Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:8, Did:0, useCase: 3

Latvijas U16 sieviešu handbola izlasei pirmais lielais starts

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas U16 sieviešu handbola izlasei pirmais lielais starts
Lavijas U16 izase. Foto: Latvijas Handbola federācija.

Latvijas U16 sieviešu handbola izlase šodien Zviedrijas pilsētā Gēteborgā uzsāks dalību starptautiskajā turnīrā EHF “European Open”.

Latvijas izlase spēlēs A apakšgrupā, kur viņu pretinieces būs Rumānijas, Francijas, Slovēnijas un Igaunijas valstsvienības. Citās grupās spēlēs:

B apakšgrupa – Melnkalne, Zviedrija, Nīderlande, Fēru salas
C apakšgrupa – Norvēģija, Portugāle, Islande, Polija
D apakšgrupa – Šveice, Čehija, Spānija, Somija

Latvijas izlase pirmajās divās turnīra dienās aizvadīs divas spēles dienā – pirmdien pret Slovēniju un Franciju, bet otrdien pret Rumāniju un Igauniju. Trīs labākās apakšgrupu komandas iekļūst pamatturnīrā, savukārt pamatturnīra grupas uzvarētājas automātiski iekļūs “European Open” finālā. Tāpat tiks noskaidrotas bronzas medaļnieces un sadalītas vietas no 5.-8. un 9.-12. vietai.

U16 meitenes aizvadīja sagatavošanās nometni Dobelē, un savās pārdomās pēc nometnes dalījās Latvijas izlases galvenā trenere Larisa Veinberga: “Nometne ilga deviņas dienas, kuru laikā aizvadījām arī divas spēles pret Latvijas klubu izlasi. Abās spēles pretiniecēm piekāpāmies, bet mūsu uzdevums bija sakārtot meitenes pa spēles pozīcijām, izvērtēt, kurās pozīcijās bez savas pamatpozīcijas meitenes var spēlēt. Pirmajā spēlē daudz variējām ar sastāvu un piedzīvojām zaudējumu ar lielu vārtu starpību. Otrajā spēlē mums gāja labāk un produktīvāk. Šīs spēles ļoti palīdzēja saprast, kurām lietām vēl treniņos pievērst uzmanību. Lielu uzmanību pievērsām arī fiziskajai sagatavotībai, jo meitenēm bija eksāmenu un izlaidumu laiks, kad treniņu process nenotika tik regulāri.”

Runājot par sastāvu, trenere stāsta: “Uz Gēteborgu braucam 15 meiteņu sastāvā, ir nelielas mikrotraumas, kuras netraucē aizvadīt spēles. Uzskatu, ka braucam optimālajā sastāvā. Komandā valda ļoti laba atmosfēra, meitenes ir pozitīvi noskaņotas, var just patīkamu saviļņojumu un pozitīvu uztraukumu. Protams, mums ir nelielas bažas par to, kā viss būs un notiks, jo šī ir mūsu pirmā pieredze šādā lielā, nopietnā turnīrā.” Lūdzot nosaukt komandas stiprās puses, trenere Veinberga atbild: “Noteikti saliedētība, meitenes ļoti atbalsta viena otru. Trenējoties šādā karstumā, mani iepriecināja redzētais – cik ļoti meitenes viena otru motivēja un atbalstīja. Komandai piemīt arī liels cīņasspars, kuru cerams veiksmīgi liksim lietā Zviedrijā.” Noslēgumā trenere savām meitenēm novēl: “Pareizi sadalīt emocijas, lai visām spēlēm pietiek atdeves un lai katrā spēlē mirdz acis.”

Latvijas izlases sastāvs EHF “European Open” Gēteborgā

N.p.k.UzvārdsVārdsDz.gadsPozīcijaKlubs
1.DūmaAmanda2007LBJēkabpils SS
2.VirubkaAgnese2007LBREIR Dobele
3.ZiediņaKristiāna2007LBSK Latgols
4.ApeļaEvelīna2006GKSK Latgols
5.KrūmiņaLīva2006GKStopiņu SK
6.LielāLaura2006CBAizkraukles SS/Stopiņu SK
7.BlaževicaKristiāna2006CBREIR Dobele
8.BilkšteElīza2006CBREIR Dobele
9.KoņušekaKatrīna2006CBREIR Dobele
10.DārznieceNikola2006LWREIR Dobele
11.GranteAnce2006LWREIR Dobele
12.NaudiņaMilana2006LWREIR Dobele
13.PeļņaAndija2006LWREIR Dobele
14.LaurenovaAlise2007RWJēkabpils SS
15.PiternieceLīva2006PVREIR Dobele

Komandas galvenā trenere: Larisa Veinberga
Treneris: Ņikita Pančenko
Fizioterapeite: Ance Bužure

Izmantotie resursi:
Latvijas Handbola Federācija