Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Valmieras kapteinis Kārkliņš: "Vēstule ir pagātnē. Esam viena komanda – arī Pertija"

Agris Suveizda

Valmieras kapteinis Kārkliņš: "Vēstule ir pagātnē. Esam viena komanda – arī Pertija"
Krišs Kārkliņš. Foto: Valmiera FC

Lai arī bēdīgi slavenais "Valmieras" futbolistu vēstules stāsts ar pieprasījumu atlaist galveno treneri Tamazu Pertiju un viceprezidentu Uldi Pūciti bija tikai pirms nedēļas, Virslīgas saspringtais kalendārs situāciju maina zibenīgi – kopš tās dienas valmierieši jau aizvadījuši divus mačus un vismaz laukumā šķietami neizrāda nekādas iekšējā konflikta pazīmes. To uzsvēra arī komandas kapteinis Krišs Kārkliņš, uzskatot, ka pret "Riga" par spīti zaudējumam izdevās pat saturīgākā spēle sezonā.

"Paši redzējāt, ka gājām kā komanda ārā un arī nospēlējām kā komanda," pēc zaudējuma RFS (2:5) žurnālistiem sacīja 24 gadus vecais kreisās malas aizsargs. "Noskaņojums bija labs. Paši sapratām, ka varam spēlēt pret jebkuru pretinieku, bet "Riga" mums laikam ir parocīgāka – tā spēlē drusku lēnāk un vairāk uz klasi, bet RFS priekšējā līnija ir ļoti jaudīga. Tur mums problēmas arī parādījās – ar savu jaunību galā vēl netiekam."

Vaicāts par skandālu, kurā komanda gandrīz vienbalsīgi nostājās arī pret galveno treneri Tamazu Pertiju, Kārkliņš gan atbildēja izvairīgi: "Nekā daudz stāstāma nav, un arī pārāk nevēlos par to runāt. Domāju, ka paši saprotat: kas bijis – bijis. Bija visādi apstākļi, katram ir savas domas, katram ir kaut kas, kas viņam nepatīk, un kaut kas, kas viņam patīk. Tobrīd gājām kā komanda [ar vēstuli] un pēc tam kā komanda arī izgājām laukumā, nekādu pretenziju par šīm spēlēm nevarētu būt. Vispirms kā komanda gājām vienā virzienā. Un tad, ja jau esam viena komanda, pierādījām, ka arī laukumā iziesim kā viena komanda. Domāju, ka pret "Riga" mums tieši sanāca labākā spēle sezonā."

Pārvaicāts, vai ar vārdu "komanda" viņš saprot arī Pertiju, Kārkliņš atbildēja apstiprinoši. Vēstuli parakstīja arī pats Kārkliņš, atsevišķi pierakstot klāt, ka ir pret Pertiju, bet ne Pūcīti. "Skaidrs, ka gribat izvilkt informāciju, bet domāju, ka ne no viena nedabūsiet nekādus zemūdens akmeņus. Kurš mani aicināja parakstīt vēstuli? Bez komentāriem. Es tas nebiju. Jau pret "Riga" parādījām, ka tā ir pagātne. Pirms "Riga" spēles jau brokastīs zinājām, ka spēlēsim, un bijām gatavi jau tobrīd iet laukumā. Neviens neprotestēja," stāstīja Kārkliņš, kurš profesionālo karjeru sāka Liepājā. "Noteikti nav taisnības runās, ka vēstules iemesls bija algas. Visas algas mums ir oficiālas un viss ir laikā."

2015. un 2018. gada Latvijas čempions "Liepājas" un "Riga" sastāvā apstiprināja, ka negrasās pamest "Valmieru": "Ja mani neizmetīs ārā, tad palikšu. Vēlme aiziet no komandas ir vienmēr, bet, lai to nopelnītu, ir jāspēlē un jāspēlē labi." Zīmīgi, ka futbolisti vēstuli adresēja kādam uzvārdā nesauktam Ralfam – "Valmieras" klubs publiski savu jauno īpašnieku neakcentē, taču portāls Delfi vēl pirms vēstules publicēšanas uzzināja, ka tas ir šveiciešu jurists Ralfs Izenegers. "Viņu vienreiz redzēju pirms sezonas – viņš skaitās kluba īpašnieks vai prezidents, sīkumos pat nezinu, mani tas arī pārāk neinteresē," teica Kārkliņš. Kamēr Pertija preses konferencē slavēja "Valmieras" medicīnas iespējas, Kārkliņš sacīja, ka kopš vēstules, kurā futbolisti kritizēja atjaunošanās un ārstēšanās iespējas, viss pagaidām palicis pa vecam: "Četru dienu laikā nekas arī nevar mainīties. Futbols ir pietiekami specifisks, lai nevarētu nākt jebkurš un strādāt. Nevar no slimnīcas uz dullo paņemt medmāsiņu – vajadzīgs laiks. Gan jau būs labi."

