Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Koņevs: "Spēlēt pret "Celtic" ar zemu aizsardzību būtu pašnāvība"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Koņevs: "Spēlēt pret "Celtic" ar zemu aizsardzību būtu pašnāvība"
Mihails Koņevs. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC).

Pirms ceturtdien gaidāmās Eiropas līgas kvalifikācijas turnīra 3. kārtas spēles starp savu čempionātu spēcīgākajām komandām "Riga" un "Celtic" mājinieku galvenais treneris Mihails Koņevs atzina, ka Skotijas čempione, visticamāk, kļūs par spēcīgāko pretinieku, ar kādu vien spēlēts.

Mihails Koņevs, "Riga" galvenais treneris: "Par tādu klubu kā "Celtic" nav ko daudz runāt. Šī kluba vēsture, tradīcijas, viņu futbolisti, budžets - tas ir Eiropas līmeņa grands. Domāju, "Riga" tik spēcīgs pretinieks vēl nav bijis. Domāju, "Celtic" ir liekams virs "Copenhagen", neskatoties uz to, ka dāņi pagājušajā sezonā viņus apspēlēja. Esam izpētījuši "Celtic" - ļoti stipra komanda visās līnijās, spēlē ļoti daudzveidīgi, labi kontrolē bumbu, fiziski spēcīgi, standartsituācijas... Mūs sagaida ļoti sarežģīta spēle. Gatavojamies, visi spēlētāji ir veseli. Vienīgais, mums tagad gudri, ņemot vērā pretinieku, jāizvēlas pamatsastāvs. Ir skaidrs, ka nevarēsim spēlēt ar tik augstu presingu un aktīvu spēli kā Latvijas čempionātā, jo diez vai "Celtic" to ļaus. To ņemsim vērā.

Visādi citādi komanda ir gatava, mums bija sapulce, kurā pārrunājām to, ka šādi mači futbolistu karjerās negadās bieži. Dažiem varbūt tāda spēle būs vienīgā karjerā. Tāpēc tiem, kas iznāks laukumā, jāatdod nevis 100%, bet 110% spēku. Tad viss var izdoties. Vēl jo vairāk, ka pagājušā gada spēle pret Kopenhāgenu parādīja, ka varam spēlēt. Turklāt pa šiem trim gadiem "Skonto" stadionā neesam zaudējuši nevienu Eirokausu spēli. Viss ir mūsu rokās - izdarīsim visu, lai tiktu tālāk."

Elvis Stuglis, "Riga" aizsargs: "Treneris jau visu pastāstīja. Protams, neesam favorīti un spēlēsim pret ļoti, ļoti spēcīgu komandu. Būs grūti, bet domāju, ka puiši ir gatavi - visu sezonu gatavojāmies šīm spēlēm. Visi gaida un, galvenais, visi ir veseli. Spēlēsim mājās, kur vienmēr esam labi spēlējuši. Žēl, ka nebūs fanu, kas nedaudz to visu iespaido, bet papildus noskaņošanās nav vajadzīga, jo spēlēsim pret komandu, kas regulāri piedalās Čempionu līgas un Eiropas līgas grupu turnīrā vismaz. Domāju, puiši ir gatavi cīnīties par uzvaru."

Sacījāt, ka pretinieki diez vai ļaus spēlēt ar augstu presingu. No citas puses, "Celtic" Skotijā ir pierasti spēlēt pret komandām, kas nosēžas zemā aizsardzībā. Nebaidāties aiziet pa šo pašu taciņu, kas pretiniekam būs parocīga?
Koņevs: "Varbūt es speciāli tā pateicu, lai jūs viņiem nodotu ziņu [smaida]? Nē, es nesaku, ka mēs zemu aizsargāsimies. Vai tad es tā sacīju? Es neatklāšu tagad kārtis, taču spēlēt ar zemu aizsardzību būtu pašnāvība. Jūs pareizi sacījāt, ka "Celtic" prot uzlauzt aizsardzības. Es skatījos viņu spēles - viņi to prot, tāpēc tāda pieeja [zema aizsardzība] mums nav pieņemama. Turklāt visu sezonu spēlējam savā [citā] stilā un uzskatu, ka nevaram [pavisam] aiziet no šī stila, kas mums devis labus rezultātus."

