Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 0

Peress salīdzina ar Nadalu, Federeru un Eirolīgu un Superlīgai ar roku vēl neatmet

Agris Suveizda

Peress salīdzina ar Nadalu, Federeru un Eirolīgu un Superlīgai ar roku vēl neatmet
Florentino Peress. Foto: Reuters/Scanpix

Spānijas superkluba "Real Madrid" un apstādinātās Eiropas Superlīgas prezidents Florentino Peress intervijā radio raidījumā El Larguero pauda sarūgtinājumu par projekta apturēšanu jau pirmajās dienās, taču bilda, ka tās vēl nav Superlīgas beigas, ka nedz "Juventus", nedz "Milan" nav atmetušas tai ar roku, "Barcelona" vēl domā un ka pat Anglijas sešinieka atgriešanās nav neticama. Turklāt oficiāli aizgājis jeb samaksājis atkāpšanās naudu vēl nav neviens no 12 klubiem.

"Projekts šobrīd ir nogaidīšanas režīmā, un mēs turpināsim strādāt. Esmu pārliecināts, ka, ja neizdosies šis projekts, sanāks kāds cits. Nauda izsīkst, bet šāds projekts sagādātu naudu visiem. Futbols mainās, un parādās jaunas paaudzes, kuras vēlas pavisam ko citu. Mums šķiet, ka viņi grib to pašu, ko mēs, bet tā nav. Mūsdienās bērniem ir tik daudz izvēles iespēju, ka mums vajag panākt, lai viņi skatītos futbolu. Mēs to panāktu ar konkurētspējīgām spēlēm, kas savukārt nodrošinātu TV ienākumus. Tenisā visi skatās, kā Nadals spēlē pret Federeru, toties neviens neskatās, kā Nadals spēlē pret ranga astoņdesmito tenisistu. Basketbolā mēs paralēli pašmāju līgai spēlējam arī Eirolīgā. Tāpat dara arī "Bayern". Tas ir normāli. Vai tad futbols ir atšķirīgs? Toties basketbolā viņi neprotestē – Eirolīga basketbolā mūs izglāba," teica Florentino Peress.

Projekta apturēšanu Peress saista ar vienu Anglijas klubu: "Bija viens angļu klubs, kas nešķita tik ieinteresēts, un šis noskaņojums pārgāja arī pie pārējiem. Viņi parakstīja līgumu, taču jau uzreiz bija manāms, ka viņi nebija tik pārliecināti. Un tad sākās lavīna. Bija klubs, kurš nebija tik ieinteresēts, taču tik un tā strādāja ar mums un parakstīja vienošanos." Peress sacīja, ka šo klubu neatklās, tomēr, vaicāts, vai tas bija "Manchester City", atbildēja teju apstiprinoši. "Viens no Mančestras klubiem redzēja kampaņu, ka šis projekts nogalinās pārējās līgas, ka tas neievēros sportisko principu un sabojās futbolu. Kad man otrdien piezvanīja, tikāmies, lai saprastu, ko varam darīt. Viņi centās, tomēr beigās teica, ka to nedarīs."

"Kādēļ angļu klubi izstājās? Atmosfēras dēļ. UEFA to pārvērta izrādē. It kā mēs būtu nometuši atombumbu. Varbūt mēs pārāk labi neizskaidrojām šo projektu, bet viņi mums arī nedeva iespēju to izdarīt. Kādēļ? Jo viņi nevēlējās, lai mēs to darītu. Viņi grib saglabāt savas privilēģijas. Nekad nebiju redzējis tādu agresiju: tā bija organizēta. Jau nākamajā dienā viņi mūs nogalināja, jo zināja, ko darīsim un mūs jau gaidīja. Draudi, apvainojumi, it kā mēs būtu nobeiguši futbolu," teica 74 gadus vecais Peress. "Anglijas klubu īpašnieki lielākoties nav angļi. Viņi nepirka šos klubus, lai ar tiem pelnītu naudu. Viņiem ir savas komandas ASV, viņi mīl sportu, un viņi nokļuva pozīcijā, kādu nebija gaidījuši. Viņi ir veci - viņi nobijās." Peress nepiekrita, ka Superlīgas opozīcija bija vienbalsīga, un uzskata, ka protesta akcijas tika organizētas aizkulisēs. ""Chelsea" fanu protestā bija 40 cilvēku, un, ja vēlaties, varu jums pateikt, kurš viņus tur nogādāja. Tāpat kā, kurš organizēja "Cadiz" spēlētāju kreklus. Tas nav normāli."

TV3 Sport Open - vēl vairāk sporta Tavā TV ekrānā!

Šodien komentārus beidzot sniedzis arī "Barcelona" prezidents Žuans Laporta, kurš arī pauda, ka Superlīgas ideja nekur nav pazudusi: "Tā ir absolūta nepieciešamība. Lielie klubi sarūpē daudz resursu, un mums būtu jābūt teikšanai ekonomiskajā jomā." Laporta teica, ka veiks pārrunas ar UEFA un mēģinās atrast kopsaucēju, lai Superlīga balstītos uz sportiskiem principiem. "Aizstāvam vietējās līgas un esam atvērti dialogam ar UEFA." Tāpat Laporta piebilda, ka Barselonas kluba nostāju izlems kluba biedri jeb socios.

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/footbal...
https://twitter.com/theMadridZone/s...
https://www.independent.co.uk/sport...
https://www.sport.es/en/news/barca/...