Bijušais FIFA prezidents: "Anglija un Vācija uzvarēja negodīgi!"
"1966. un 1974. gada Pasaules Kausa izcīņas futbolā bija sarunātas, Anglijai un Vācijai nevajadzēja uzvarēt," skandalozi paziņojis bijušais FIFA prezidents laika posmā no 1974. līdz 1988. gadam Žoau Avelanžs.
1966. gada Pasaules Kausa izcīņa norisinājās Anglijā, un jau daudzus gadus tiek apšaubīts, vai mājinieki Anglija turnīrā uzvarēja godīgi. Ceturdaļfinālā pret Argentīnas izlasi tiesnesis pieļāva skandalozu lēmumu, parādot argentīniešu kapteinim Antonio Rattinam sarkano kartīti par tiesneša lēmumu apšaubīšanu. Baumo, ka bijusi vienošanās starp Vāciju un Angliju, kuras rezultātā angļi finālā triumfētu. Šo teoriju atbalsta arī fakti - Anglijas spēli ceturdaļfinālā tiesāja vācietis, kamēr Vācijas spēli - anglis. Tāpat futbola pasaulē joprojām apspriež slaveno Džefa Hērsta vārtu guvumu finālā, kurš atnesa Anglijai uzvaru, kaut gan daudzi uzskata, ka bumba vārtu līniju nemaz nešķērsoja.
Bijušais FIFA prezidents Žoau Avelanžs ir pilnībā pārliecināts, ka 1966. gada un 1974. gada finālturnīru uzvarētāji Anglija un Vācija uzvarēja negodīgi: "Visās trijās spēlēs, ko Brazīlijas izlase aizvadīja 1966. gada turnīrā, no trīs galvenajiem un sešiem līnijtiesnešiem septiņi bija angļi, bet divi vācieši," brazīlietis atklāja laikrakstam "Folha de Sao Paulo". "Brazīlija izkrita no turnīra, Pelē guva traumu [pateicoties rupjai aizsarga darbībai], bet Vācija un Anglija iekļuva finālā, gluži kā toreizējais FIFA prezidents Sers Stenlijs Rouzs to bija gribējis. Tas pats norisinājās 1974. gadā, izslēgšanas mačā starp Holandi un Brazīliju galvenais tiesnesis bija vācietis, mēs zaudējām 2:0 un triumfēja mājinieki vācieši. Tolaik mums bija labākā komanda pasaulē, ko apliecina tituli 1962. un 1970. gadā, bet 1966. un 1974. gadā acīmredzot bija ieplānots, ka mājinieki uzvar."
Šie gan nav vienīgie šāda veida nesmukumi futbola vēsturē, skandalozi lēmumi par labu mājiniekiem tika pieņemti arī 1978. gada Pasaules Kausa izcīņā Argentīnā, kā arī 2002. gadā Japānā un Dienvidkorejā. 1978. gadā Argentīnai, lai tiktu tālāk, grupu turnīra pēdējā kārtā vajadzēja uzvarēt Peru ar četru vārtu pārsvaru, bet viņi triumfēja ar 6:0, zīmīgi, ka Peru vārtsargs bija ar argentīniešu izcelsmi. Savukārt 2002. gadā visdažādāko apgalvojumu centrā nonāca turnīra pastarīši Dienvidkoreja, kuri pateicoties skandaloziem tiesneša lēmumiem triumfēja pār Itāliju un Spāniju, tiekot līdz pat pusfinālam.
Izmantotie resursi:
goal.com
+12 [+] [-]
+7 [+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+7 [+] [-]
Un tieši tapēc 1/2 iekļuva Krievija?
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
youtube.com: YouTube - England 1966
+2 [+] [-]
Intereses youtuba paskatījos, izskatās, ka bumba tiešām nebija pāri līnijai 1966. gada finālā, kad ITKĀ iesita Anglija...
Tiesneši šajā mačā bija no PSRS... laikam atcerējās Hitlera uzbrukumu savai dzimtenei un nolēma "Tā tiem gansiem arī vajag!"
+3 [+] [-]
-4 [+] [-]
Jā,jo Spānija nav atkarīga no krievu dabas resursiem,un tāpēc šie ņēma un kārtīgi viņus iz...za!
+1 [+] [-]
Es saprastu, ja veel par 5-10 gadu vecu pagaatni kko ceptos, bet par 30-40 gadus seniem notikumiem to dariit ir bik smiekliigi
-3 [+] [-]
Tā arī bija,ka D-Koreju PČ 2002 1/2.finālā ievilka tiesnesis,un Hidinkam nav nekādu nopelnu,ka viņi tur spēlēja!
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Tapēc jau arī gadījās, ka ''Dieva roka'' tika ieskaitīta, par ko vēlāk pats Maradona atvainojās, atzīstot, ka vārtus tiešām nebija jāskaita.
Bet nu- ''Shit happens'' (atvainojos par rupjību)
-4 [+] [-]
Man nav jaskatās visādi atkāŗtojumi,jo pats to spēli labi redzēju un visu labi atceros!
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Toreiz tiesāja internacionāla brigāde, no PSRS bija tikai viens līnijtiesnesis Bahramovs. Galvenais bija šveicietis Dīnsts.
-1 [+] [-]
[+] [-]
tā laikam bija... bet tieši pēc Bahrimova viedokļa uzklausīšanas galvenais tiesnesis pieņēma lēmumu, ka vārti gūti...
+1 [+] [-]
Jā, bumba līniju nešķērsoja...
[+] [-]
Ja jau viņš ir tāds cīnītājs par taisnību,tad viņam esot pie varas grožiem bija visas iespējas pret to cīnīties,un nevis tagad muti dzisināt!