Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase: 0

Skrituļslidotājs Nils Jansons tiek atzīts par labāko pasaulē

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Skrituļslidotājs Nils Jansons tiek atzīts par labāko pasaulē
Nils Jansons. Foto: Kaspars Alksnis

Pirmdien pasaules vadošais frīstaila skrituļslidošanas medijs “Be-Mag” paziņoja jomas gada balvas nomināciju uzvarētājus, starp kuriem pārliecinoši izvirzījās latviešu skrituļslidotājs Nils Jansons, iegūstot uzvaru galvenajā nominācijā – gada skrituļslidotājs.

“Be Mag” ir pasaules vadošais frīstaila skrituļslidošanas medijs, kas darbojas kopš 1996. gada. “Be-Mag Awards 2020” balsošanā par nominantiem piedalījās visa skrituļslidotāju komūna. Latvietis Nils Jansons (28) saņēma atzinību un uzvarēja septiņās nominācijās:

- Gada skrituļslidotājs;
- Gada stilīgākais skrituļslidotājs;
- Gada ietekmīgākais skrituļslidotājs;
- Gada filma: Nila Jansona un Bobija Spasova filma “Got Game”;
- Gada komanda: Nila Jansona pārstāvētā “ROCES”;
- Gada produkts: kompānijas “ROCES” skrituļslidu modelis “Fifth Element Nils Jansons
Breeze”;
- Gada video: “Fifth Element Nils Jansons Breeze” promo

Frīstaila skrituļslidošana aizsākās 20. gadsimta astoņdesmitajos gados un kopā ar Inline skrituļslidošanas popularitāti bija viens no straujāk augošajiem ekstrēmajiem sporta veidiem. Pateicoties skrituļslidu sacensību panākumiem ASV televīzijā, 1995. gadā radās “X-Games” projekts, kas šobrīd ir sava veida ekstrēmo sporta veidu olimpiāde, taču skrituļslidošanas ceļi ar šo pasākumu šķīrās 2005. gadā. Kopš tā laika frīstaila slidošana attīstās dzīvesstila līmenī, vairāk kopjot kultūru, nevis tiecoties pēc rekordiem. Tādēļ šāda globālās komūnas atzinība ir viens no augstākajiem sasniegumiem.

Nils Jansons: “2020. gads iesākās fantastiski – nofilmējām skrituļslidu reklāmu Sicīlijā, tam sekoja 2. vieta prestižajās “Winterclash” sacensībās Nīderlandē, bet tad pandēmija mainīja atlikušā gada plānus. Tas sniedza iespēju vairāk darba ieguldīt video tapšanā. Vislielākais paldies jāsaka brālim Mārtiņam Jansonam par lielisko darbu pie “BREEZE” un “E-FISE” projektiem. Viss ir bijis iespējams, pateicoties draugu un ģimenes atbalstam. 2021. gadā turpinu trenēties, koncentrējos uz labu veselību un plānoju nākamos projektus. Šobrīd strādāju ar sponsoriem “ROCES” pie jauna skrituļslidu modeļa 2021. gadam.”

Novērtējumu ieguva arī fotogrāfs Kaspars Alksnis, kuru ierindoja 3. vietā. Nila un Kaspara kopīgi rīkotās skrituļslidošanas sacensības VEF Kvartālā “A.L.N.I.S. 2020” ieguva 3. vietu starp gada pasākumiem.

Fotogrāfs Kaspars Alksnis: “Patiesību sakot, pārsvarā visas manas ekstrēmo triku bildes no 2020. gada ir ar Nilu, jo vairāku gadu laikā esam veiksmīgi attīstījuši produktīvu un kvalitatīvu sadarbību. Pie tam man patīk Nila profesionālā pieeja skrituļslidošanai, kas man ir tikpat svarīga, kad fotografēju. Kad runājām par 2020. gadu, tad ātri vien sapratām, ka šis gads nebūs nekāds izņēmums, lai žēlotos un sēdētu bezdarbībā. Ceļojām, kad to varējām, un realizējām projektus tepat Latvijā, kad viss vēl bija kaut cik atļauts.”

2020. gads ieviesa izmaiņas arī klātienes pasākumos. Globālās sacensības “FISE” rīkoja video
sacensības “E-FISE” interneta vidē, kurās Nilam kārtējie panākumi - 1. vieta ielu disciplīnā un 3. vieta skeitparku disciplīnā.

Informāciju sagatavoja:
Mikus Ojers

     [+] [-]

, 2021-02-17 14:15, pirms 7 mēnešiem
Par šo runājot, darba kolēģis stāstija, ka viņš esot BIG visā pasaulē, iekšs tās pasaules un mēģināja man ieskaidrot līdz strīdam, ka šobrīd 100% top5 zināmakais latvietis, ja mēs visai pasaulēi jautātu nosauc kādu latvieti. Godīgi gan rakstot, vel pirms pāris menešiem nebiju dzirdējis šādu cilvēku

     [+] [-]

, 2021-02-17 16:13, pirms 7 mēnešiem
BET365 rakstīja: Par šo runājot, darba kolēģis stāstija, ka viņš esot BIG visā pasaulē, iekšs tās pasaules un mēģināja man ieskaidrot līdz strīdam, ka šobrīd 100% top5 zināmakais latvietis, ja mēs visai pasaulēi jautātu nosauc kādu latvieti. Godīgi gan rakstot, vel pirms pāris menešiem nebiju dzirdējis šādu cilvēku
tie, kuri iekš ekstrēmāja sporta veida tie zin, jo vēl ir skeitborda top pasaule Madars Apse, kurš kādreiz tika nosaukts par labāko Eiropas skeitbordistu. Latvieši inviduālos sporta veidos ir spēcīgi tur bez šaubām