Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Jānis Ikaunieks pirms spēles Turcijā: "Gribētos beidzot iegūt punktus"

Agris Suveizda

Jānis Ikaunieks pirms spēles Turcijā: "Gribētos beidzot iegūt punktus"
Jānis Ikaunieks pret "Barcelona" pussargu Frenkiju de Jongu. Foto: LFF

Latvijas futbola izlase marta spēļu nogriezni rītvakar noslēgs ar cīņu Stambulā pret mūsu apakšgrupas līderi Turciju. Preses konferencē pirms spēles piedalījās valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs, kuram rītvakar apritēs 40 gadu, un Somijas "KuPS" uzbrūkošais pussargs Jānis Ikaunieks, kurš guvis izlases pagaidām vienīgos vārtus ciklā.

Kazakevičs: "Esam ieradušies Turcijā un pret mājinieci, spēcīgo Turcijas izlasi, kas mūsu grupā šobrīd ir pirmajā vietā, gatavojamies aizvadīt trešo spēli šajā marta ciklā. Turcija ar pirmajām divām spēlēm ir apliecinājusi savu spēku. Mēs, kā vienmēr pirms lielām spēlēm, kāda mums neapšaubāmi būs arī spēle pret Turciju, gatavojamies ļoti atbildīgi un ļoti nopietni. Analizējam pretinieku, saprotam, kāds varētu būt spēles scenārijs un kādas ir tās taktiskās idejas, kuras varam likt pretī. Tā ka, ja ņemam vērā, ka pirms divām dienām vēl spēlējām Nīderlandē, šobrīd galvenais uzdevums joprojām ir turpināt atjaunošanos un tikt skaidrībā ar optimālāko pamatsastāvu. Un, izejot no tā, arī piekoriģēt mūsu spēles plānu. Mums rītdienas spēle ir ļoti nozīmīga. Spēlēsim pret ļoti nopietnu un vērā ņemamu pretinieku, un domāju, ka mūsu spēlētājiem šāda spēle ir liels izaicinājums."

Redzot pirmās divas spēles, vai domājat, ka Turcija kvalificēsies no šīs grupas? Kurus spēlētājus varat izcelt no uzbrukuma grupas? (turku žurnālista jautājums)
Kazakevičs: "Turcijas izlases šā brīža līderība mūsu grupā ir neapšaubāmi pelnīta, jo ir izcīnītas divas ļoti būtiskas uzvaras pret Nīderlandes un Norvēģijas spēcīgajām izlasēm. Man pašlaik ir grūti atbildēt par kvalificēšanos, jo turnīrs vēl būs ilgs un visām komandām droši vien vēl būs daudz sarežģītu spēļu, bet Turcijas izlase viennozīmīgi gan ar savu sniegumu, gan rezultātiem ir parādījusi, ka pēc divām spēlēm ir veikusi ļoti pamatotu, skaļu pieteikumu uz potenciālo uzvaru grupā. Noteikti uzskatu, ka Turcijas izlases efektīvais spēles stils, kādā tā darbojas, sabalansējot kvalitatīvu spēles organizāciju un uzbrukuma darbības, nes arī labu rezultātu. Tas šobrīd ir likumsakarīgi."

Kurus Turcijas spēlētājus varat izcelt uzbrukuma grupā? (turku žurnālista jautājums)
Kazakevičs: "Turcijas izlases spēles kvalitātes kopumā ir ļoti labā līmenī un arī organizācija kā komandai – ļoti labā līmenī. Bet, ja kāds ir jāizceļ, tad tas ir gan jūsu vadošais uzbrucējs Buraks Jilmazs, gan arī spēles veidotājs Hākans Čalhanolu. Tie, manuprāt, ir divi spilgtākie spēlētāji Turcijas izlases sastāvā un droši vien vieni no bīstamākajiem jebkuram Turcijas izlases pretiniekam."

Ko sagaidi no rītdienas spēles? (turku žurnālista jautājums)
J. Ikaunieks: "Sagaidu, ka mēs, kā izlase, nospēlēsim labi. Zinām, ka pretī būs spēcīga pretinieka, bet gribētos beidzot iegūt punktus."

