Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF: ''Šī ir skumja diena Latvijas futbolam un bagātajai Ventspils futbola saimei''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LFF: ''Šī ir skumja diena Latvijas futbolam un bagātajai Ventspils futbola saimei''
Foto: FK Ventspils

Pēc UEFA Ētikas un disciplinārlietu komitejas lēmuma par FK ''Ventspils'' diskvalificēšanas no Eiropas klubu turnīriem uz nākamajiem septiņiem gadiem ar paziņojumu klajā nākusi Latvijas Futbola federācija (LFF), kura uzsver, ka šī ir skumja diena Latvijas futbola un turpmāk centīsies palīdzēt grūtībās nonākušajai Ventspils futbola saimei.

Šodien UEFA Ētikas un disciplinārlietu komiteja lēma piespriest bargus sodus FK ''Ventspils'' komandai. Uz septiņiem gadiem tā diskvalificēta no UEFA rīkotajiem turnīriem par krāpšanos, korupciju un godīgas spēles principu pārkāpšanu jeb spēļu ietekmēšanu. Kluba administrators Nikolajs Djakins diskvalificēts uz četriem gadiem no visām ar futbolu saistītām aktivitātēm, kamēr bijušais īpašnieks Adlans Šišhanovs uz mūžu.

"Šī ir patiesi skumja diena visam Latvijas futbolam. Vēl skumjāka tā ir tradīcijām un vēsturiskiem panākumiem bagātajai patiesajai Ventspils futbola saimei, kas ilgus gadus ir strādājusi ar neviltotu mīlestību pret futbolu, padarot šo klubu par vienu no atpazīstamākajiem vārdiem Latvijas futbolā. Cilvēkiem, kuri nes atbildību par konkrētajiem notikumiem, nav nekāda sakara ar to, kas patiesībā ir Ventspils futbols un cik svarīgs tas ir Latvijas futbola vēstures griezumā," savu paziņojumu uzsāk Latvijas Futbola federācijas prezidents Vadims Ļašenko.

"Ir atzinīgi jānovērtē fakts, ka šādas lietas nāk gaismā, ka cīņa pret šādu cilvēku atrašanos futbolā neguļ ne Latvijā, ne Eiropas sacensībās, un ka vainīgie tiek saukti pie atbildības. Mūsu speciālisti sadarbībā ar vietējām institūcijām un UEFA kolēģiem paveic lielu neredzamo darbu, lai vienā vai otrā formā, agrāk vai vēlāk, bet aizdomas pārvērstos par faktiem un vainīgie tiktu izgaismoti. No otras puses ir patiesi skumji redzēt, kā ticis aptraipīts vārds klubam, kas ir bijis līdzjutēju tik mīlēts un agrāk tik skaļi licis runāt par Latvijas futbolu. Cilvēki, kas par to ir atbildīgi, nekādi nepārstāv tās vērtības, uz kurām klubs savulaik tika izveidots un balstīts," saka federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

LFF izsaka cerību, ka ''Ventspils'' futbola klubs spēs atgriezt stabilitāti savā darbā un vērst situāciju par labu. Tāpat LFF izteikusi cerību, ka Ventspils futbola akadēmija turpinās netraucēti strādāt pie jaunatnes futbolistu sagatavošanas. "Futbols ir karalis ne tikai līdzjutēju acīs, bet arī cīņā pret rezultātu ietekmēšanu. Kamēr daudzos citos sporta veidos par šo problēmu runā tikai kuluāros un vien retu reizi kāds saņem pelnīto sodu, futbola pasaule šai problēmai skatās acīs un aktīvi cenšas to apkarot. Kā LFF prezidents uz šo situāciju skatos ar patiesām skumjām, jo zinu, kas patiesībā ir Ventspils futbols – tā ir ilgus gadus būvēta sistēma ar pilnvērtīgu futbola attīstības piramīdu no bērniem līdz profesionālajam futbolam. Tas ir viens no treknākajiem punktiem uz Latvijas futbola kartes. Šo apstākli mēs nedrīkstam ignorēt. Tāpēc vērtēsim, kā Ventspils futbola ģimenei palīdzēt turpināt attīstību pēc šāda lēmuma, kuram nenoliedzami būs virkne seku. Lielais un plašais Ventspils futbols nedrīkst ciest atsevišķu negodīgu personu rīcības dēļ. Savukārt kā UEFA dalībvalsts federācijas prezidentam man uz šo situāciju ir jāskatās arī no otras puses – ir gandarījums, ka negodprātīgi futbola darboņi agrāk vai vēlāk saņem pēc nopelniem. Gan vietējā, gan starptautiskā mērogā mūsu aktīvā iesaiste godīgas spēles principu aizstāvēšanā nes rezultātus. Tas ir ilgtermiņa darbs, no kura absolūtais vairums sabiedrībai ir neredzams. Sargāsim mūsu futbolu kopīgiem spēkiem arī turpmāk," paziņojumu noslēdz LFF prezidents Vadims Ļašenko.

