Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Šāvējs Upelnieks par lielisko rezultātu: "Sasniegtais nav nejaušība"

Ints Megnis
Ints Megnis

Šāvējs Upelnieks par lielisko rezultātu: "Sasniegtais nav nejaušība"
Dainis Upelnieks. Foto: Romāns Kokšarovs/F64

Latvijas vadošais stenda šāvējs Dainis Upelnieks, kurš nedēļas nogalē sacensībās Viļņā tikai par vienu punktu atpalika no maksimuma, neuzskata, ka sasniegtais rezultāts ir nejaušība. Sarunā ar Sportacentrs.com viņš pauda apņēmību kvalificēties Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Baltijas čempionāta posmā Upelnieks kvalifikācijā savāca 124 no maksimālajiem 125 punktiem, pārspējot savu personīgo, Latvijas un arī Baltijas rekordu. Zīmīgi, ka pēc tam finālā viņš palika tikai otrais, piekāpjoties lietuvietim Ronaldam Račinskam.

"Šim rezultātam iemesls galvenokārt ir mērķtiecīgs treniņu process, kvalitatīvs darbs kopā ar čehu treneri Leošu Hlavāčeku. Tāpat ir ļoti piedomāts pie uztura bagātinātājiem un varu uzslavēt produkciju "Zinzino", kas īstajā brīdī ļāva no ķermeņa dabūt ārā visu nevēlamo," dienu pēc sacensībām saka Upelnieks, kurš ļoti labi atceras vienīgo kļūdu, kas liedza tikt pie maksimuma. "Pirmajā sērijā aizšāvu garām 23. mērķi. Maza tehniska neprecizitāte šāviena noslēguma fāzē. Tur bija centimetri un, iespējams, šķīvis varēja arī saplīst. Sacensībās bija vējains laiks, šķīvīši regulāri nelidoja pa vēlamo trajektoriju, tāpēc bieži nācās ķert zemāk lidojošus. Tomēr, ja esi labā formā, tas netraucē."

Upelnieks uzsver, ka nepārdzīvo to, ka neizdevās tikt pie maksimuma. "Viss ir forši. Iepriekšējais rekords labots par četriem punktiem, bet parasti pat viena punkta progress ir grūti sasniedzams. Varu pateikt, ka tā nav nejaušība - atmaksājas treniņprocesā ieguldītais darbs. Sacensības ir ilgas, divās dienās jāšauj piecas sērijas. Tas ir milzīgs darbs ar sevi, jāspēj sevi noregulēt, jāmāk enerģiju izlietot pareizi un paņemt, kad tas vajadzīgs. Domāju, ka esmu uz pareizā ceļa."

2016. gadā Upelnieks, sašaujot 119 punktus, izcīnīja 14. vietu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Pēc tam Latvijā par viņu nav dzirdēts daudz.

"2017. gads vēl bija diezgan labs, pasaules līmeņa mačos bija tikai uzlabojumi, izņemot to, ka nepaveicās pasaules čempionātā - aizšāvu garām pēdējo dubli un no 13. vietas atkritu uz 41. Tieši tik liela konkurence ir pasaulē un divas kļūdas atsviež tik tālu, ka pašam riebjas," stāsta šāvējs. "Tomēr 2018. gads gan bija nekāds, jo ieviestā nodokļu reforma man sponsorus ir atcēlusi kā vienību, tādu man vairs nav. Turklāt olimpiskās atlases sacensības ir ļoti tālu no Eiropas. Šobrīd gatavojos tiem mačiem, kas notiks Eiropā, jo viens brauciens uz Dienvidkoreju izmaksā tikpat daudz kā trīs braucieni Eiropā - ja nevari visu atļauties, jābrauc tur, kur vari."

"Treniņu process man bijis labs visu šo laiku. Pēc olimpiskajām spēlēm iestājos Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā (LSPA), sāku studēt kā treneris. Tas bijis vērtīgi arī kā sportistam - teorētisko daļu pielikt praksē. Biju "Erasmus" programmā uz trenera praksi Čehijā un sava trenera klubā varēju gan trenēties pats, gan apgūt trenera darba nianses, čehu šaušanas paņēmienu, stilu, struktūru. Vēlos saprast, kā viņiem izdodas katrā paaudzē būt konkurētspējīgiem pasaulē. Arī pērn viņi pasaules čempionātā uzvarēja komandu ieskaitē."

