika uzvaras ripu maskaviešu vārtu devītniekā. Kas izdarīja rezultatīvo piespēli, lai šāda situācija rastos? Jā, tieši Rodrigo. Kopā ar Galviņu veido stabilāko ''Dinamo'' aizsargu pāri, turpinot krāt pozitīvu lietderības koeficientu.

Oskars Cibuļskis **
Tieši Oskars un viņa maiņas partneris Kristaps Sotnieks kā pirmie no aizsargiem šodien iemēģināja ''Dinamo'' mājas halles ledu, ielaižot ripu jau 12. sekundē. Tieši Cibuļska pretspēlētājs Hudlers ripu iemeta Pruseka vārtos, turklāt Oskars čehu vārtsargam patraucēja arī ar redzamību. Nospēlēja pasīvi arī trešo zaudēto vārtu laikā. Biežāk nekā ierasts bija redzams pretinieku zonā. Ar komandas biedru palīdzību palīdzēja aizmirst savārīto putru - kā zināms, uzvarētājus netiesā.

Kristaps Sotnieks ***
Trešo spēli pēc kārtas uzsāka pāri ar Cibuļski. Atradās laukumā brīžos, kad ripas lidoja ''Dinamo'' vārtos, taču nevajadzētu justies līdzvainīgam pie problēmām - šajās situācijās ar savu sedzamo tika galā. Brīžos, kad kāds no aizsargiem sildīja noraidīto soliņu, ieņēma iztrūkstošo vietu, savus pienākumus izpildot pēc labākās sirdsapziņas. Tiesa, negatīvākais ''Dinamo'' aizsargs turpina krāt mīnusus.

Jānis Sprukts ***
Jāsaka godīgi - atmiņā īpaši nav palicis. Ja nu vienīgi ar noraidījumu pēdējās minūtēs, kas varēja maksāt dārgi - šādas epizodes, it īpaši pretinieku zonā, ir jāizskauž. Vien jāpiebilst, ka šodien maiņa ar Mārtiņu Karsumu un Ģirtu Ankipānu malās bija pamanāmāka nekā iepriekšējā mačā, vienīgi Spruktam netiekot pie rezultativitātes punktiem. Lai gan nopelnīja muļķīgu noraidījumu, pašaizliedzīgi spēlēja aizsardzībā, īpaši - mazākumā, saglabājot melnā darba darītāja statusu.

Mārtiņš Karsums ****
Trešajā spēlē pirmo punktu ''Dinamo'' rindās guva Karsums, ievadot rīdzinieku izglābšanos. Jācer, ka tā nebija īpaši izplānota Mārtiņa afēra - iemest tikai izbraukumā, lai vairāk ''Dinamo'' fanu būtu spiesti doties līdzi komandai. Jau pirms vārtu guvuma vairākas reizes lauzās uz pretinieku vārtiem, nopelnot pirmo vairākumu - nedaudz pietrūka, un Mārtiņš kļūtu arī par citu vārtu līdzautoru.

Ģirts Ankipāns ***
Piespēle maiņas biedram Karsumam, kārtējais rezultativitātes punkts. Ģirts sācis spēlēt rezultatīvāk, turklāt - tagad ticis nomināli pirmajā maiņā (šodienas maču uzsāka tieši šis uzbrucēju trio), kas kopā spēlējusi jau iepriekš, tātad - tas nav viss. Lai gan bija laukumā, kad ''Dinamo'' guva pirmos vārtus, tomēr spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Marsels Hosa ***
Pirmā spēle šosezon, kad neizdevās pārspēt Maskavas ''Dinamo'' ripu ķērājus. Tomēr - ja gūti pieci vārti, reizēm var arī atvilkt elpu nākamā sprinta uzsākšanai. Komandas uzbrucēju rindas kļuvušas blīvākas, taču Hosa Šuplera acīs lomu nav pazaudējis - joprojām lielākais spēles laiks starp uzbrucējiem. Adekvātai jābūt arī statistikai un atdevei - pagaidām nav iemesla piesieties, jo arī mazākumā grauza ledu.

