Latviešu hokeja aģents: "Algu izmaksa Kazahstānā kavējas, taču šis periods reti pārsniedz 30 dienas"
Pēdējā laikā izskanējusi asa kritika par Kazahstānas hokeja līgas klubu attieksmi pret spēlētājiem un noslēgto līgumisko saistību ievērošanu, tāpēc portāls Sportacentrs.com uz īsu sarunu aicināja „Baltic Sports Agency” pārstāvi Rūdolfu Neretu, lai uzzinātu, cik šīs runas ir patiesas un pamatotas?
Cik pamatota vai nepamatota ir iepriekš citos medijos izskanējusī kritika par Kazahstānas klubu attieksmi pret hokejistiem?
Nojaušu, kur ir šī jautājuma sakne, taču iesākumā gribētu ieskicēt situāciju visā līgā kopumā. Pats par sevi saprotams, ka viss, ko teikšu, attieksies tikai uz maniem klientiem (kopumā aptuveni 30 spēlētāji). Pirmkārt nozīmīga daļa no klubu budžeta līdzekļiem tiek piešķirti no valsts pārvaldes sistēmas. Hokejam ir pašvaldību un valdības atbalsts, bet pārējo daļu veido privāto sponsoru finansējums. Salīdzinot ar citām līgām, tas ir lielāks drošības garants, ka klubi būs spējīgi pildīt savas finansiālās saistības. Uz šo brīdi ar pagājušo sezonu nauda 100 procentu apmērā nav izmaksāta tikai vienam spēlētājam, un tā ir atvaļinājuma nauda, kas līgumā tika atrunāta kā īpašs bonuss, un parastā kārtā nepienākas. Esmu drošs, ka šis parāds tiks izmaksāts līdz augusta beigām.
Vai kopumā algas tiek maksātas laicīgi?
Gadās, ka izmaksa kavējas. Taču šis periods reti pārsniedz 30 dienas, un sezonas beigās viss tiek izmaksāts simtprocentīgā apmērā.
Kā ar algu apmēru?
Nozīmīgu lomu spēlē bonusu sistēma, kas sastāda 30%-70% no spēlētāja pamatalgas. Kazahstānā bonuss par uzvaru vienā spēlē ir puse no bonusa apmēra par labākā snaipera titulu Francijā par visu sezonu. Lielākas algas ir tikai vadošajās Eiropas līgās. Lai gan šosezon ļoti labi līgumi tiek piedāvāti arī Polijā, atliek vienīgi nogaidīt, vai šīs saistības tiks arī pildītas.
Kāds ir līgas līmenis un reputācija?
Kazahstāna ir jauna līga, bet tās reputācija Pasaulē strauji aug, jo uz turieni spēlēt dodas augsta līmeņa spēlētāji. Interesants piemērs – spēlētājs, kurš spēlēja valsts nacionālajā izlasē pasaules čempionātā speciāli gaida, kad Kazahstānas vienā no vadošajām komandām atbrīvosies vieta, lai dotos spēlēt tieši uz šo līgu, jo tad treneri noteikti aicinās uz valsts izlasi, kura spēlēs olimpiskajās spēlēs. Tāpat par līgas labākajiem spēlētājiem interesi izrāda Kontinentālās Hokeja līgas klubi, ar kuriem vairākām Kazahstānas līgas komandām ir noslēgti sadarbības līgumi.
Ko vari teikt par sadarbību ar „Beybaris Atyrau”? Izskanējusi informācija, ka klubs esot negodīgi izrīkojies pret vienu no latviešu spēlētājiem.
Pirmkārt, tika atspoguļota kļūdaina informācija – tika minēts, ka šajā vasarā konkrētais spēlētājs pievienojās klubam uz pārbaudes laiku, un pēc tam tika noslēgts līgums, jo spēlētājs izturēja pārbaudi. Gluži pretēji – tika panākta mutiska vienošanās, ka spēlētājs klubā spēlēs bez jebkāda pārbaudes laika, taču līgums oficiāli no kluba puses netika parakstīts. Šajā situācijā tā bija mana kā aģenta vaina, ka paļāvos uz kluba amatpersonu goda vārdu. Juridiski klubs savas saistības nav pārkāpis, jo līgums netika parakstīts. Uzskatu, ka konkrētajam spēlētājam noteikti bija jāspēlē šīs komandas sastāvā, taču sastāva izvēle ir trenera kompetence.
Vai noruna tika panākta ar galveno treneri?
Par šo konkrēto spēlētāju nē. Tomēr tās bija kluba personas, kuras ir pilnvarotas pieņemt šāda veida lēmumus.
Vai spēlētājiem nav grūti sastrādāties ar galveno treneri?
Istomins ir treneris ar autoritatīvu un emocionālu vadības stilu. Ir spēlētāji, kuriem ar to ir problēmas. Tomēr ir arī monētas otra puse, kur runa ir par mērķi un līdzekļiem. Esmu runājis ar citu klubu treneriem par spēlētājiem, kuri dažkārt neattaisno uz sevi liktās cerības, un viņi vienmēr iesaka mēģināt iekārtot šos klientus „Beybaris”, jo tur ir treneris, kas ne no kā īpaša izveido komandu, kas regulāri spēlē Kazahstānas līgas finālā. Sportā ir svarīgs rezultāts un šis treneris to vienmēr sasniedz. Par to arī viņu cienu.
Kā ar naudas atvilkšanu par „Coca Colas” dzeršanu vai kečupa ēšanu?
Neko tādu ne no viena no saviem klientiem līdz šim neesmu dzirdējis. Nenoliegšu - ir bijuši gadījumi, kad spēlētājiem ir draudēts atvilkt no algas, taču par citiem iemesliem – galvenokārt, par sportiskā režīma pārkāpumiem vai neapmierinošu sportisko sniegumu. Tas ir kā motivācijas līdzeklis. Ir gadījumi, kad spēlētāji, neapzinādamies līgas līmeni, domā, ka atbrauks un visus uz vienas slidas apslidos. Šādos gadījumos treneriem spēlētāji ir jāizkustina no komforta zonas un nauda vienmēr ir labākais motivātors. Kā minēju sākumā, uz šo brīdi ar visiem spēlētājiem par 99% klubi par iepriekšējo sezonu ir norēķinājušies.
Informācijai: Rūdolfs Nerets hokeja tirgū pārstāv tādus latviešu hokejistus kā Krišs Grundmanis, Atvars Tribuncovs, Kristaps Nīmanis, Jānis Kalniņš un Mārcis Zembergs.
+2 [+] [-]
+6 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+4 [+] [-]
ir gan viņiem tur attiecības:
BSA :: Baltic Sports Agency :: News
+2 [+] [-]
[+] [-]
tikko pārbaudīju
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]