Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:844, Did:0, useCase: 0

Zirjanovs: "Noraidījumi mūs iztukšo fiziski un nepietiek spēka beigām"

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Zirjanovs: "Noraidījumi mūs iztukšo fiziski un nepietiek spēka beigām"
Gļebs Zirjanovs. Foto: dinamoriga.lv

Kārtējo zaudējumu šosezon piedzīvojusi Rīgas ''Dinamo'' komanda, kas ar 1:3 viesos atzina Jaroslavļas ''Lokomotiv'' pārākumu. Pēc mača pārdomās dalījās rīdzinieku galvenais treneris Pēteris Skudra un vienīgo vārtu autors Gļebs Zirjanovs.

Rīgas ''Dinamo'' galvenais treneris Pēteris Skudra:
- Sarežģīta spēle. ''Lokomotiv'' ir ļoti spēcīga, ātra komanda, tāpēc mums bija grūti. Neslikts pirmais periods, bet otrajā periodā sākās noraidījumi - sešas soda minūtes. Tas mūs pirmkārt ļoti apgrūtina un iztukšo fiziski, kas pēc tam traucē arī mača beigās, cenšoties veidot iespējas atspēlēties un gūt punktus. Spēlējām līdz beigām, centāmies veidot momentus un tie bija. Bet atkal, realizācija - tā ir atkarīga arī no hokejistu kondīcijas. Ja tās mums pietrūkst, tad neizdodas arī spēles beigas. Cīnījāmies pret, atkārtošos, spēcīgu komandu. Šodien mūsu sniegums man patika nedaudz labāk, izdarījām secinājumus pēc iepriekšējās spēles. Niansēs mums šodien pietrūka.

[Vietējā žurnālista jautājums] - Kāpēc pēdējās minūtēs, kad bijāt izvietojušies pretinieku zonā, nemainījāt Staņislavu Gaļimovu pret sesto laukuma spēlētāju?
- Ja godīgi, tad bija moments, kad mums bija iespēja gūt vārtus arī spēlējot pieci pret pieci, pusotru minūti pirms beigām. Tad mums arī vairs nebija pārtraukuma, un nedaudz nokavējām ar šo lēmumu. Pirmkārt, mums vajadzēja gūt vārtus vienādos sastāvos, jo vairs nebija pārtraukuma.

[Vietējā žurnālista jautājums] - Jūsu komanda spēlē patērē ļoti daudz enerģijas. Tā piespieda spēlēt ''Lokomotiv'', vai tam ir kādi citi iemesli?
- Pret ''Lokomotiv'' cits hokejs nemaz nestrādā. Tā ir ļoti spēcīga komanda, kas daudz slido - ja tu nedaudz piekūsti, tad no savas zonas nemaz ārā netiec. Šeit ir jāstrādā, tas nav enerģiju patērējošs [энергозатратный], bet gan mūsdienīgs hokejs. Protams, cenšamies daudz spēlēt ar ripu, šodien tas sanāca neslikti un bija momenti, kad iegājām uzbrukuma zonā un ripu kontrolējām. Bet vēlreiz teikšu, ka tas ir pretinieks, kas spēlē ar lielu spēku un laukumā izdara daudz darba, tāpēc šeit ir jāslido. Šodien bija arī kļūdas aizsardzībā. Zaudējām nevis enerģiju patērējoša hokeja, bet gan noraidījumu dēļ, pārspēlētu maiņu dēļ, kas izrādījās atslēgas momenti. Mūsu fiziskā kondīcija neļauj visas 60 minūtes noturēt tādu tempu. Puiši atdod visu, tur nav nekādu pretenziju - tā vienkārši ir reālā situācija.

- Šobrīd viegli neiet. Jūsuprāt, kādās spēles komponentēs šobrīd visvairāk ne tikai vajag, bet varam pielikt? Kur būtu jāmeklē rezerves?
- Pirmkārt, tā ir fiziskā sagatavotība. Kā jau teicu - ja no 60 dienām tu nosēdi 40 uz dīvāna slimojot vai divreiz karantīnā, tev nebūs fiziskā sagatavotība un tu nevari šajā līgā iziet no dīvāna un spēlēt uz rezultātu. Tāpēc šodien mums bija rotācija, pieci cilvēki iegāja sastāvā. Godīgi teikšu - pāris no viņiem tomēr izkrita ārā. Gan komandas, gan individuāli fiziskais stāvoklis - pie tā mēs strādājam visvairāk.

Rīgas ''Dinamo'' uzbrucējs Gļebs Zirjanovs:
- Iepriekšējā spēlē pirmo periodu pazaudējām, šodien likām akcentu uz to. Spēlējām labāk kā iepriekšējā spēlē. Bet atkal - daudz noraidījumu, kas mūs iztukšo fiziski un beigās nepietiek spēka izšķirošajiem momentiem.

[Vietējā žurnālista jautājums] - Šodien izgāji uz Jaroslavļas ledus, kur esi spēlējis iepriekš [2012./13. gada sezonu ''Lokomotiv'' jaunatnes komandā un fārmklubā]. Kādas bija sajūtas, emocijas?
- Atceros to momentu, kad spēlēju ''Lokomotiv''. Patīkams laiks. Protams, spēlējot pret komandām, kur pats esi pavadījis kādu laiku, ir nedaudz savādāk, bet uz katru spēli jānoskaņojas vienādi.

[Vietējā žurnālista jautājums] - Nesen debitēji ''Dinamo'' un jau esi ticis pie labas statistikas (4 spēlēs 3+0). Spēlēji pie Alekseja Kovaļova (''Kunlun Red Star''), tagad esi pie Pētera Skudras.
- Atbraucu šeit un Pēteris Skudra palīdzēja, paskaidroja spēles zīmējumu, centos to visu uzņemt. Kādos brīžos varbūt neizdodas, bet cenšos un strādāju.