Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

"Oliver Latvija" uzvar Latvijas vīriešu komandu kausā badmintonā

Ints Megnis
Ints Megnis

"Oliver Latvija" uzvar Latvijas vīriešu komandu kausā badmintonā
"Ceresit" Latvijas vīriešu komandu kausa medaļnieki. Foto: Latvijas Badmintona federācija

"Ceresit" vārdā nosauktajā vīriešu komandu kausā, kas svētdien risinājās Jaunolaines sporta namā, uzvaru svinēja vienība "Oliver Latvija", kam sekoja "TopMedia" komanda no Baložu badmintona kluba. Savukārt trešo vietu izcīnīja otra komanda no Baložu badmintona kluba “Fisher”, bronzas finālā uzvarot LLU. Sacensībās piedalījās 65 spēlētāji no 12 komandām.

Finālā “Oliver Latvija” pārliecinoši uzvarēja “TopMedia” komandu. Spēlēs sākumā savas vienspēles uzvarēja “Oliver Latvija” spēlētāji Andis Bērziņš (20:10 pret Viesturu Bajāru) un Pauls Gureckis (20:6 pret Uģi Briedi), savukārt Reinis Krauklis cīnījās neizšķirti (20:20) pret "TopMedia” komandas līderi Niku Podosinoviku. Pirmajā vīriešu dubultspēlē "Oliver Latvija” pāris Artūrs Ķelpe un Teodors Kerimovs palielināja rezultāta starpību par vēl 10 punktiem (20:10 pret Viesturu Bajāru un Valteru Liepkalnu), bet noslēdzošajā dubultspēlē “TopMedia” pāris četrus punktus atguva (20:24 pret Paulu Gurecki un Reini Kraukli), Tomēr ar to bija par maz - “Oliver Latvija” finālspēlē uzvarēja ar rezultātu 100:70.

“Ceresit” vīriešu komandu kauss notika "Badminton 100" formātā, komandām savā starpā spēlējot līdz 100 punktiem. Sākumā viena pēc otras ir trīs vienspēlēs, līdz uzvarošā komanda iegūst attiecīgi 20, 40 un 60 punktus, kam seko divas dubultspēlēs - pirmā līdz uzvarošās komandas 80. punktam, bet noslēdzošā līdz 100. punktam.

“Ceresit” vīriešu komandu kausa komandās bija pieteikti vairāki Latvijas esošie un bijušie čempioni badmintonā - Pauls Gureckis, Teodors Kerimovs, Reinis Krauklis (“Oliver Latvija”), Uģis Briedis, Mārtiņš Kažemaks, Niks Podosinoviks ("TopMedia"), Edijs Līviņš ("Fisher"), Jānis Kalniņš (Olaine) un Uldis Ābeltiņš (Valmieras badmintona klubs). Turnīrā piedalījās 12 komandas - pa divām no Liepājas, Valmieras un Baložiem, pa vienai no Jelgavas, Penkules, Emburgas, Olaines, kā arī komandas no organizācijām LLU un "Oliver Latvija". Tās bija sagrupētas četrās apakšgrupās, uzvarētājiem tālāk cīnoties par medaļām.

“Ceresit” vīriešu komandu kauss ir kā aizsākums Latvijas vīriešu komandu čempionātam. “Tieši tāpēc šo turnīru vēlējāmies sarīkot vēl šajā pusgadā, lai pēcāk, skatoties uz šo pieredzi un uzklausot klubus, kopīgi lemtu par to, kā ieceri tālāk attīstīt. Daudzviet pasaulē šādi vīriešu un sieviešu komandu turnīri ir kā pastāvīgas līgas visas sezonas garumā, cituviet tas komandu sabraukums,” stāsta Latvijas Badmintona federācijas valdes loceklis un Atlētu komisijas vadītājs Viesturs Bajārs, kurš atbildīgs par Latvijas nozīmīgāko pieaugušo turnīru norises laiku, vietu un nolikumu apstiprināšanu.