Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Artūrs Bogdanovičs – ar skeitbordu pretim olimpiskajām spēlēm

Agris Suveizda

Artūrs Bogdanovičs – ar skeitbordu pretim olimpiskajām spēlēm
Artūrs Bogdanovičs. Publicitātes foto

Šogad Latvijas Olimpiskās vienības sastāvs pirmo reizi tika papildināts ar street disciplīnas skeitbordistu. Artūrs Bogdanovičs (savā industrijā pazīstams zem pseidonīma Mr.Boga) savu vietu Olimpiskajā vienībā izcīnīja ar sasniegumiem starptautiskajās un vietējā mēroga sacensībās 2021. gadā. Neskatoties uz pērnajā gadā vēl aktuālajiem Covid-19 ierobežojumiem, Artūram izdevās pilnvērtīgi apceļot gan Eiropu, gan pabūt otrpus Atlantijas okeānam – tur Artūrs bija pirmais latvietis, kas startējis sacensībās "Dew Tour", kuras vienmēr ir bijušas zināmas kā vienas no prestižākajām sacensībām augstākā ranga profesionālajiem braucējiem. Šīs sacensības bija arī viens no noslēdzošajiem atlases posmiem uz olimpiskajām spēlēm Tokijā un tika aizvadītas lielākajā ASV ārtelpu skeitparkā.

Iepriekšējos gadus Artūrs sevi mērķtiecīgi pilnveidojis nu jau ne tikai hobija, bet gan profesionālā līmenī un Latvijas skeitborda federācijas paspārnē turpina piedalīties pasaules mēroga starptautiskās skeitborda sacensībā, kas nebija iedomājams 10 gadu vecumā, kad Artūrs sāka savas skeitborda gaitas dzimtajā pilsētā Iecavā. Lielu atspērienu deva tanī laikā jaunuzbūvētais skeitparks, kurā arī pierādījās Artūra pacietība un ambīcijas. Jauni triki nesa lielu gandarījumu, esošie triki tika atslīpēti, un viss nereti tika iemūžināts videokamerā. Jau pēc diviem gadiem Artūrs piedalījās savās pirmajās sacensībās Latvijā un īsi pēc tam junioru grupā pirmo reizi guva uzvaru. Saņemtais kauss jau toreiz nozīmēja daudz vairāk par citām materiālām balvām. Šobrīd Artūrs ir vairākkārtējs un esošais Latvijas čempions, kā arī esošais Baltijas čempions. Pagājušā gada Pasaules kausa kopvērtējumā Artūrs ierindojās 11. vietā, kas tiek uzskatīts par ļoti augstu rādītāju Latvijas pārstāvim pasaules līmeņa sacensībās. Šī gada aprīļa izskaņā vietējā skeitborda platforma "RajonTV" atzina Artūru par Latvijas gada skeitbordistu. Katrs šāds nozīmīgs panākums motivē Artūru doties pretim jauniem izaicinājumiem, augt un attīstīties kā sportistam un vispārējam skeitborda entuziastam.

Kopš debijas Tokijā kā oficiālai disciplīnai olimpiskajās spēlēs skeitbords ieņem stabilu vietu starp pasaules vadošajiem sporta veidiem. Artūra lielais mērķis ir kvalificēties Parīzes olimpiskajām spēlēm 2024. gadā. Skeitbordā šī brīža kvalifikācijas sistēma vēl joprojām ir sākuma stadijā un ir gana sarežģīta; tā arī neparedz katras pasaules valsts pārstāvniecību. Tā darbojas pēc punktu vākšanas principa; katrām no šīm sacensībām ir sava vērtība, taču Artūram ir svarīgi startēt visos kvalifikācijas posmos turpmākajās trijās sezonās, lai pilnvērtīgi izpildītu kvalifikācijas programmu. Pirmā sezona sākas jau šogad ar posmiem Itālijā un pasaules skeitborda čempionātu Brazīlijā. Paralēli tam Artūrs koncentrējas arī uz Pasaules skeitborda kausa posmiem un plāno neizlaist arī mazākas nozīmes skeitborda un ekstrēmo sporta pasākumus un festivālus. Šīs sezonas viens no būtiskākajiem uzdevumiem Artūram ir arī saglabāt savu pozīciju Latvijas Olimpiskajā vienībā, kas ir nepieciešams, lai varētu pilnvērtīgi turpināt savu ceļu pretim lielajiem mērķiem arī turpmākajās sezonās.

Gan vietējā, gan ārvalstu skeitborda sabiedrībā Artūrs ir labi zināms ne tikai kā talantīgs braucējs, bet arī kā fotogrāfs, kas savu fotogrāfiju arī koncentrē tieši uz skeitbordu, iemūžinot trikus, sacensību gaitas un vispārējo skeitborda dzīvesstilu. Artūra bildes ir novērtējuši gan paši braucēji, gan sacensību organizatori, gan skeitborda žurnāli un citu valstu skeitborda federācijas. 2020. gadā izlaistā fotogrāmata “Ohota na molodosjt” ir aizceļojusi pa tuvākajiem un tālākajiem pasaules nostūriem. Kā arī - pa pasauli Artūrs ceļo ar sevis radītajām skeitborda somām.
Artūrs pašlaik ir devies savā pirmajā lielajā sezonas izbraucienā, kas paredz divas sacensības Francijā – "Far’n’High" un FISE – un starp tām viesošanos Beļģijā, kur trenēsies vienā no vietējām skeitborda akadēmijām, kā arī pievienosies pārstāvētā skeitborda apavu zīmola komandas tūrei, kurā paredzēti vairāki pasākumi ar paraugdemonstrējumiem. Nākamā tūre plānojas jūnijā, kuras ietvaros ir pirmie pasaules kausa posmi - "Simple Session" Tallinā un "Mystic Cup" Prāgā –, kā arī pirmais olimpiskās kvalifikācijas posms Romā, kas būs pirmais lielais šīs sezonas pieturpunkts. Starp tūrēm Artūrs aktīvi trenējas vietējos skeitparkos, rūpējas par savu sportisko sagatavotību un pilda savus pienākumus vietējā skeitborda scēnā.

Katras šādas tūres ietvaros Artūrs krāj profesionālu pieredzi, kā arī bagātina savu radošumu. Sekot līdzi šiem procesiem var Artūra sociālajos tīklos, kur tiek atainotas ikdienas aktivitātes, un mājaslapā, kur periodiski tiek publicēti plašāki atskati par piedzīvoto gan vizuāli, gan vārdiski.

Informāciju sagatavoja:
Artūrs Bogdanovičs,
Mr.Boga | Arturs Bogdanovics