Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

2.oktobrī Priekuļos Baltijas kauss un Latvijas čempionāts rollerslēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

2.oktobrī Priekuļos Baltijas kauss un Latvijas čempionāts rollerslēpošanā
Foto: No "Rollertour" arhīviem

Ar sacensībām Priekuļu biatlona un slēpošanas trasē 2.oktobrī noslēgsies šīs sezonas Baltijas kauss rollerslēpošanā, kas vienlaicīgi būs Latvijas čempionāts garajās distancēs brīvajā stilā un arī pēdējais piektais posms „Rollertour” sacensību sērijai.

Šīs sezonas Baltijas kauss rollerslēpošanā tika atklāts 11.jūlijā ar sacensībām Jolumē (Igaunija), otrais posms norisinājās 11.septembrī Lietuvā, bet tagad kārta pienākusi Latvijai – trešais jeb noslēguma posms pirmajā oktobra sestdienā norisināsies Priekuļu biatlona un slēpošanas trasē. Šo posmu organizē Latvijas slēpošanas savienība sadarbībā ar Cēsu Olimpisko centru un biedrību „Rollertour”. Sacensību sākums paredzēts plkst.11.30, kad uz starta izies paši jaunākie sacensību dalībnieki – meiteņu S12 (1999.g. un jaunākas) un puišu V12 (1999.g. un jaunāki) grupas dalībnieki, sacenšoties attiecīgi 3,6km un 5,4km distancēs. Plkst. 13.00 paredzēts starts vīriešu un sieviešu elites grupām, kur jau nopietnāks veicamās distances garums – attiecīgi 42km un 21km. Sacensības paredzētas brīvajā stilā ar intervāla startu. Šobrīd jau pieteikušies 49 rollerslēpotāji no Latvijas un Lietuvas. Igauņi pagaidām vēl kavējas ar pieteikšanos. Ņemot vērā to, ka daļa dalībnieku piesakās pēdējā brīdī, Latvijas posmā paredzams lielākais dalībnieku skaits, jo Lietuvas posmā startēja 51, bet Igaunijas – 34 dalībnieki.

Patīkami, ka pēc diviem posmiem vīriešu elites grupā kopvērtējuma vadībā ir mūsu garo distanču speciālists Jānis Teteris no kluba „A2”. Viņa kontā ir 130 punkti, un tuvāko sekotāju, pirmā posma uzvarētāju Karelu Tamjarvu no Igaunijas, Jānis apsteidz par 50 punktiem. Savukārt sieviešu elites grupā pirmo vietu dala mūsu Zane Eglīte (Cēsu pilsētas sporta skola) un igauniete Marika Kustavus, abām pa 80 punktiem.

Savukārt „Rollertour” jau aizvadīti četri posmi. „Rollertour” sacensību sērija sākās 17.jūlijā ar sprintu Uzvaras parkā Rīgā, pēc tam turpinājās ar sacensībām klasiskajā stilā Madonā, kad rollerslēpotāji pirmo reizi startēja ar speciālajām klasiskā stila rollerslēpēm, trešais posms - duatlons (C+F) - notika „Priekuļos”, bet ceturtais posms – specifiskais 200m sprints pret kalnu - tika veikts Cēsu centrā. „Rollertour” kopvērtējumā elites grupā sievietēm līdere ir Kristīne Liepiņa (Krāslavas SS), kas tuvāko sāncensi Zani Eglīti (CPSS) apsteidz par 35 punktiem, bet vīru elites grupā cīņa par uzvaru kopvērtējumā ir krietni sīvāka, jo šobrīd pirmajā vietā esošais Arvis Liepiņš (SS Arkādija) tikai par sešiem punktiem ir priekšā Pāvelam Ribakovam (Rīgas slēpošanas klubs), kas atrodas otrajā vietā.

Priekuļos tiks noskaidroti šā gada Latvijas čempioni rollerslēpošanā brīvajā stilā. Latvijas čempioni klasiskajā stilā, starp citu, pirmo reizi Latvijā kopš neatkarības atgūšanas, tika noskaidroti 31.jūlijā Madonā, un par tiem elites grupā kļuva abi iepriekšminētie kopvērtējuma līderi – Kristīne Liepiņa un Arvis Liepiņš. Pēdējā posmā uzrādītie rezultāti rādīs, kā mūsu vadošie slēpotāji ir „pastrādājuši” vasarā un kādā formā atrodas pirms ziemas sezonas.

Vairāk informācijas var iegūt: ROLLERTOUR - Aktualitātes

     [+] [-]

, 2010-10-02 00:05, pirms 14 gadiem
- Home