Kāda ir situācija ar traumām – ar Vladislava Gutkovska un Kaspara Dubras gatavību? Un vai Kārkliņa diskvalifikācija iecirtīs robu rotācijā – iespējams, Krišam šajā mačā bija plānota lielāka loma?
Kazakevičs: "Skaidri par spēlētāju gatavību varēsim pateikt tikai pēc pirmsspēles treniņa, bet jau šobrīd ir saprotams, ka Vladislava Gutkovska dalība spēlē ir maz ticama. Kas attiecas uz Kasparu, viņš trenēsies un gatavosies spēlei – pēc treniņa redzēsim, kāds būs viņa stāvoklis. Attiecībā uz Krišu – jā, tas ievieš zināmas korekcijas, jo tas, ka viņš nebūs pieejams, mazliet maina sākotnējo plānu uz potenciālajiem risinājumiem šīs spēles pamatsastāvā."

Pirms sešarpus gadiem izlasē debitēji tieši pret Turciju. Ko no tā vakara atceries?
J. Ikaunieks: "Atceros, ka bija daudz emociju, rezultāts bija 1:1 un spēles beigās mums bija arī laba standartsituācija, kurā Dubra varēja gūt vārtus un izraut uzvaru. Turki izdarīja lielu spiedienu, diezgan daudz aizsargājāmies."

Kādas ir Turcijas stila un taktiskās īpatnības salīdzinājumā ar Nīderlandi un Melnkalni? Un kurš rītvakar stāsies vārtos?
Kazakevičs: "No stilistikas viedokļa Turcijas izlase iepriekšējās spēlēs, atšķirībā no Nīderlandes, nespēlēja tik dominējošu futbolu bumbas kontroles ziņā un vairāk bija orientēta uz ātrām pārslēgšanās darbībām pēc bumbas izcīnīšanas un pretuzbrukumiem. Bez šaubām, Turcijas uzbrukuma grupā ir diezgan spēcīgi izpildītāji, un šajā ziņā ir zināma līdzīga ar Nīderlandi, lai gan spēles stils, atkal, ir mazliet cits. Jābūt gataviem ne tikai pozicionālai uzbrukuma darbībai, bet arī vertikālākai spēlei no pretinieku puses. Kā jau teicu, Turcija, atšķirībā no Nīderlandes, pirmās divas spēles neaizvadīja ar tādu pozicionālu bumbas kontroli, tādēļ varbūt vēl ir diezgan grūti prognozēt un modelēt rītdienas spēli, bet, vērojot Turcijas spēles arī iepriekšējā ciklā, mums ir skaidri saprotama informācija, kā viņi mēģina spēlēt arī pozicionāli pret komandām, pret kurām tas ir vairāk iespējams. Ir vairākas iestrādnes arī no mūsu puses, kuras mainīsies, - mēģināsim ieviest zināmas korekcijas. Par vārtsarga pozīciju lēmums būs rīt."

Turcija četrus no septiņiem vārtiem guvusi ārpus soda laukuma, bet mēs divus no četriem esam ielaiduši pēc sitieniem ārpus soda laukuma. Tam jāpievērš uzmanība, vai tā ir sakritība?
Kazakevičs: "Tā nav sakritība – Turcijas izlase ir ļoti tendēta uz tāliem sitieniem un tos izpilda ļoti kvalitatīvi. Tas ir viens no momentiem, kas mums ļoti būtiski jāņem vērā, jo iepriekšējās spēlēs, kā jau teicu, mums ar to radās problēmas un abās spēlēs ielaidām tieši pēc sitieniem ārpus soda laukuma. Ļoti būtiski būs ne tikai tas, cik kompakti, bet arī cik aktīvi spēlēsim zonā pirms mūsu soda laukuma. Ir jāuzlabo darbības, lai uz pretiniekiem izdarītu spiedienu un būtu gatavi bloķēt sitienus, jo Turcijas izlase vispār ir ļoti tendēta uz sitienu veikšanu, nonākot labās situācijās uzbrukuma trešdaļā."