Cik spēlētāji ir svaigi, ņemot vērā, ka pēc spēles pret Sanmarīno komandu vēl bija mačs pret "Valmieru"?
Koņevs: "Būs izmaiņas sastāvā, taču liela daļa no sastāva, kas bija pret Valmieru, spēlēs arī pret "Celtic". Vairāk neko neteikšu, bet būs arī mazi pārsteigumi."
Stuglis: "Man pateiksiet [smaida]?"

Pretinieki izceļas fiziskā ziņā, viņu centra aizsargiem ir līdz dzīvsvars, kas noteikti varētu sagādāt lielas problēmas, aizsargājoties standartsituācijās. Arī "Riga" izceļas ar saviem standartiem un tu, Elvi, arī esi augumā ražens, bet dzīvsvars viņu spēlētājiem laikam tomēr ir cits. Kā cīnīties pret viņiem? Pareiza atbloķēšana vai kas cits?
Stuglis: "Neatklāšu noslēpumus, kā cīnīties. Jebkurā komandā ir tādi pretinieki - tai pašā RFS arī ir ļoti lieli puiši, tāpat citās komandās, "Ventspilī", "Spartakā". Nezinu, kas "Celtic" puišos ir īpašāks. Mēs vienmēr esam tikuši galā ar standartsituācijām tīri labi. Domāju, ka arī šoreiz kādas īpašas taktikas nav vajadzīgas - vienkārši jācīnās par bumbu un viss."

Ko jūs, treneri, varat teikt par viņu trim centra aizsargiem, kuri ir gandrīz divus metrus gari?
Koņevs: "Rīt visu redzēsiet, ko man te daudz stāstīt."

Vai pieņemat kritiku par spēli pret Sanmarīno čempioniem un vai piekrītat, ka pret "Celtic" būs iespējas parādīt vairāk no sava potenciāla, nekā pret tādu komandu kā "Tre Fiori"?
Koņevs: "Protams. No paša sākuma bija skaidrs, ka esam stiprāki par šo komandu, taču viss šis nervu patēriņš saistībā ar negaisu, neskaidrību, spēlēsim vai nespēlēsim. Tāpat bija problēmas ar aizmigšanu - futbolisti taču bija dzērušu enerģijas dzērienus un daži teica, ka aizmiga divos trijos [spēli pret "Tre Fiori" pārcēla uz plkst.10:00 rītā - aut.]. Un pati spēle bija tāda... bija redzams, ka esam spēcīgāki. Bija jāgūst agri vārti, tad viss būtu citādi, taču spēles kvalitāte tai spēlē mani patiešām neapmierināja. Pret tik spēcīgu pretinieku kā "Celtic" ir jāatdod visi spēki - kā jau teicu, dažam labam tā būs vienīgā tāda spēle karjerā. Būs jāparāda ne tikai maksimālā vēlme, bet arī visas prasmes, jo tikai ar cīņassparu pret tādu komandu arī būs ļoti grūti. Jāparāda arī meistarības kvalitātes, kas mums ir."

Kāpēc daudzi no pamatsastāva nespēlēja Virslīgas spēlē, bet pirmdienas dublieru mačā? Černomordijs, Bravo, Debelko un citi...
Koņevs: "Mūsu rīcībā ir 23 laukuma spēlētāji un, kā jau teicu, visi ir izveseļojušies. Lai visi tiktu pie spēles prakses, mēs esam sākuši izmantot arī dublieru mačus. Ar Černomordiju bija sekojoša situācija - viņš ārstējās, pēc tam devās uz izlasi, nospēlēja tur divas spēles un atkal salūza. Mēs viņu ārstējām un šī dublieru spēle bija vienīgā, kurā varējām viņu pārbaudīt pirms mača pret "Celtic".