Aleksandrs Ņiživijs ****
Jau iepriekš pieminētajā Karsuma nopelnītajā vairākumā teju kļuva par ''Dinamo'' pirmo vārtu autoru. Pacīnījies par ripas saglabāšanu (nācās pat mesties uz ledus un pretiniekam kaučuka plāceni izsist), Saša meta pāri Birjukova plecam - maskaviešus glāba vārtsarga labākā draudzene štanga, turklāt ripa atsitās arī pret pārliktni. Nešaubos - ja ripa būtu šķērsojusi vārtu līniju, Miķelim Rēdliham būtu konkurents uz pirmo vietu ''Top7''. Spēles beigās bija veiksmīgs, aizmirstot par pirmās trešdaļas neveiksmi.

Roberts Petrovickis ****
Arī šovakar Robertam gols. Skaidrs ir viens - viņu vienu pret vārtsargu vienkārši nedrīkst atstāt. Par to dārgi samaksāja Maskavas ''Spartak'', tāpat arī Maskavas ''Dinamo''. Izgājienā vienatnē pret Birjukovu ripu aizsūtīja rīdzinieku jau iemēģinātajā vietā. Petrovickim piespēle arī Sorokina vārtu guvumā. Tiesa, arī viņam lietderības koeficients neitrāls, tātad - slovāks atradies laukumā, kad ''Dinamo'' zaudējusi divus vārtus, tātad - pusi.

Lauris Dārziņš ****
Pēdējās divās spēlēs Lauris pa pretinieku vārtiem kopā meta 14 reizes, taču vārtsargi ar visiem viņa metieniem tika galā. Šoreiz pietika vien ar trīs raidījumiem, lai Birjukovam nāktos ripu meklēt ''Dinamo'' vārtos. Iepriekšējā mačā tieši maiņa, kurā spēlē Dārziņš, bija pārliecinoši labākā, taču pietrūka gūto vārtu. Šovakar hokejisti reabilitējās - vārti gan Dārziņam, gan Rēdliham jaunākajam. Viens no retajiem, kas spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu.

Miķelis Rēdlihs ****
Uzvaras vārti - ko vēl var vēlēties. Tik eleganti ripu iemeta maskaviešu vārtos, ka ''Dinamo'' vārtsargam neizpratnē nācās skatīties uz tiesneša pusi. Arī Miķelim pozitīvs koeficients, tāpat maiņas partnerim Martinam Karijam.Arī šajā spēlē Miķelis bija aktīvs, bet enerģija vēl bija - neizpalika lēciens bortā pēc gūtajiem uzvaras vārtiem.

Martins Karija ***
Vienīgais trešās maiņas uzbrucējs, kura kontā šovakar nav gūto vārtu, tomēr centra uzdevums ir veidot trio saspēli. Ja reiz vienīgais neiemeta, tad to darīja godam. Martins ne vien sagrieza virpuļus maskaviešu aizsardzības zonā un veicināja ''Dinamo'' atspēlēšanos, bet arī atstrādāja aizsardzībā, vairākas reizes atbruņojot pretiniekus.

Tailers Arnasons ***
Arī šajā spēlē necentās izdarīt liekas kustības, taču apliecināja piespēļu meistara īpašības, vienatnē pret Birjukovu izvedot Petrovicki. Slovāks nekļūdījās, ļaujot arī Taileram tikt pie punkta. Spēles sākumā gan bija aktīvāks nekā parasti, taču beigu daļā baterijas nosēdās - tieši apslidojot viņu, mājinieki uzsāka uzbrukumu, gūstot ceturtos vārtus un panākot neizšķirtu. Jādomā, ka nākamajā mačā Šuplers izmaiņas neveiks, rezervē joprojām atstājot jauno Bukartu.

Mārtiņš Cipulis ***
Cēsu raķete degvielas patēriņu nav samazinājusi, taču ātrums šovakar rezultātu nedeva. Pret ''Metallurg'' izrāvās vienatnē uz vārtiem un iespēju izmantoja, pēdējos divos mačos šādu iespēju nav bijis. Taču Cipa var iemest arī citā stilā - gan jau izbraukuma sērijā to vēl redzēsim. Šodien uz citu fona neizcēlās.

Maiks Iguldens ***
Turpina būt labākais ''Dinamo'' centrs iemetienos, ar katru maču statistiku šajā rādītājā uzlabojot. Šodien papildus tam arī divi metieni pa pretinieku vārtiem, taču, spēlējot ceturtajā maiņā (lai arī spēles laiks ir salīdzinoši līdzīgs ar partneriem), grūti uz citu fona izcelties. Maiņas uzdevumi tomēr mainās, turklāt Maiks ir apliecinājis - viņš var spēlēt arī pirmajā maiņā.