Pirms izlases aizvadīji tikai vienu oficiālu spēli – cik labā gatavībā esi? Un pastāsti sīkāk par savainojumu februārī!
J. Ikaunieks: "Man bija ribas lūzums. Oficiālu spēli aizvadīju tikai vienu, bet aizvadīju arī vienu draudzības spēli un vēl vienā izgāju uz maiņu. Pēc ribas lūzuma trīs nedēļas trenējos individuāli, tad sāku trenēties kopā ar komandu, kas varbūt bija pāragri, jo ārsts teica, ka atkārtotā rentgenā kaut kas vēl uzrādās, bet jau biju pieradis pie sāpēm. Fiziski jūtos ļoti labi, un domāju, ka ar fizisko sagatavotību nav nekādu problēmu."

Atgriežoties pie sestdienas spēles, kādas sajūtas par paša spēli un komandas sniegumu?
J. Ikaunieks: "Varējām nospēlēt labāk un varbūt izveidot kaut ko vairāk, bet, skatoties reāli, laukumā varēja redzēt, uz ko bijām spējīgi tajā brīdī. Man nav nekādu pārmetumu par pašatdevi, attieksmi."

  +1 [+] [-]

, 2021-03-29 21:26, pirms 3 nedēļām
Man gribētos pakak.t

  +2 [+] [-]

, 2021-03-29 21:28, pirms 3 nedēļām
Labi, ka pret NL spēlējām tik agri un laicīgi dabūjām ierīt kārtīgu spiedienu. Pret Turciju un, noteikti,Norvēģiju vajadzētu būt vieglāk.

     [+] [-]

, 2021-03-29 21:30, pirms 3 nedēļām
Turki varētu būt mazliet atslābuši pēc 2 uzvarām pret stipriem pretiniekiem un nenovērtēt Latviju. Ceru uz niču - lai izdodas.

  +7 [+] [-]

, 2021-03-29 21:31, pirms 3 nedēļām
fagcentrs rakstīja: Labi, ka pret NL spēlējām tik agri un laicīgi dabūjām ierīt kārtīgu spiedienu. Pret Turciju un, noteikti,Norvēģiju vajadzētu būt vieglāk.
Protams, gan Turciju, gan protams Norvēgiju apspēlēsim neiesvīstot, galvenais saglabāt draudzīgu noskańojumu

 +13 [+] [-]

, 2021-03-29 21:36, pirms 3 nedēļām
Paciešaties līdz spēlei ar Gibraltāru... tur arī varēsiet aizķerties aiz kāda punktiņa...

  +2 [+] [-]

, 2021-03-29 21:54, pirms 3 nedēļām
Bez trenera tas būs pagrūti.
Jāpaciešas dažus gadus.

  +2 [+] [-]

, 2021-03-29 22:02, pirms 3 nedēļām
😀 Ļoti atbildīgi un ļoti nopietni gatavojās pret spēcīgām izlasēs. Un pret Fēru salām laikam vispār negatavojās😀

  +2 [+] [-]

, 2021-03-29 22:14, pirms 3 nedēļām
Turki būs atriebības kāri - noteikti teiks - tas jums par Verpi

  +3 [+] [-]

, 2021-03-29 23:24, pirms 3 nedēļām
Tad, kad iemācīsies spēlēt futbolu, tad arī punktu nopelnīs. Amatieru līmenī jau nav slikti, bet pēc profesionāliem futbolistiem viņi neizskatās

  +4 [+] [-]

, 2021-03-30 00:30, pirms 3 nedēļām
Iegūt punktus 😂😂😂. Ko viņiem tur dod pīpēt 🚬?

