Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource651 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource651), Fid:2965, Did:0, useCase: 3

Pasaules kausa rīkošana Katarā nesusi FIFA par miljardu lielākus ieņēmumus

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Pasaules kausa rīkošana Katarā nesusi FIFA par miljardu lielākus ieņēmumus
FIFA prezidents Džanni Infantīno (pa labi) PK atklāšanas spēlē. Foto: IMAGO/SportsImages/Scanpix

FIFA prezidents Džanni Infantīno atklājis, ka Pasaules kausa finālturnīrs Katarā pasaules futbola jumta organizācijai nesis par 1,1 miljardu ASV dolāru lielākus ienākumus nekā 2018. gada turnīrs Krievijā.

Ja pirms četriem gadiem rīkotais finālturnīrs Krievijā FIFA kasi papildinājis ar 6,4 miljardiem dolāru, tad no PK izcīņas Katarā FIFA guvusi 7,5 miljardu dolāru lielus ieņēmumus. To apjoms tiek rēķināts, ņemot vērā visu četrgades ciklu no iepriekšējā finālturnīra līdz pašreizējam.

Pēc "The Guardian" aplēsēm pieauguma lielākā daļa saistīta ar jaunu, ietekmīgu sponsoru piesaisti Kataras valstij piederošu kompāniju personās. Šī gada martā tika paziņots, ka par oficiālajiem turnīra partneriem kļuvis Kataras naftas un dabasgāzes pārstrādes uzņēmums "QatarEnergy". Sadarbība sākta arī ar telekomunikāciju kompāniju "Ooredoo", oficiālo sponsoru sarakstā pievienojoties arī citiem Kataras uzņēmumiem, tostarp "Qatari National Bank Group" - lielākajai finanšu institūcijai Tuvajos Austrumos un Āfrikā.

Organizatorisko izmaksu ziņā FIFA izdevies krietni ietaupīt uz ceļošanas un loģistikas izmaksu rēķina, ņemot vērā, ka gan visi astoņi spēļu stadioni, gan mediju centri un nakšņošanas vietas, un cita nepieciešamā infrastruktūra izvietota Dohā un tās apkārtnē - aptuveni 50 kilometru rādiusā. Lielāko daļu finālturnīra ieņēmumu FIFA sastāda pārdotās TV raidtiesības, mārketinga tiesības un biļešu pārdošanas ieņēmumi.

Labdarības un citu nevalstisko organizāciju pārstāvji aicinājuši FIFA izmaksāt kompensācijas Pasaules kausa stadionu celtniecībā cietušajiem strādniekiem un mirušo strādnieku ģimenēm 440 miljonu dolāru apmērā, jeb tikpat, cik liels ir finālturnīra balvu fonds. FIFA prezidents Infantīno izteicies, ka tikšot dibināts atbalsta fonds, taču par tajā ieguldāmo summu tikšot lemts pēc Pasaules kausa.

Jau vairākkārt uzsvērts, ka 2022. gada Pasaules kausa finālturnīrs ir dārgākais vēsturē, kopējiem izdevumiem sasniedzot 220 miljardu eiro slieksni. Tiesa, FIFA šajā naudas kaudzē bijusi jāpievieno vien riekšava - tikai 1,7 miljardi eiro, ko veido turnīra balvu fonds, loģistikas un izmitināšanas [ne izlašu vai tūristu], televīzijas operāciju izmaksas.

Noderīgas saites:

PK 2022 jaunumi
Kalendārs un rezultāti
Turnīra tabulas
"William Hill" prognožu spēle

Kur skatīties spēles?

“Forum Cinemas” sadarbībā ar “WilliamHill TV” piedāvā ekskluzīvu iespēju skatīties PK futbolā uz lielā kino ekrāna k/t “Kino Citadele” tiešraidē ar oriģinālo skaņu no stadiona – ļaujot apmeklētājiem pilnībā iejusties stadiona atmosfērā.

PK futbolā lielākajos sporta bāros Latvijā O'Learys Akropolē Rīga un Riga Plaza. Vairāk kā 70 TV ekrāni, boulings, biljards, virtuālās realitātes un sporta simulatori!

Izmantotie resursi:
https://www.theguardian.com/footbal...
https://www.aljazeera.com/sports/20...
https://www.forbes.com/sites/mattcr...

