Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:3, Did:0, useCase: 3

Hokejisti un tviteris

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Hokejisti un tviteris
Zemgus Girgensons
Foto: Romāns Kokšarovs, Sporta Avīze/f64

Latvijā šobrīd ir aptuveni 100 tūkstoši mikrobloga Twitter lietotāju. Starp viņiem ir arī hokejisti, kuru saražotais saturs atšķiras. Visvairāk sekotāju ir vakar Latvijas valstsvienībā debitējušajam Zemgum Girgensonam - vairāk nekā 12 tūkstoši.

Visvairāk par sociālo tīklošanas vietni Twitter pasaka skaitļi. Kopš radīšanas 2006. gadā tviteris ir ielauzies starp desmit apmeklētākajām interneta vietnēm, pagājušajā gadā tas sasniedza 500 miljonu lietotāju robežu, katru dienu tiek radīti vairāk nekā 340 miljoni ierakstu. Vienkāršā lietošana un tiešā saikne ar faniem tviterim piesaistījusi arī slavenības.

Protams, ne visas. "Fotogrāfēt vai rakstīt, ko daru katru minūti vai katru stundu, - nu, nezinu. Man tas nav vajadzīgs. Kam patīk, tas dara. Komandā ir cilvēki, kuri nodarbojas ar tvītošanu, - gan jau ar viņiem pietiks," sarunā ar portālu Sportacentrs.com atzina nu jau bijušais Rīgas "Dinamo" kapteinis Mārtiņš Karsums. Tāpat kreisās malas uzbrucējs sacīja, ka citi var pārprast uzrakstīto, var parādīties baumas. "Kam tas ir vajadzīgs?" retoriski vaicāja "Dinamo" rezultatīvākais spēlētājs.

Tomēr Kontinentālās hokeja līgas klubam ir pārstāvji arī virtuālajā čempionātā. Pirmo vietu ieņem Miks Indrašis (@miksindrasis) - viņa ierakstiem līdzi seko gandrīz trīs tūkstoši cilvēku. Kopš 2011. gada augusta, kad viņš pievienojās Twitter, Indrašis gan veicis tikai 229 ierakstus. Tvitera vēstījumu viņš sapratis uzreiz - pirmajā paša veiktajā ierakstā Indrašis paziņojis, ka iet pāri tiltam. Netrūkst arī citu asprātīgu tvītu ("Beidzot esam Rumānijā, zirgi uz ielām vairāk nekā mašīnas"; no Ukrainas: "Šodien bijām iebraukuši "Shell" benzīntankā. Pēdējo reizi tādā biju 1998. gadā").

Kad uzbrucējs spēlēja "Liepājas metalurgā", viņš dalījās ar fotogrāfijām no ekskursijas pa metalurģijas kombinātu. Kad Indrašis ar "Dinamo" piedalījās Špenglera kausā, bija attēli ar Davosas kalniem. Kad kopā ar hokeja klubu "Rīga" spēlēja Krievijā, bija bildes ar lidostā aizmigušu komandas biedru. Pēdējā laikā Indrašis ar tvītošanu gan nodarbojas retāk, bet pēdējie seši ir citu lietotāju retvītoti ieraksti.

Polam Šehuram (@PChewy38) nepilnu 1400 sekotāju iegūšanai bijuši nepieciešami nieka 65 ieraksti tviterī. Pēdējais veikts 2. maijā, kad viņš uz vienu sezonu pagarināja līgumu ar Rīgas "Dinamo". "Twitter vairāk izmantoju, lai sekotu aktuālajiem jaunumiem pasaulē. Tas ir pavisam viegli - nav jālasa pārāk daudz un vari atlasīt sev aktuālo informāciju," pastāstīja kanādietis. Viņš mikroblogošanas vietnei pievienojās aizvadītajā vasarā, kad pirmoreiz devās spēlēt uz Eiropu.

"Saikne ar okeāna otru pusi zūd, tāpēc iegūt svarīgāko informāciju ir ļoti būtiski. Tāpat no tvitera par manām gaitām var uzzināt ģimene un draugi. Tie ir galvenie, bet ne vienīgie iemesli, kāpēc izmantoju Twitter. Vēl cenšos komunicēt ar līdzjutējiem, lai viņi zinātu, kā ir būt profesionālam sportistam," atzina Šehura. Taču arī viņš zināja pastāstīt par negatīvajām pusēm: "Reizēm tiek uzlauzti konti, tāpat jābūt uzmanīgam ar to, ko pasaki - reizēm citi informāciju saprot citādi, izlasa to, ko nebiju domājis. Tomēr, ja izmanto pareizi, tad ir interesanti."