Ja par Bravo... mūsu komandā tagad ir četri balsta pussargi, kurus labi zinām, par kuru spējām esam pārliecināti, un Bravo ir piektais balsta pussargs. Dublieru spēlē iedevām viņam spēles laiku. Turklāt viņš koronavīrusa situācijas dēļ nebija spēlējis vairākus mēnešus, un mēs ļaujam viņam pamazām uzņemt formu. Atsevišķos mačos noteikti viņu redzēsiet laukumā.

Tas pats Veslijs dublieru spēlēs guva trīs vārtus un izgāja [Virslīgā, kur guva vienīgos vārtus 1:0 uzvarā pār "Valmieru" - aut.]. Jebkuram trenerim vispirms ir jānotic konkrētam spēlētājam. Kā noticēt? Tikai caur spēlēm. Veslijs iesita vārtus, tagad viņš ir kodolā un šai zonā [zemuzbrucēja pozīcijā] var sastādīt konkurenci pat Brizolam un Pedru. Tā ka mums ir varianti, un tas mudina spēlētājus katrā spēlē atdot visus spēkus. Vienmēr esmu teicis un turpināšu teikt, ka spēles pat dublieru sastāvā dod spēles praksi, dod potenciālu. Ir grūti bez spēlēšanas uzreiz iziet galvenās komandas sastāvā. Tāpēc jebkuru dublieru komandas spēli skatāmies un analizējam, tai skaitā fiziskā stāvokļa parametrus un izdarām secinājumus."

Nosauc dažas tādas spēles ar savu piedalīšanos, kuras ir tuvu tam līmenim, kāds rīt būs spēlē pret "Celtic"!
Stuglis: "Pagājušajā gadā bija ļoti labas spēles. Polijas čempions, Somijas čempions, Dānijas čempions. Uzreiz trīs spēles gada laikā ir bijušas pret ļoti labiem pretiniekiem ar augstu kvalitāti [Stuglis sakrāja pat četras - spēlēja abas reizes pret "Piast" un pa reizei pret HJK un "Copenhagen" - aut.]. Pirms tam starptautiskajā arēnā spēles pret tamlīdzīga līmeņa pretiniekiem man nav bijušas [iespējams, piemirsa 2017. gada divas spēles Čempionu līgā "Spartaka" sastāvā pret "Astana" - aut.]."

  +2 [+] [-]

, 2020-09-23 22:56, pirms pusgada
Nu, kurš uzlika 100 uz Rīgu?

  -3 [+] [-]

, 2020-09-23 23:38, pirms 5 mēnešiem
Spēlēt ar treneri krievu ir negods !

     [+] [-]

, 2020-09-24 08:40, pirms 5 mēnešiem
Mihails ir pieredzējis, augstas kvalifikācijas treneris,vismaz sakarīgu spēli viņa komandas izpildījumā mēs noteikti redzēsim.

  -2 [+] [-]

, 2020-09-24 09:04, pirms 5 mēnešiem
emox rakstīja: Mihails ir pieredzējis, augstas kvalifikācijas treneris,vismaz sakarīgu spēli viņa komandas izpildījumā mēs noteikti redzēsim.
Jā, krievi kā futbola treneri ir āāāārkārtīgi pieprasīti visā pasaulē, augsta kvalifikācija un galvenais treniņprocess "pa ruski".

  +2 [+] [-]

, 2020-09-24 09:36, pirms 5 mēnešiem
huters rakstīja: Spēlēt ar treneri krievu ir negods !
Negods ir būt par hujteru!

     [+] [-]

, 2020-09-24 21:38, pirms 5 mēnešiem
Negods ir Latvijā nerunāt latviski, tipisks okupantu mērglis !