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/13283/uefa-ar-...

  +6 [+] [-]

, 2021-06-09 18:47, pirms 5 dienām
Pārsaucam klubu par Lembergtauna un maucam tālāk, stresa nav...

  +5 [+] [-]

, 2021-06-09 19:03, pirms 5 dienām
kāpēc negodīgas un nesportiskas rīcības piekopjoša futbola kluba diskvalificēšana ir kkas skumjš?

  +5 [+] [-]

, 2021-06-09 19:03, pirms 5 dienām
futbols kļūst tīrāks!

  +4 [+] [-]

, 2021-06-09 19:10, pirms 5 dienām
Un federācijā pat nenojauta...

  +1 [+] [-]

, 2021-06-09 19:13, pirms 5 dienām
varbūt ļašenko varētu beigt tukši muldēt, bet, pārmaiņas pēc, sākt kaut ko darīt?
iesākumā kaut vai panākt aģenta licenzes atņemšanu butrikam, kurš to salašņu atvilka uz Ventspili?

  -2 [+] [-]

, 2021-06-09 19:16, pirms 5 dienām
artisk rakstīja: Pārsaucam klubu par Lembergtauna un maucam tālāk, stresa nav...
Varbūt labāk skanēs "Artiskdunduks"?

  +2 [+] [-]

, 2021-06-09 19:32, pirms 5 dienām
Izlasīju tikai "LFF: ''Šī ir skumja diena Latvijas futbolam"" un padomāju, ka Ļaška to par Rihteru..

  +1 [+] [-]

, 2021-06-09 19:36, pirms 5 dienām
Profesionālais futbols mūsu valstī ir sūra tēma... Vienvārdsakot - anarhija. Liekas ka katrs dara ko grib 😂 un tā kopš pašiem tā pirmsākumiem

  +2 [+] [-]

, 2021-06-09 19:36, pirms 5 dienām
Kam skumjas, kam prieki. Man šie ir svētki

  +5 [+] [-]

, 2021-06-09 19:43, pirms 5 dienām
Lido rakstīja: varbūt ļašenko varētu beigt tukši muldēt, bet, pārmaiņas pēc, sākt kaut ko darīt?
iesākumā kaut vai panākt aģenta licenzes atņemšanu butrikam, kurš to salašņu atvilka uz Ventspili?
Un ko darīsim ar Lembergu,kurš deva zaļo gaismu Šišhanova ienākšanai Ventspils futbolā,labi zinādams,kas par darboni ir šis no Moldāvijas patriektais futbola augonis?Vajadzētu vēl kādu gadiņu piemest klāt cietuma termiņam..Butrikam tas bija bizness,kuru vairs nespēja pavilkt,bet bez Lemberga piekrišanas Šišhanovs nekad nebūtu kļuvis par FK Ventspils īpašnieku.Tā kā ,rokam dziļāk.
Slēpts komentārs: Lido

  +4 [+] [-]

, 2021-06-09 20:18, pirms 5 dienām
Lido rakstīja: šis ir butrika aizstāvības teksts?
Nebūt nē,tikai tīra faktu konstatācija,cik zinu es.Tā kā es visu nezinu,tad par advokātu nevaru būt nevienam.Daudzi futbola fani pārstāja apmeklēt futbolu Ventspilī jau pēc Bespalova aiziešanas viņā saulē,būtībā tad arī sākās FK Ventspils noriets,lai arī pēc inerces vēl bija daži panākumi.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-09 20:45, pirms 5 dienām
Viss tas ir likumsakarīgi ,ņemot vērā ,kāds haoss valda Latvijas futbola vadībā.Pats galvenais ir tas ,ka lff darbinieku ienākumi no tā visa necietīs.