"Sadarbība ar Hlavāčeku (trīskārtējs olimpisko spēļu dalībnieks) sākās pirmajās sacensībās pēc Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Sākām runāt, teicu, ka esam kvalitatīva trenera meklējumos, un viņš izteica priekšlikumu, ka ir gatavs padarboties. Kopš tā laika esam kontaktā, braucam pie viņa uz treniņnometnēm, ņemam līdzi jauniešus, lai viņiem būtu liels atspēriens tehniskajā izpildījumā," stāsta sportists. "Vēlos visu šo Čehijas šaušanas stilu injicēt Latvijas šāvēju attīstībā, lai ilgtermiņa tas mums varbūt atnestu tikt labu komandu, ka varam cīnīties par augstām vietām Eiropas un pasaules čempionātu komandu sacensībās"

Olimpiskās ceļazīmes pašlaik tiek dalītas katrā Pasaules kausa posmā. Upelnieks apņēmies šogad piedalīties trijās atlases sacensībās, cerot, ka vienā no tām izdosies atkārtot tikpat lielisku rezultātu kā pagājušajā nedēļas nogalē.

"Ja kādā no atlasēm izdarīšu to, ko vakar, būšu Tokijā. Nevajag pat tik daudz Uz to ir jāiet un jāgatavojas - jo lielāku atbalstu saņemšu, jo lielākas izredzes ir kvalitatīvi sagatavoties un nostartēt," stāsta šāvējs, kurš jūlija sākumā cīnīsies pasaules čempionātā Itālijā, pēc tam augustā piedalīsies Pasaules kausa posmā Somijā, kurā tiks dalītas divas olimpiskās ceļazīmes, bet pēc tam septembrī Itālijā stenda šāvēji dalīs vēl divas ceļazīmes Eiropas čempionātā. Tāpat Upelnieks nākamgad Eiropas olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, bet tā norises vieta šobrīd nav zināma

"Lai gatavotos, ļoti noderīgs ir Baltijas čempionāts, kurā mūsu valstu šāvēji četras reizes gadā satiekas un rada iekšējo konkurenci. Svētdien finālā rezultāts bija līdzīgs kā Pasaules kausa posmos. Lietuvietis mājas šautuvē bija ļoti labs - pirmajos 20 mērķos kļūdījās trīsreiz, bet pēc tam atlikušajos 40 tikai vienreiz," stāsta latvietis. "Tāds ir fināla raksturs - tur ir paši sarežģītākie mērķi, turklāt arī auga vējš. Arī pasaules līmeņa mačos tas, kurš pirmais ieiet šautuvē kā kvalifikācijas uzvarētājs, bieži neuzvar. Tomēr es finālā tāpat sasniedzu 55 punktus, kas ir pasaules līmeņa rezultāts."

  +1 [+] [-]

, 2019-04-29 16:39, pirms 3 gadiem
neesmu īsti spečuks šajā sportā, bet 124 no 125 punktiem nav vnk INSANE rezultāts?

     [+] [-]

, 2019-04-29 21:07, pirms 3 gadiem
budamank rakstīja: neesmu īsti spečuks šajā sportā, bet 124 no 125 punktiem nav vnk INSANE rezultāts?
Jā tu tur nekļūdies, 124 no 125 ir ļoti iespaidīgs rezūltāts...
Bet šajā sporta veidā ja gribi cīnīties pāri uzvaru pasaules līmeņu mačos ir jāšuj 121-125!
Visu cieņu Dainim smagu darbu iegūldijis un Latvija vispār ir daudzi labi šāvēji, pagājušo vasar Eiropas Čepionātā kombinētajā medību šaušanā mūsējie izcīnīja trešo vietu komandu konkurencē!!

Pats ari piedalos šaušanas sacensībās, bet gan nedaudz savādākā disciplīnā!