Pret abiem Rīgas milžiem valmierieši četrās spēlēs ir palikuši bez punktiem un Virslīgas tabulā ir noslīdējuši uz piekto vietu, taču komandu izvietojums ir tik blīvs, ka sapņot par Eirokausiem var pat priekšpēdējā vietā esošā "Metta". "Virslīgā mērķis noteikti ir tikt četriniekā, un domāju, ka tas arī ir ļoti reāls mērķis," uzskata Kārkliņš. "Neesam vienīgā komanda, kurā ir kaut kādas problēmas. To pierādīja arī tas, ka pirmo apli pabeidzām trešajā vietā. Neteiktu, ka pirmajā aplī spēlējām labi, bet, ņemot vērā, ka savas problēmas ir arī citiem klubiem, izspiedām maksimumu. Tādā garā ir jāturpina. Eirokausos, protams, visi grib tikt pēc iespējas tālāk, bet, domāju, daudz kas būs atkarīgs no izlozes. Šoreiz tas, ka būs tikai viena spēle, mums pat nāks par labu, jo tā saucamajiem pastarīšiem būs vieglāk izturēt vienu spēli un parādīt labāku rezultātu nekā varbūt divu spēļu summā."

  -1 [+] [-]

, 2020-07-31 16:33, pirms 9 mēnešiem
Zinot Kamaza raksturu nedomāju, ka viņš tik vienkārši piedos tiem, kuri pret viņu parakstījās.
Pie tam vel ņemot vērā, ka Kārkliņš parakstījās tikai par Kamaza atlaišanu, bet ne Pūcīša.

     [+] [-]

, 2020-07-31 16:35, pirms 9 mēnešiem
Viens ir skadrs valmierai steidzami vajag papildinājumu,kā nekā divi izlases "veči" prom LAZAREV UN GRJAZNOV ...GRJAZNOV būs jāiet atkal veikalā strādāt,pieredze ir...

     [+] [-]

, 2020-07-31 16:46, pirms 9 mēnešiem
"Kurš mani aicināja parakstīt vēstuli? Bez komentāriem. Es tas nebiju."

Dzelžaina loģika!

     [+] [-]

, 2020-07-31 17:16, pirms 9 mēnešiem
pagaidām bez vārtsarga ar caurumiem laukumā, pašlaik Spartaks spēcīgāks un labāk nokpmplektēts, drīz vien Valmierai nāksies atvadīties arī no nigēriešu snaipera un tad gaidīs naudu ?...

  -1 [+] [-]

, 2020-07-31 17:29, pirms 9 mēnešiem
Cik nēģerus ir izdevies pārdot, uz max pāris spēlēm atrādoties Eirokausos? Vērts sapņot?

     [+] [-]

, 2020-07-31 17:30, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Zinot Kamaza raksturu nedomāju, ka viņš tik vienkārši piedos tiem, kuri pret viņu parakstījās.
Pie tam vel ņemot vērā, ka Kārkliņš parakstījās tikai par Kamaza atlaišanu, bet ne Pūcīša.
Un pareizi darītu

  +1 [+] [-]

, 2020-07-31 18:38, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Zinot Kamaza raksturu nedomāju, ka viņš tik vienkārši piedos tiem, kuri pret viņu parakstījās.
Pie tam vel ņemot vērā, ka Kārkliņš parakstījās tikai par Kamaza atlaišanu, bet ne Pūcīša.
Dzīvosim,redzēsim.Toties fakts ir tāds,ka Valmierai pievienojies vēl viens liepājnieks,Vladimirs Stepanovs.

  +1 [+] [-]

, 2020-07-31 19:08, pirms 9 mēnešiem
alguns rakstīja: Dzīvosim,redzēsim.Toties fakts ir tāds,ka Valmierai pievienojies vēl viens liepājnieks,Vladimirs Stepanovs.
Galīgi neko neizsaka šis spēlētājs,ja vienīgi dublieru sakarā...

     [+] [-]

, 2020-07-31 20:35, pirms 9 mēnešiem
vovka rakstīja: Cik nēģerus ir izdevies pārdot, uz max pāris spēlēm atrādoties Eirokausos? Vērts sapņot?
Pirmie kas nāk atmiņā ir abi Ventspils tumšie,viens uz Norvēģiju otrs uz Šveici..

  +2 [+] [-]

, 2020-07-31 20:42, pirms 9 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Zinot Kamaza raksturu nedomāju, ka viņš tik vienkārši piedos tiem, kuri pret viņu parakstījās.
Pie tam vel ņemot vērā, ka Kārkliņš parakstījās tikai par Kamaza atlaišanu, bet ne Pūcīša.
Atkal nav faktu,bet ir tāda sajūta,ka Pertija šogad neietekmē(vai vismaz minimāli ietekmē) kam būt komandā un kam nē. Izskatās ,ka viņam piegādā spēlētajus (kam ir potenciāls tikt pārdotiem) un viņam ir jāuzfrišina šie spelētāji lai varētu tos notirgot vai atdot īrē. Tākā atriebības teorija īsti neies cauri ,tā var pats ātri palikt bez darba...

     [+] [-]

, 2020-08-03 12:25, pirms 9 mēnešiem
Ja kāds atceras tādu projektu kā Kuldīgas (!) Venta, tad man šķiet, ka šobrīd Latvijā savairojušās tādas mazas Ventiņas. Tāda īsta ventiņu līga.