Roberts Bukarts b/v
Šovakar spēlēja tieši vienu minūti, tādēļ nebūtu adekvāti izvērtēt viņa sniegumu uz komandas biedru fona, kas uz ledus rāvās padsmit minūtes. Lai gan iepriekšējā mačā Šuplera uzticību bija izpelnījies tieši jaunais uzbrucējs, pirms šodienas spēles tika veikta rokāde, taču arī saspringtajā spēlē Bukarts laukumā tika.

Labākais spēlētājs šodien bija...

  • 382

  • 35

  • 894


1 2 52 komentāri
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +15 [+] [-]

, 2010-01-22 22:28, pirms 13 gadiem
Visa komanda nospēlēja lieliski un jau kārtējo reizi parādīja raksturu! Ar šādu pašatdevi un motivāciju uz play-off!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +15 [+] [-]

, 2010-01-22 22:32, pirms 13 gadiem
Laurim 2vās spēles 14metieni pa pretinieku vārtiem - nav maz.

arī es uzskatu, ka VISA KOMANDA !
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +6 [+] [-]

, 2010-01-22 22:34, pirms 13 gadiem
Baidos, ka Miķeli būs grūti noturēt mūsējiem izskatās, ka viņš sezonu beigs ar ~30 punktiem un tāds spēlētājs KHL jau kotejās augstu un pievērš uzmanību. Lai gan tas atbrīvos vietu sastāvā Meijam, kurš šobrīd manuprāt ir aptuveni tāds pats kāds bija Miķelis 3 gadus atpakaļ.

  +6 [+] [-]

, 2010-01-22 22:34, pirms 13 gadiem
K-O-M-A-N-D-A
Slēpts komentārs: wilwood

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 22:36, pirms 13 gadiem
IIZ 70 rakstīja: Man gan patiktu virsraksts blogam ,,Kura komanda šovakar bija gudrāka?''
Kas tur gudrs? Sākumā iekrist bedrē, un tad visu spēli rāpties ārā?

  +6 [+] [-]

, 2010-01-22 22:37, pirms 13 gadiem
shodien ok ja labakais jaanominee - tad Edzha, bet kopumaa visi kapaajaas!!!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +3 [+] [-]

, 2010-01-22 22:39, pirms 13 gadiem
visiem 5 zvaigznes! Ko var plūkāt spalvas pēc tādām uzvarām?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2010-01-22 22:44, pirms 13 gadiem
Pruseks ir komandā priekš intrigas veidošanas

  +5 [+] [-]

, 2010-01-22 22:46, pirms 13 gadiem
lielais eksperts rakstīja: Kas tur gudrs? Sākumā iekrist bedrē, un tad visu spēli rāpties ārā?
ja šitā rāpjas, tad lai krīt katrā spēlē
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 22:51, pirms 13 gadiem
Varbūt tomēr sagaidīt pilnīgu spēles statistiku un tad analizēt. Mūsējo + koeficients vispār nav saskaitīts, tādēļ visa autora analīze ir maigi sakot "garām".

     [+] [-]

, 2010-01-22 22:51, pirms 13 gadiem
"Turpmākajā spēles gaitā Puta pāris reizes" nabaga Pruseks - pa spāniski puta - m*uka

  +8 [+] [-]

, 2010-01-22 22:51, pirms 13 gadiem
mister_negative(ecb) rakstīja: Ozo kludu un noraidijumu meistars
Tu basketbola trīcvaidziņ gan laikam esi baigi gudrs Gudrāks par visiem treneriem,treneru palīgiem,komandas menedžeriem,un tt. Īsts profs Ozoliņam lielākais spēles laiks.Un tas protams nav nekas jauns.Bet MISTERS turpina trallināt pret Ozoliņu. Bērnudārza priekšnieks Nu neko darīt.BAsketbolisti jau hokeju saprot Skaties tikai uzmanīgi,ka kāds netrāpa ar bumbu tev. Dabūsi vēl traumu,un vainīgais būs galīgais lempis

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 22:52, pirms 13 gadiem
Nez, kur autors dabūjis statistiku un izdarījis secinājumus, ka Petrovicky bija laukumā, kad mūsējo vārtos iesita visus golus (!!!)? Jo pirmos vārtus guva 10.sek., kad uz laukuma bija Sprukts/Ankipāns/Karsums. Un ja nekļūdos, tad otro vai trešo vārtu brīdī uz laukuma bija Dāziņš/Karija un M.Rēdlihs...

