Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Dobrecovs/Ļevčenko uzvar piekto gadu pēc kārtas Latvijas čempionātā 10 dejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Dobrecovs/Ļevčenko uzvar piekto gadu pēc kārtas Latvijas čempionātā 10 dejās
Romāns Dobrecovs/Violeta Ļevčenko kļuvuši par pieckārtējiem čempioniem. Foto no dejotāju privātā arhīva.

Sestdien Rēzeknē notikušajā Latvijas čempionātā sporta dejās 10 deju programmā (5 Standartdejas+ 5 Latīņamerikas dejas) uzvarēja pasaules čempionāta finālisti Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko, iegūstot titulu piekto gadu pēc kārtas.

Pagājušo sestdien, 27. janvārī, skaistajās Latgales vēstniecībā “Gors” telpās Rēzeknē norisinājās pirmais šī gada Latvijas čempionāts sporta dejās, ko sadarbībā ar Latvijas Sporta deju federāciju rīkoja SDK “Viva” ar Ilona un Kristapu Kalniņiem. Pirmie medaļu komplekti tika sadalīti daudzcīņā jeb 10 deju programmā. Šo čempionātu vēl krāšņāku padarīja Rēzeknes bigbends dzīvā mūzika Laura Amantova vadībā vakara daļā.

Trijās grupās bija izteikti favorīti, un viena no tām bija pieaugušo. Pagājušā gadā ar fināla sasniegšanu lielisku panākumu guvušie Dobrecovs un Ļevčenko ieguva pirmās vietas visās desmit dejās un nopelnīja savu kopīgo piekto titulu, esot nepārspētiem kopš 2020. gada. Arī otro vietu izcīnīja pasaules čempionāta 10 dejās finālisti – 2022. gadā jauniešiem – Hardi Vahtra un Karīna Kārkliņa, kuriem tāds pats guvums kā pirms gada, proti, sudrabs pieaugušajos un zelts U21 grupā. Pirmo medaļu ārpus U21 grupas ieguva Daniils Buinickis un Darja Dmitrijeva, kuriem trešā vieta.

U21 grupā aiz Vahtras un Kārkliņas otro vietu ieguva jaunais duets Haralds Baltalksnis un Alisa Maščenko, kuriem 4. vieta jauniešu grupā, bet pie pirmās medaļas tika bronzu nopelnījušie Toms Špīlbergs un Taisija Bičihina. Savukārt jauniešiem (16-18 g.) favorīta statusu apliecināja Eiropas čempionāta bronzas medaļnieki Ričards Krīviņš un Marija Golubeva, uzvarot visās dejās un pērno sudrabu nomainot ar zeltu. Viena kaluma medaļu augstāk nekā pagājušajā gadā nopelnīja otro vietu izcīnījušie Armands Goldbergs un Anastasija Čerņigova, bet pirmo kopējo medaļu ieguva Juris Zeiza un Eva Grāvere.

Arī junioriem II (14-15 g.) nebija nekādu šaubu, ka pārliecinošu uzvaru tāpat kā 2023. gadā svinēs pasaules čempionāta bronzas medaļnieki Jegors Prokins un Poļina Karimova. Pārējās divas godalgas ieguva jaunais pāris Raiens Dūša/Ksenija Aksjonova un Romans Bogdanovs/Patrīcija Paula Vindele. Junioriem I (12-13 g.) vienīgajiem vakara daļā nebija paredzami uzvarētāji, par kuriem negaidīti kļuva pagājušā gada līderpāris no bērnu grupas Markuss Kalniņš/Džesika Morderere. Pērn 4. vietu ieguvušie Arsenijs Lačinovs/Karolīna Oševerova-Aļenoviča, uzrādot labāko rezultātu Standartdejās, nopelnīja sudrabu, bet vēl vienu bronzu Zeizu ģimenes kontā nopelnīja jaunākais brālis Edvards, kurš kopā ar Paulu Lindi tika uzskatīti par vienu no favorītpāriem.

Bērnu grupā uzvarēja Sendijs Slišāns/Elvita Circene, deju klubam “Zīle” sarūpējot zelta medaļas kopš 2019. gada, kad U21 Latīņamerikas dejās uzvarēja Marks Cimmermanis un Evelīna Zelča. Senioriem pirmo vietu ieguva Juris un Oksana Auziņi.

Nākamais Latvijas čempionāts būs 17. februārī, kad Kuldīgā noskaidros labākos Standartdejās, bet Latīņamerikas dejās medaļu komplekti tiks sadalīti 9. martā Valmierā.