Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Virslīgas pārspēles notiks pēc plāna: "Audai" jāspēlē pret priekšpēdējo vietu

Rolands Eliņš

Virslīgas pārspēles notiks pēc plāna: "Audai" jāspēlē pret priekšpēdējo vietu
Foto: FK Auda

Latvijas Futbola federācija vēsta, ka notiek komunikācija ar Izglītības un zinātnes ministriju par iespēju veikt grozījumus MK rīkojumā par ārkārtējo situāciju, proti, tiek runāts par to, ka nepilngadīgie spēlētāji ar līgumiem tomēr varētu piedalīties futbola Virslīgas un telpu futbola Virslīgas spēlēs. Tāpat LFF paziņojusi, ka par spīti 1. līgas pārtraukšanai pārspēles par vietu Virslīgā tiek plānotas saskaņā ar reglamentu.

Latvijas pirmajā līgā pēdējās spēles tika aizvadītas oktobra pirmajā pusē. Līga tika apturēta priekšlaicīgi, par uzvarētāju atzīstot Daugavpils "Lokomotiv", kamēr otrajā vietā palika "Auda". Attiecīgi "Lokomotiv" nokārtoja ceļazīmi uz Virslīgu nākamajā sezonā, kamēr par reglamentā paredzētajām pārspēlēm par vietu Virslīgā palika jautājuma zīme, ņemot vēl vērā to, ka arī Virslīgas sezona beigsies tikai 29. novembrī.

LFF mājaslapā vēstīts, ka Virslīgas organizācijas komitejā, LFF Sacensību organizācijas komitejā un Telpu futbola virslīgas organizācijas komitejā šodien izskatīti jautājumi saistībā ar spēļu organizēšanu. Oficiāli apstiprināts, ka spēles abās Virslīgās ārkārtējās situācijas laikā turpināsies saskaņā ar kalendāru, tāpat arī paredzēts rīkot pārspēles saskaņā ar reglamentu.

Ŗeglaments paredz, ka pārspēlēs sacenšas Virslīgas priekšpēdējās vietas īpašniece un pirmās līgas otrās vietas ieguvēja, uzvarētāju noskaidrojot divu spēļu summā. Reglamentā norādīts, ka pārspēles jāizspēlē ne vēlāk kā nedēļu pēc Virslīgas sezonas beigām, un to var mainīt tikai "ar nopietnu pamatojumu".

Virslīgā šobrīd priekšpēdējo vietu ieņem "Metta", kurai pārspēles nebūtu nekāds jaunums, taču teorētiski "Mettu" vēl var apsteigt "Tukums", tāpat vēl pastāv iespējamība, ka uz priekšpēdējo vietu noslīd "Daugavpils". Jebkurā gadījumā Virslīgas komandai pārspēlēs būs lielāka spēļu prakse, salīdzinot ar pusotru mēnesi nespēlējušo "Audu", kurai arī ir MK rīkojumu dēļ ierobežotas treniņu iespējas (jo tā nav augstākās līgas komanda).

"Audas" sastāvā turklāt netrūkst nepilngadīgo spēlētāju, kuri saskaņā ar pašreizējiem MK noteikumiem ārkārtējās situācijas laikā spēlēt nevar. LFF gan norāda, ka tas varētu mainīties: "Par nepilngadīgo virslīgas spēlētāju turpmāko dalību virslīgas čempionātā informācija tiks sniegta papildus pēc tālākas komunikācijas ar IZM un pēc iespējamajiem grozījumiem MK rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu. Šis punkts attiecas arī uz Virslīgas un 1. līgas pārspēļu dalībniekiem."

Arī telpu futbola Virslīgā ārkārtējās situācijas laikā spēles turpināsies pēc plānotā kalendāra, tiesa, viena izmaiņa ieviesta jau šodien – rītdien paredzētā "Lokomotiv Daugavpils" un "Jēkabpils Lūši/Ošukalns" spēle pārcelta uz nenoteiktu laiku līdz papildu Covid-19 analīžu rezultātu saņemšanai Daugavpils komandā.

LFF arī uzsver, ka augstāko līgu klubiem ir jānodrošina saviem spēlētājiem līgumi (derīgi ir gan profesionāļu, gan amatieru līgumi), lai tie varētu piedalīties spēlēs un treniņos. Nepieciešamības gadījumā klubiem jābūt gataviem spēlētāju līgumus uzrādīt attiecīgās spēles inspektoram.

Tāpat LFF ir ierobežojusi tehniskā personāla lielumu augstāko līgu spēlēs. Futbola Virslīgā papildus klubu pieteikumos iekļautajām personām stadionā var atrasties tikai desmit tehniskā personāla dalībnieki, kas piedalās spēles organizēšanā, kamēr telpu futbola Virslīgā spēles norises vietā var atrasties tikai pieci tehniskā personāla pārstāvji.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/12978/organiza...