  +9 [+] [-]

, 2010-01-22 22:53, pirms 13 gadiem
mister_negative(ecb) rakstīja: Ozo kludu un noraidijumu meistars
ieskrien ar galvu sienā, un tad vēlvienu reizi.

  +1 [+] [-]

, 2010-01-22 22:53, pirms 13 gadiem
Labi, ka ir kāds, kas šādus rakstus veido. Interesanti palasīt. Tomēr nepiekitīšu par Laviņa neredzmību. Viņš ļoti veiksmīgi cīnījās pie bortiem, kā arī kārtējo reizi izpldīja efektīgtū spēka paņēmienu, kas izjauca Maskaviešu izgājinu 2:1 .

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 22:54, pirms 13 gadiem
Raksts interesants, vairāk tādus, tomēr šim subjektīvajam vērtējumam daudz kur nepiekrītu.

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 22:55, pirms 13 gadiem
viennoziimiigi - VISA KOMANDA

     [+] [-]

, 2010-01-22 22:55, pirms 13 gadiem
IIZ 70 rakstīja: Labāk būtu teicis-kur tas MD var būt tik stulbs?
Viņi tā spēlē gandrīz visas spēles, ripas lido uz abām pusēm, pirms pāris dienām spēlē MD-MnD arī bija jautri.

  +1 [+] [-]

, 2010-01-22 22:56, pirms 13 gadiem
tominshh rakstīja: Japiekrīt par Miķeli,14goli nav maz! Bet domāju kā jau Puče minēja Masaļski arī tagad zin visi,ja vēl Olimpiādē nospēlēs,grūti būs noturēt viņu,ja vien nemaksās 2-3x vairāk kā tagad!cik ir aptuveni viņa alga šosezon,varbūt tu edgar kā experts zini 300tk eiro ir ?
Kādi 300k? Kādas vielas Tevi novedušas līdz šādiem domu gājieniem?
Krietni mazāk, te nav NHL.

  -1 [+] [-]

, 2010-01-22 23:04, pirms 13 gadiem
KHL mājas lapā pie spēles protokola ir kaut kāda kļūda ar +/- koeficentu, jo DR nevienus vārtus neguva vairākumā, bet no mūsējiem neviens nav "plusos". Bloga autoram nāksies krietni vien pakoriģēt savus tekstus.

  -3 [+] [-]

, 2010-01-22 23:10, pirms 13 gadiem
Labākais bija Pruseks
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2010-01-22 23:16, pirms 13 gadiem
Visu cieņu arī Juliusam! Nebeidzu apjūsmot viņa izvēlēto komandas taktiku-sākumā iemidzina pretiniekus,rekordīsā laikā ielaižot pirmo golu,pēc tam ātri abus pārējos.Maskava jau gatava pabeigt maču,spēlējot ar vienu slidu,bet tad nāk Edža!!! Mūsējie tikai to vien gaidījuši un pēc pārtraukuma pretinieks dabū nokdaunu,no kā nav spējīgs atjēgties.Tas bija super,kas vēlreiz pierāda Juliusa augstas raudzes trenera spējas! Paldies par pozitīvajām emocijām!

  +3 [+] [-]

, 2010-01-22 23:18, pirms 13 gadiem
Krievijā statistika vienkārši ir pilnīgā sviestā .. un raksta autors nez kāpēc skrien tai pakaļ ! Nu kāds Petrovickis laukumā pie visiem zaudētajiem vārtiem ... pirmo ripu ielaida pirmā maiņa jau pirmajā maskaviešu uzbrukumā un tā mūsu pirmā maiņa šodien bija Ankipāns-Sprukts-Karsums ; aizsargi tajā brīdi Cibuļskis un Sotnieks ; Savukārt trešo vārtu zaudējumā laukumā atradās Cipulis-Iguldens-Arnasons ; un atkal jau Sotnieks un Cibuļskis !

KHL lapā vispār rakstīts šobrīd, ka Dinamo Rīga iemeta 5 bullīšus sviests tāds, ka maz neliekās nu lai gan precizitāte visiem metieniem bija toč tā kā bullīšiem

     [+] [-]

, 2010-01-22 23:20, pirms 13 gadiem
man vislabāk Mārtiņš Karsums

  +2 [+] [-]

, 2010-01-22 23:23, pirms 13 gadiem
sitais ir ljoti labs: "Cēsu raķete degvielas patēriņu nav samazinājusi..."
1 2 52 komentāri