FIFA nekonstatē Kataras pārkāpumus, Garsija protestē
Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) paziņojusi, ka pēc ilgstošas izmeklēšanas secinājusi, ka Kataras un Krievijas pieteikumi Pasaules kausa rīkošanai bijuši korekti un likumīgi, līdz ar to šīs valsts savas tiesības rīkot PK nezaudēs. Tā vietā FIFA apsūdz Anglijas Futbola asociāciju (FA), taču vēl skandalozāku šo izmeklēšanu padarījis tās veicējs Maikls Garsija, kurš publiski distancējies no FIFA paziņotā lēmuma.
Neatkarīgas komisijas, kurai FIFA uzdeva izvērtēt Kataras un Krievijas PK lietu, vadītājs Hanss Joakims Ekerts paziņojis, ka pēc iepazīšanās ar advokāta Maikla Garsijas savākto informāciju nav konstatēti Krievijas un Kataras kandidatūru pārkāpumi. Abas šīs valstis tika apsūdzētas korupcijā, ar kuras palīdzību uzvarēts balsojumos par PK finālturnīra rīkošanas tiesībām 2018. un 2022 gadā, taču Ekerta ziņojums šīs apsūdzības noraida, līdz ar to FIFA nav oficiāla pamata ierosināt atkārtotu balsojumu.
FIFA savā ziņojumā no Kataras apsūdzēšanas pārmetusies uz Anglijas Futbola asociāciju (FA), oficāli pārmetot tai FIFA tēla apzinātu bojāšanu. Anglija arī tiek apsūdzēta bijušā FIFA viceprezidenta Džeka Varnera iespaidošanā, lai panāktu sev izdevīgāku balsojumu par 2018. gada finālturnīra norises vietu. Anglija toreiz pārliecinoši zaudēja, taču FIFA apsūdzības ir pārsteidzošas, jo līdz šim tieši Anglijas puse bija tā, kas uzstāja uz korupcijas skandālu izmeklēšanu un visu pieejamo materiālu publiskošanu. Varners savukārt 2011. gadā no sava amata atkāpās tieši korupcijas skandāla dēļ, savukārt FA pēc iepazīšanās ar FIFA ziņojumu visas apsūdzības kategoriski noraidījusi.
Krievijas gadījumā iebildumi par PK rīkošanu bija arī politiski, ņemot vērā šīs valsts agresīvo darbību savās kaimiņvalstīs, taču futbola pasaule daudz plašāk iebilda par finālturnīru Katarā, kur vasarā valda nežēlīgs karstums un futbola spēle ir apgrūtināta. Radās pat ideja (turklāt tā guva atzinību) aizvadīt finālturnīru ziemā, tādejādi radot jucekli teju visās lielākajās Eiropas futbola līgās, taču parādījās vairākas apsūdzības korupcijā, kurā tika vainotas Kataras federācijas amatpersonas.
FIFA paziņojumam par izmeklēšanas rezultātiem būtu vajadzējis šīs šaubas kliedēt, taču realitātē noticis pavisam pretējais. Izmeklēšanu veica Ņujorkas advokāts Maikls Garsija, kurš šim darbam veltīja divus gadus un tā rezultātus nodeva FIFA komisijas rīcībā. Pēc Ekerta paziņojuma Garsija bijis šokēts un publiski paziņojis, ka viņš distancējas no FIFA pieņemtā lēmuma: "FIFA paziņojums satur vairākas nepilnīgas un kļūdainas faktu un secinājumu imitācijas."
Garsija pavēstījis, ka plāno tuvākajā laikā vērsties pie Ekerta vadītās komisijas, savukārt FIFA jau šo ziņojumu apstiprinājusi un pieņēmusi. Jāatgādina, ka Garsijas savāktie materiāli bija vairāku simtu lappušu garumā, un FIFA komisija publiskojusi vien daļu, turklāt savā intepretācijā, savukārt pilnu ziņojumu pagaidām atteikusies publicēt.
Izmantotie resursi:
Fédération Internationale de Football...
BBC - Homepage
+5 [+] [-]
+15 [+] [-]
+3 [+] [-]
..un kā notika pārbaude - uzprasīja fifa loceklim, - tu godīgi balsoji? - Jā !...nu, tad nav problēmu rīkot Katarà ziemā...
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]