Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Latvijas čempionu titulu U19 handbolā izcīna Jēkabpils SS meitenes un Dobeles SS zēni

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas čempionu titulu U19 handbolā izcīna Jēkabpils SS meitenes un Dobeles SS zēni
Jēkabpils SS. Foto: Latvijas Handbola federācija.

Latvijas Jaunatnes čempionātā noskaidroti U19 (2004.-2005. g. dz.) vecuma grupas čempioni. Attiecīgi pēc regulārā čempionāta rezultātiem čempionu tituls izcīnīja Vitas Brikmanes “Jēkabpils SS” jaunietes un Egila Politera “Dobeles SS” jaunieši.

Šosezon “Jēkabpils SS” handbolistes “Dobeles SS” un “Ludzas NSS” jaunietēm bijis nepārvarams pretinieks, jo jēkabpilietes visas četras spēles aizvadīja ar panākumiem un kļuva par čempionēm. Turpretī bronzas medaļniecei, “Ludzas NSS”, šosezon tā arī neizdevās izcīnīt uzvaru. Savukārt “Dobeles SS” jaunietēm uzvarētas spēles pret “Ludzas NSS”, bet zaudēts abās spēlēs pret “Jēkabpils SS”.

Rezultatīvāko spēlētāju statistikas augšgalā sezonu noslēgusi Valērija Zarovska (28/34) no “Dobeles SS” komandas. Savukārt 2. – 3. vietu ieņēmušas “Jēkabpils SS” handbolistes Rometa Jukša (28/36), un Enija Anča (28/40). Meitenes savstarpēji statistikā šķīrusi vien metienu precizitāte, katrai gūstot 28 vārtus.

Zēnu grupā čempionāts šosezon aizvadīts kopumā piecu komandu konkurencē – “Dobeles SS”, “HK Rīga”, “Ulbrokas SK”, “Ludzas NSS”, “Salaspils SS”. Ar septiņām uzvarām un vienu neizšķirtu, iekrājot 15 uzvaras punktus, zelta medaļas un čempionu tituls ticis trenera Egila Politera vadītajai “Dobeles SS” komandai. Par vienu uzvaru un diviem punktiem mazāk ar sudrabu sezonu noslēguši Antona Gendeļa “Ludzas NSS” jaunieši, bet pie bronzas tikusi Imanta Čerņavska “Ulbrokas SK” komanda.

“Vēlos puišiem teikt lielu paldies par 1.vietu. Uzskatu atbiltoši un pelnīti. Lai gan U19 čempionāts bija ļoti saraustīts, jo paralēli norisinājās virslīga, pirmā līga un Baltijas līga, uzvarētājus noskaidrojām. Vēlos uzteikt komandu par spēli aizsardzībā, jo sezonā likām lielu uzsvaru tieši uz to. Patīkami, ka aizsardzība strādāja, kā es to biju iztēlojies. Protams, vārtos mums bija Niks Lagzda, kurš ir ļoti progresējis un ieguvis lielu pārliecību. Ceru drīz viņu redzēt jau Baltijas līgā, lai kāptu vēl augstāk,” par aizvadīto sezonu sacīja Egils Politers.

Ar 46 vārtu guvumu 74 metienos kā rezultatīvākais sezonas spēlētājs izcēlies “Ulbrokas SK” handbolists Artis Grunde. 2. vietā ierindojies “HK Rīga” audzēknis Rihards Bisters (41/69), bet 3. vietā “Ludzas NSS” spēlētājs Sandis Vaškevičs (39/60).

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola Federācija