  +1 [+] [-]

, 2021-03-30 01:01, pirms 3 nedēļām
Turki ar kebabu vienā rokā uztaisīs 3:0

  +1 [+] [-]

, 2021-03-30 06:42, pirms 3 nedēļām
0-4 kāsiens manuprāt

  +2 [+] [-]

, 2021-03-30 06:43, pirms 3 nedēļām
peterborough rakstīja: Iegūt punktus 😂😂😂. Ko viņiem tur dod pīpēt 🚬?
VIņi kopā visi pēc spēlēm zālīti uzpīpo,,

  +5 [+] [-]

, 2021-03-30 09:27, pirms 3 nedēļām
Protams, ka Turcija nav Nīderlande un tāds spiediens nebūs. Bet iespējams, ka tieši pret Turciju būs vissmagākais zaudējums, jo diez vai tā latvijai laimēsies neielaist vārtus 100% situācijās. 0:2 vēl bija labs rezultāts, kas neatbilda spēles gaitai.
Ko var daži sapņot, ka Turcija mums ērts pretnieks , klients?!
Tie laikam nav skatījušies nevienu iepriekšējo Latvijas -Turcijas spēli!? Visās spēlēs turkiem bija nospiedošs pārsvars. Jā viena uzvar Rīgā pret turkiem, Māris iesita, Starkovs uzlika autobusu, atsitās un uzvarēja. Labi atceros arī pāris neizšķirtus, turkus iegāza pašpārliecinātība un vieglprātība. Stambulā turki vadībā 2:0, kontrolē spēli, vēl iespējas iesist, te sods uz Turcijas vārtiem, slīpi no kreisās puses, Laizāns veiksmīgi uzsit, neteiktu ka baigais ņeņemamais šāviens. 2;1, tas turkiem neder, metas uz priekšu, pretuzbrukums Māris aizbēg un iesit 2:2. Tagad jau mums nav tāda kalibra uzbrucējs!
Tad vēl spēle, kas beidzās 3:3. Turki pārliecinošā vadībā 3:1. Otrā puslaikā nomaina pussastāvu, tajā skaitā vārtsargu, kurš gāž podus. Divi kuriozi vārti, kas uz vārtsarga sirdsapziņas. Iesita Šabala.
Es jau par- lai notiek brīnums un izrauj punktu, bet objektīvi nav nekāda pamata uz to cerēt, mana prognoze- smags zāgis. Tikai priecāšos, ja būšu kļūdījies!

  -1 [+] [-]

, 2021-03-30 09:57, pirms 3 nedēļām
Izrādās Daiņuks ir liels speciālists arī Turcijas jautājumā.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-30 09:59, pirms 3 nedēļām
Nevajag mūsu komandu novērtēt par zemu. Petrovičam bija tikai autobuss , bet vektoram ir tanki!

     [+] [-]

, 2021-03-30 10:14, pirms 3 nedēļām
J. Ikaunieks: "Sagaidu, ka mēs, kā izlase, nospēlēsim labi. Zinām, ka pretī būs spēcīga pretinieka, bet gribētos beidzot iegūt punktus."

Varbūt kāds varētu puikas pamācīt,kā atbildēt uz žurnālistu jautājumiem.Citādi,ja smagi zaudēs,šo teikumu Jānim daudzi atgādinās.Kāpēc nepateikt vienkāršu frāzi:"Iesim laukumā un cīnīsimies ar meistarīgāku pretinieku."Nevienam tad nebūtu ,kur piesieties.Protams ,ja zaudēs cīņā,kurā atdoti visi spēki.Apmēram tā.

     [+] [-]

, 2021-03-30 12:24, pirms 3 nedēļām
Ar musu futbola prasmem uz punktiem gruuti cereet.

  +1 [+] [-]

, 2021-03-30 13:38, pirms 3 nedēļām
Ikaunieks domā, ka viņam viss kārtībā ar fizisko sagatavotību. Lai apskatās ierakstus kā viņu noskrien kā bērnu un viņš pazaudē visas divcīņas, viss ko var ir ķert aiz krekla pretinieku

     [+] [-]

, 2021-03-30 13:50, pirms 3 nedēļām
Ja turki paši klāt pienesīs, tad sanāks.

     [+] [-]

, 2021-03-30 23:55, pirms 3 nedēļām
..re kā, visi te tik negatīvi, bet ničs mūsējiem bija vairāk kā pelnīts, pat uzvarēt varējām!