  +2 [+] [-]

, 2021-06-09 21:07, pirms 5 dienām
alguns rakstīja: Un ko darīsim ar Lembergu,kurš deva zaļo gaismu Šišhanova ienākšanai Ventspils futbolā,labi zinādams,kas par darboni ir šis no Moldāvijas patriektais futbola augonis?Vajadzētu vēl kādu gadiņu piemest klāt cietuma termiņam..Butrikam tas bija bizness,kuru vairs nespēja pavilkt,bet bez Lemberga piekrišanas Šišhanovs nekad nebūtu kļuvis par FK Ventspils īpašnieku.Tā kā ,rokam dziļāk.
Butrikam tur teikšanas nebija lielas,jo viņš jau bija ieliktenis,jo sieva ir Bespalova meita,kas arī lēma visu.

  +1 [+] [-]

, 2021-06-09 21:35, pirms 5 dienām
Latvijas futbols (virslīga un LFF) ir reāla, krimināla sūdu bedre! Shēmas, korupcija, toto spēlītes, naudas mazgāšana utt. Gorkšs pamēģināja šo mēslu bedri sākt izsmelt...

     [+] [-]

, 2021-06-09 23:37, pirms 5 dienām
Viss bardaks sākās ar Daugavpils darboņu atvilkšanu uz pilsētu.Tā kā reāls iznākums un visi to zināja .Kāpēc īstie fani vairs jau sen negāja uz spēlēm.Tāpēc ka gudrāki par LFF jo visu saprata jau sen.Tā kā Ventspils futbola laukumos varēs ganīt īstās govis,kas tā patīk pilsētas dizaineriem.

     [+] [-]

, 2021-06-09 23:47, pirms 5 dienām
P[ebilde.Ar toto var nodarboties arī uzvarētās spēlēs.

     [+] [-]

, 2021-06-10 00:38, pirms 5 dienām
Lido rakstīja: varbūt ļašenko varētu beigt tukši muldēt, bet, pārmaiņas pēc, sākt kaut ko darīt?
iesākumā kaut vai panākt aģenta licenzes atņemšanu butrikam, kurš to salašņu atvilka uz Ventspili?
Ko Tuu gribi sagaidit no krieva?

     [+] [-]

, 2021-06-10 06:15, pirms 4 dienām
Latvijas Futbolam, šī ir ļoti jauka un priecīga diena, varbūt turpinājumā futbola tīrībai gaismiņa parādijusies. 😉
Bet kopumā tā naivi, nevis LFF ziņo, par saimniecības sakārtošanu, bet UEFA iedod pa ausīm. Vispār, sevi cienošiem čaļiem būtu jāsaliek atlūgumi uz galda, bet tādu laikam nebūs futenes vadībā...

     [+] [-]

, 2021-06-10 09:40, pirms 4 dienām
LFF ir tieši iesaistīti, jo lēmumi par 8+3 manā izpratnē tieši tādēļ tiek pieņemti, lai piesaistītu toto investorus. Neviens toto investors citādi nenāks, jo nevarēs tik veiksmīgi manipulēt, ja nebūs sastāva, ar ko var sasniegt vēlamo, piemēram, tikt eirokausos, pārliecinoši uzvarēt mājas spēli eirokausos.

LFF nav vajadzīgi virslīgā tādi klubi kā Jelgava, bet par Ventspili (kur jau no pirmās dienas pie šī investora bija skaidrs, ka mērķis ir tikai viens)... ai ai, cik skumji, cik skumji...