Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Šaha lielmeistars Širovs atkal pārstāvēs Latviju

Jānis Celmiņš

Šaha lielmeistars Širovs atkal pārstāvēs Latviju
No kreisās FIDE prezidents Kirsans Iļumžinovs un lielmeistars Aleksejs Širovs
Foto: LŠF

Starptautiskā Šaha federācija (FIDE) ir oficiāli apstiprinājusi lielmeistara Alekseja Širova pārēju. Līdz ar oficiālo pārēju A.Širovs atgriežas Latvijas Šaha federācijā pēc 17 gadu perioda, kurā sportists pārstāvēja Spāniju.

A.Širovs atgriežas Latvijā kā pirmais numurs Latvijas šahistu reitingu sarakstā. Līdz šim augstākais reitings bija lielmeistaram Normundam Miezim.

A. Širovs par atgriešanos Latvijā: „Kad mani uzrunāja Latvijas Šaha federācijas jaunais vadītājs Pēteris Šmidre, nopietni sāku apsvērt atgriešanos Latvijā, jo jutu – Spānijā savu esmu paveicis, mans ieguldījums varētu būt nepieciešamāks Latvijā. Ir redzami priekšnosacījumi, lai šaha nozīme atkal pieaugtu, ir jauni spēki, atbalsts un nākotnes plāni. Šis ir mans personīgais lēmums, ar ko es ceru palīdzēt celt šaha līmeni un atgriezt to kādreizējos augstumos.”

Pēteris Šmidre, Latvijas Šaha federācijas prezidents: „Zīmīgi, ka šī pāreja notiek tieši sākoties jaunajam gadam. Tā ir laba ceļa zīme pēc tam, kad tika atklāts jauns šaha klubs, kā arī parakstīts memorands par sadarbību šaha sporta attīstībā izglītības sistēmā. Priekšā ir nozīmīgi mači un man ir patiess prieks, ka tieši šobrīd tiem tāpat kā vilciena sastāvam ir jauna lokomotīve, kas ir svarīga gan esošajiem, gan topošajiem lielmeistariem, bet jo īpaši prieks, ka Širovs ar savu harizmu būs klāt jauniešu nometnēs.”

A. Širovs ir dzimis Rīgā, 1972. gada 4. jūlijā un meistara titulu šahā ieguva 1987. gadā. Par starptautisko meistaru Širovs kļuva 1989. gadā, bet kopš 1990. gada viņš ir starptautiskais lielmeistars. FIDE 2011. gada novembra reitingu tabulā Širovs ieņem 39 vietu.

1992. gadā Širovs pārstāvēja Latviju šaha olimpiādē Manilā, kur spēlēja pie pirmā galdiņa (8 no 13). Šādu pašu rezultātu Širovs 1994.gadā uzrādīja Maskavā. 1996. gadā Širovs ieguva Spānijas pilsonību un līdz pat nesenam laikam sacensībās pārstāvēja šo valsti. Lai arī Širovs pieņēma Spānijas pilsonību, savulaik viņš bija viens no pirmajiem sportistiem, kas atklāti startēja ar pie apģērba piešūtu Latvijas karogu.
Līdzīgi kā A. Širovs arī daudzi citi sportisti ir savulaik uzauguši un skolojušies Latvijā, bet pašlaik pārstāv citas valstis. Viņu vidū ir Daniels Frīdmans, Arkādijs Naidičs, Aleksandrs Šabalovs, Igors Rausis un Aleksandrs Voitkevičs, kā arī ASV eksčempione Anna Hana.

Ar FIDE oficiālo Latvijas šahistu reitingu sarakstu iespējams iepazīties šeit:
FIDE Country Top chess players

Informāciju sagatavoja:
Egons Lavendelis
LŠF valdes loceklis

  +2 [+] [-]

, 2011-12-30 13:00, pirms 13 gadiem
džeks ir labi uzbarojies....

  +4 [+] [-]

, 2011-12-30 13:05, pirms 13 gadiem
murziks rakstīja: džeks ir labi uzbarojies....
Nav jau gargabalnieks-var!

  +3 [+] [-]

, 2011-12-30 13:13, pirms 13 gadiem
Nekur nav tik labi kā mājās!

  +2 [+] [-]

, 2011-12-30 13:43, pirms 13 gadiem
Lieliska ziņa! Tas nozīmē, ka vīriem tagad sanāk visai iespaidīga komanda : Širovs, Miezis, Daudzvārdis, Krakops, Mieriņš.
Rezervē vēl var izskatīt Ķeņģi, Bētiņu, varbūt Putku.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2011-12-30 14:19, pirms 13 gadiem
vel pie aizgajeju saraksta nu jau var pielikt klat viktoriju ni, kas tagad parstaves asv

  +3 [+] [-]

, 2011-12-30 14:44, pirms 13 gadiem
Šaham labi,ka Reizniece turas hūtes stipendiātos,un negrasās laist uz ASV.

  +2 [+] [-]

, 2011-12-30 16:13, pirms 13 gadiem
lieliska ziņa, beidzot kāds labs darbiņš!
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2011-12-30 20:00, pirms 13 gadiem
Ādams Ludvigs Lēvenhaupts rakstīja: Lieliska ziņa! Tas nozīmē, ka vīriem tagad sanāk visai iespaidīga komanda : Širovs, Miezis, Daudzvārdis, Krakops, Mieriņš.
Rezervē vēl var izskatīt Ķeņģi, Bētiņu, varbūt Putku.
Vai tad Ķeņģis tagad skaitās švakāks par Mieriņu un Krakopu?
Jeb tāpēc ka neskaitās vairs jauns?