"10+ stundu ilgs lidojums. Deviņu laika joslu maiņa. Apstāšanās, lai uzpildītu degvielu. Un tas viss, lai aizvadītu vienu spēli. Laipni lūgti Krievijā," vēsta Šehuras kontā 25. janvārī veiktais ieraksts. Tāpat hokejists publicējis vairākas bildes no izbraukuma Kazahstānā, video ar Indraša fantastiskajiem vārtiem pret Jaroslavļas "Lokomotiv" (lietojot parakstu "Mūsdienu jaunatne").

"Šodien izlidošu uz Somiju, lai pievienotos izlasei pasaules čempionātā #Latvija," 4. maijā paziņoja Zemgus Girgensons (@zemgus94). Viņš ir ne tikai Nacionālās hokeja līgas vēsturē visaugstāk draftētais latviešu hokejists - vairāk par Girgensona 12350 sekotājiem nav nevienam Latvijas hokejistam. "Playoff hokejs - labāk nekā pirmā bērna piedzimšana," vēsta 19 gadus vecā hokejista retvītotais ieraksts. Viņš arī apsveicis bijušo komandu ar trofejas izcīnīšanu, ievieto saites uz fotogrāfijām Instagram.

Taču starp Ziemeļamerikā spēlējošajiem hokejistiem Twitter lietošanas paradumi ir citi. "Pirms sezonas bija divas stundas ilga lekcija, kurā stāstīja arī par to, ko nebūtu ieteicams darīt sociālajos tīklos. Tvītot nedrīkstam divas stundas pirms spēles, tāpat nav vēlams veikt ierakstus vēlu vakarā, it īpaši vasarā. Iemesls ir vienkāršs: pirms izvēlēties kādu spēlētāju, skauti un treneri vispirms apskatīs tavu profilu internetā. Ir jābūt uzmanīgam," stāstīja NAHL sezonu pavadījušais Kristaps Bazevičs (@tapsytaps4).

Jāatzīmē, ka Amerikā Twitter lietošanas paradumi ir citādi. Populārākais hokejists ir Pols Bisonets no Fīniksas "Coyotes", un nav jābrīnās, ja pat kaislīgākie sporta līdzjutēji, kur nav reģistrējušies tviterī, par viņu dzird pirmo reizi. Pēdējās trīs sezonās kopā viņš guvis tikai divus vārtus, bet tas nav traucējis iegūt vairāk nekā 400 tūkstošus sekotāju. Bisonetam nereti gadās sastapties ar nicinošiem izteikumiem, bet uzbrucējs to prot pagriezt savā labā.

"Mans dzēriens šogad ir redzējis vairāk ledus nekā tu," nule kāds līdzjutējs sacīja Bisonetam. Atbilde nebija ilgi jāgaida: "Vai tavs dzēriens reizi divās nedēļās saņem 30 tūkstošus?" Tāpat Bisonets mēdz pavilkt uz zoba Vankūveras "Canucks" vārtsargu Roberto Luongo.

Starp Latvijā populāriem hokejistiem Twitter lieto arī Roberts Jekimovs (@jekki91), kurš kopā ar Indraši un Girgensonu šobrīd pārstāv Latviju pasaules čempionātā. Kopš 21. janvāra, kad Jekimovs iesaistījās sarakstē ar "Liepājas metalurga" uzbrucēju Jāni Straupi, viņš gan veicis tikai astoņus ierakstus.

Uz Helsinkiem netika Toms Hartmanis (@T_Hartmanis), kuram ir par 40 sekotājiem vairāk nekā Jekimovam. Starp citu, viņš pēc sezonas tieši ar tvitera starpniecību labdarībai izsolīja savu hokeja ekipējumu. Punkts jāpieliek ar NHL spēlējošo aizsargu Artūru Kuldu (@arty_kulda), kurš pašlaik guvis vienīgos vārtus pasaules čempionātā.

Mums atliek cerēt, ka arvien vairāk Latvijas hokejistu lietos Twitter, jo tur publicētā informācija un ieskats sportistu dzīvē ir unikāls.

  +5 [+] [-]

, 2013-05-06 22:37, pirms 12 gadiem
Nu jā,mūsu hokejisti twitterī ir pašvaki,ja neskaita tos fake kontus Bet nu daļēji pašaprotami,jo tomēr darba specifika ir tāda,kad vnk nepietiek laika tādām lietām.

  +5 [+] [-]

, 2013-05-06 22:37, pirms 12 gadiem
Ar twiteri sportistiem jābūt uzmanīgiem.Ir gadījumi ka MMA cīkstoņus izmet no kompānījas, stūlbu tvītu pēc

  +1 [+] [-]

, 2013-05-06 22:55, pirms 12 gadiem
Uzmanīgi, ka tik nesanāk tāpat kā Vasiļevskim.