     [+] [-]

, 2022-11-21 15:30, pirms 4 mēnešiem
Tad jau Bud aliņš var iet bekot, atmetīs atpakaļ viņiem 75mio$ un vēl uzmetīs 25mio$ par fifa un kataras slavināšanu par to, cik godīgi partneri.

     [+] [-]

, 2022-11-21 15:41, pirms 4 mēnešiem
archdevil rakstīja: Tad jau Bud aliņš var iet bekot, atmetīs atpakaļ viņiem 75mio$ un vēl uzmetīs 25mio$ par fifa un kataras slavināšanu par to, cik godīgi partneri.
man līdzīga doma, 75 miljoni uz šī fona izskatās maz, tāpēc tik viegli varēja uzmest sponsoru. Redzēs, vai garākā termiņā šis PK nenesīs zaudējumus FIFA.

https://sportacentrs.com/futbols/pk...

  +1 [+] [-]

, 2022-11-21 16:03, pirms 4 mēnešiem
Diskusiju virzītājs Edgars rakstīja: man līdzīga doma, 75 miljoni uz šī fona izskatās maz, tāpēc tik viegli varēja uzmest sponsoru. Redzēs, vai garākā termiņā šis PK nenesīs zaudējumus FIFA.

https://sportacentrs.com/futbols/pk_2022/18112022-divas_dienas_pirms_pasaules_kausa_sakuma_
Grūti iztēloties iemeslus par zaudējumiem garākā termiņā. Ja jau šobrīd lielie naudas maisi no fifa nav novērsušies, tad kādēļ tiem novērsties vēlāk.

  +1 [+] [-]

, 2022-11-21 16:10, pirms 4 mēnešiem
Tas laikam nerēķinot to cik dažādiem FIFA darboņiem iekrita personiskos maciņos, lai Katarai vispār piešķirtu tiesības rīkot PČ.

     [+] [-]

, 2022-11-21 16:20, pirms 4 mēnešiem
kasagrande rakstīja: Grūti iztēloties iemeslus par zaudējumiem garākā termiņā. Ja jau šobrīd lielie naudas maisi no fifa nav novērsušies, tad kādēļ tiem novērsties vēlāk.
man jau arī līdzīgas domas. Futbols ir pārāk liels sports un diez vai alus ražotāju uzmetiens daudz ko mainīs. Naudas devēji arī saprot, ka šī ir Kataras īpatnība

     [+] [-]

, 2022-11-21 16:22, pirms 4 mēnešiem
Ivars Zvirgzdiņš rakstīja: Tas laikam nerēķinot to cik dažādiem FIFA darboņiem iekrita personiskos maciņos, lai Katarai vispār piešķirtu tiesības rīkot PČ.
būtu jau episki, ja FIFA publicētu bilanci ar "otkatiem"

     [+] [-]

, 2022-11-21 16:37, pirms 4 mēnešiem
Par miljardu lielākus ienākumus pret KO ?!? Virsrakstā kaut kas iztrūkst vai arī nav gramatiski pareizi uzrakstīts

     [+] [-]

, 2022-11-21 16:52, pirms 4 mēnešiem
LASHARA_2022 rakstīja: Par miljardu lielākus ienākumus pret KO ?!? Virsrakstā kaut kas iztrūkst vai arī nav gramatiski pareizi uzrakstīts
tas ir salīdzinot četrgades ienākumus starp šo un iepriekšejo PK:

"Ja pirms četriem gadiem rīkotais finālturnīrs Krievijā FIFA kasi papildinājis ar 6,4 miljardiem dolāru, tad no PK izcīņas Katarā FIFA guvusi 7,5 miljardu dolāru lielus ieņēmumus. To apjoms tiek rēķināts, ņemot vērā visu četrgades ciklu no iepriekšējā finālturnīra līdz pašreizējam."

     [+] [-]

, 2022-11-21 17:51, pirms 4 mēnešiem
Namej lūdzu oficiālu info! Visi zinām par korupcijas skandālu. Bet lūdzu info par to cik maciņos nonāca

     [+] [-]

, 2022-11-21 18:52, pirms 4 mēnešiem
hulis-mikstais rakstīja: Namej lūdzu oficiālu info! Visi zinām par korupcijas skandālu. Bet lūdzu info par to cik maciņos nonāca
1.5m $ par trīs galvenajām balsīm no FIFA executive board