Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Latvijas čempionāts rollerslēpošanā noslēdzas ar interesanto duatlonu Siguldā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas čempionāts rollerslēpošanā noslēdzas ar interesanto duatlonu Siguldā
Foto: Latvijas Slēpošanas federācija.

Šīs sezonas Latvijas čempionāts rollerslēpošanā noslēdzas Siguldā Fischer Slēpošanas centrā, kur trešā posma ietvaros noslēdzošajā sacensību dienā slēpotāji sacentās duatlonā, kur pirmajā daļā bija jāskrien kross, bet otrajā daļā jābrauc ar rollerslēpēm. Sacensības norisinājās ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu.

Noslēdzošā trešā posma pirmajā dienā slēpotāji sacentās komandu sprintā Uzvaras parkā Rīgā, par ko jau ziņojām. Otrajā dienā dalībnieki pārcēlās uz Siguldu, lai noskaidrotu labākos duatlonā, kas tika ieviests pērn. Līdz ar to sacensību programma pēdējā posmā pilnībā atbilda pagājušam gadam.

Liela daļa no sestdien komandu sprintā startējušajiem Latvijas izlases līderiem un pasaules kausa posmos rollerslēpošanā panākumus guvušajiem sportistiem svētdien Siguldā nepiedalījās. Toties vīriešu konkurencē parādījās olimpietis Indulis Bikše, kurš nodemonstrēja lieliskās skriešanas spējas un izvirzījās pārliecinošā vadībā pēc pirmās duatlona daļas jeb 3km krosa. Lai arī madonietis 6km rollerslēpošanā no visu grupu pārstāvjiem uzrādīja 4.laiku, tas netraucēja svinēt drošu uzvaru. Otro un trešo laiku kopējā ieskaitē uzrādīja abi labākie V18 grupas pārstāvji – Rainers Paeglis un Sandijs Suhanovs (abi Sigulda). Pēc skriešanas nedaudz priekšā bija “Stirnu bukos” startējušais Suhanovs, bet rollerslēpošanā viņu noķēra un apsteidza pasaules kausa posmos atzīstamus rezultātus uzrādījušais Paeglis. Līdz ar to siguldiešu starpā ar 10 sekunžu pārsvaru virsroku ņēma Paeglis.

Ceturto laiku kopējā ieskaitē uzrādīja SS “Arkādija” pārstāvis Aleksandrs Ļūļe, kurš pērn bija viens no ātrākajiem Latvijas čempionātos un FIS sacensībās. Rīdzinieks abās disciplīnās bija trešais, aiz Biksēs un Suhanova krosā un aiz Paegļa un Edgara Bernāna rollerslēposānā. Un tieši minētais Bernāns ieguva otro vietu pieaugušo grupā.

Sievietēm pieaugušo grupā nepiedalījās neviena dalībniece, tādēļ labākos laikus 2km krosā un 4,8km rollerslēpošanā uzrādīja jaunāko grupu dalībnieces. Viena no vadošajām Latvijas junioru orientieristēm Kristīne Brunere junioru konkurencē neatstāja nekādas cerības abām daugavpilietēm Zlatai Pancerko un Aleksandrai Romanovskai, izcīnot pirmo vietu, taču par siguldieti labākus laikus uzrādīja pirmās trīs jaunākās S18 grupas pārstāves.

Estere Volfa, kura šogad visos posmos ir uzvarējusi taku skriešanas seriālā “Stirnu buks” skolu čempionāta 6km distancē, bija krietni priekšā pārējām pēc skriešanas, un lai arī par viņu nedaudz ātrāku laiku rollerslēposānā uzrādīja komandas biedrene no Cēsu pilsētas sporta skolas Elza Bleidele, cēsniece Volfa ieguva pārliecinošu pirmo vietu. Bleidelei līdz ar to sudrabs, bet bronzu ieguva madoniete Katrīna Bērziņa, kurai tikai par 0,1 sekundi bija ātrākā nekā labākā juniore Brunere.

Ļoti labas skriešanas īpašības kā parasti demonstrēja krāslavietes, kuras šogad arī lieliski startē rollerslēpošanā, līdz ar to Adrianas Šuminskas un Valērijas Burcevas uzvaras S16 un S14 grupās bija likumsakarīgas. Šajās vecuma grupās puišiem nepārspēti palika rīdzinieks Jēkabs Skolnieks un siguldietis Bruno Bilans.