Bloga noslēguma teikums lika gan nedaudz pasmaidīt
Slēpts komentārs: semjuels

     [+] [-]

, 2013-05-06 23:11, pirms 12 gadiem
Podziņs ir aktīvs tvītotājs.

  +6 [+] [-]

, 2013-05-06 23:12, pirms 12 gadiem
semjuels rakstīja: Uz ledus gan Girgensona puišelis pagaidām ir nulle!
Tu esi nulle.

     [+] [-]

, 2013-05-06 23:14, pirms 12 gadiem
alexy rakstīja: Uzmanīgi, ka tik nesanāk tāpat kā Vasiļevskim.

Bloga noslēguma teikums lika gan nedaudz pasmaidīt
haha,jā čalis tgd gandrīz visus žurnālistus ienīst

  +1 [+] [-]

, 2013-05-06 23:55, pirms 12 gadiem
Vilis15 rakstīja: Nu jā,mūsu hokejisti twitterī ir pašvaki,ja neskaita tos fake kontus Bet nu daļēji pašaprotami,jo tomēr darba specifika ir tāda,kad vnk nepietiek laika tādām lietām.
Tā tiešām ir ļoti svarīga nodarbe.

     [+] [-]

, 2013-05-06 23:55, pirms 12 gadiem
alexy rakstīja: Bloga noslēguma teikums lika gan nedaudz pasmaidīt
Tāpat, kā autora "augstprātība", vai ne?

     [+] [-]

, 2013-05-07 02:07, pirms 12 gadiem
Pekka Rautakalio arī ir twitterī!

     [+] [-]

, 2013-05-07 03:27, pirms 12 gadiem
Ja, pedeja laikaa vispar interesantu interviju nav.
Visi hokeisti atbilda visu to pašu, un ar standarta frazem...

Nu kaut Twiterii vareetu ko interesantu uzzinat, it iipashi KHL.
Bet tur arii neviens neraksta, baidaas lieku vardu pateikt... =((((
Zheeel....

     [+] [-]

, 2013-05-07 08:38, pirms 12 gadiem
Interesanti pēc kādiem principiem autors izvēlējies tieši šos spēlētājus, jo vēl ne viens vien latviešu hokejists lieto tviteri, es šeit nerunāju par fake profiliem. Es saprastu, ja runa būtu tikai par izlases spēlētājiem, bet šeit parādās arī Bazēvičs un Šehura, kuriem saistības ar LV izlasi nav.
Kur tad piemēram Toms Andersons, Jānis Straupe, Haralds Egle, Ainars Podzins u.t.t.

     [+] [-]

, 2013-05-07 08:51, pirms 12 gadiem
Twitter ir ļoti laba lieta, jo ja tur iereģistrējas kāda slavenība (vienalga kādu jomu pārstāvoša), Twitter administrācija sazinas ar šo cilvēku un precizē vai tiešām tas ir viņa profils, nevis feiks. Attiecīgi lasot tvītus vari būt drošs, ka tās nav muļķības. Arī uzņēmumi tur aktīvi darbojas, tāpēc viss ir vienuviet.

Izmantoju twitter sava bloga vajadzībām, bet piesekoju arī dažiem sportistiem. Tam pašam Zemgum sekoju jau kopš amatieriem, tāpat arī Kobem piesekoju (nesen pievienojās twitter). Ko, piemēram, kad guva traumu, lika bildes no slimnīcas par to kā tiek gatavots izmeklējumiem un tad arī operācijai. Reālā tiešsaiste!

     [+] [-]

, 2013-05-07 08:52, pirms 12 gadiem
Vilis15 rakstīja: Nu jā,mūsu hokejisti twitterī ir pašvaki,ja neskaita tos fake kontus Bet nu daļēji pašaprotami,jo tomēr darba specifika ir tāda,kad vnk nepietiek laika tādām lietām.
Nepiekrītu. Nezinu kuram hokejistam (pelno to naudu!) nav smartfouns kabatā un ar tiem strādāt ar twitter ir tas pats, kas nosūtīt SMS. Nav laika?

     [+] [-]

, 2013-05-07 10:48, pirms 12 gadiem
Par sportistu tvītiem vērtīgākas ir vietējo fanu atsauksmes. Tās ļauj gan uzreiz sekot spēles gaitai, gan uzzināt kā mūsu leģionārs izskatās uz ledus reāli, nevis tikai pēc SC ekseļu ekspertu kopsavilkumiem.