Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

LOK sporta un veselīga dzīvesveida veicināšanai sadarbosies ar ''Latvijas Loto''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

LOK sporta un veselīga dzīvesveida veicināšanai sadarbosies ar ''Latvijas Loto''
Foto: LOK

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers un VAS “Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja Maija Kubli šā gada 24. martā parakstīja Sadarbības memorandu, kurš paredz sadarbību starp abām organizācijām un kopīgu projektu īstenošanu, kas vērsti uz sporta un aktīva dzīvesveida veicināšanu.

“Mēs esam pārliecināti, ka šī sadarbība ļaus turpināt visai Latvijai svarīgu projektu attīstību. Gan Eiropā, gan visā pasaulē tā ir ierasta prakse, kad daļa no valsts loterijas piesaistītajiem līdzekļiem tiek izmaksāta laimestos, bet daļa nonāk valsts budžetā un tiek novirzīta sabiedriski nozīmīgu mērķu īstenošanai. Viens no šādiem projektiem, Simtgades loterija, ir kļuvis ļoti populārs un tautā mīlēts. Šādā veidā Latvijas iedzīvotāji atbalsta mūsu māksliniekus, kā arī izcilākos vidusskolu absolventus, kuri saņem stipendijas. Arī turpmāk mēs strādāsim pie līdzīgām iniciatīvām, lai palīdzētu vākt līdzekļus labiem mērķiem. Šogad bērnu un jauniešu sportam un aktīvam dzīvesveidam. Mums ir prieks, ka nākamos projektus varēsim īstenot kopā ar Latvijas Olimpisko komiteju,” uzsver “Latvijas Loto” valdes priekšsēdētāja Maija Kubli.

“Latvijas Olimpiskajai komitejai ir patiess prieks uzsākt sadarbību ar “Latvijas Loto”. Esam pārliecināti, ka mūsu sadarbība sekmēs bērnu un jauniešu interesi par sportu. Ceram, ka atklāsim arī jaunus sporta talantus, kas nākotnē kļūs par olimpiešiem un nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Tieši šajā jomā mēs kopā ar “Latvijas Loto” saredzam lielas iespējas sabiedrībai nozīmīgu sporta projektu īstenošanā. Vesela un sportiska sabiedrība ir stipras valsts pamats,” norāda LOK prezidents Žoržs Tikmers.

Līdzīgs projekts kā Simtgades loterija, kurš kļuva populārs tieši sabiedriskā labuma mērķa dēļ, tika aizsākts 2017. gadā. Līdz šim klajā laistas jau desmit loterijas sērijas, bet Simtgades stipendiju 500 eiro apmērā ir saņēmuši jau 1045 izcilākie Latvijas vidējās izglītības iestāžu absolventi.

Sadarbība starp “Latvijas Loto” un Latvijas Olimpisko komiteju aizsāksies ar jauna sabiedriskā labuma mērķa projektu sportošanas kustības veicināšanai. To ietvaros klajā nāks divas loterijas – “Sporta loterija” un interaktīvā izloze “Sporto visi!”. Nozīmīga daļa no iegūtajiem līdzekļiem tiks novirzīta finansiālam atbalstam sporta dzīves veicināšanai Latvijas izglītības iestādēs, kā arī jauniešu sporta nometņu rīkošanai. Jaunās valsts mēroga sporta tēmai veltītās izlozes ar sabiedriskā labuma mērķi Ministru kabinets atbalstīja aizvadītā gada 5. novembrī, un tās tiks ieviestas šī gada laikā.

2020. gadā “Latvijas Loto” strādāja ar 57,1 miljonu eiro apgrozījumu, un peļņa sasniedza 11,1 miljonus eiro, savukārt nodokļos, nodevās un dividendēs valsts budžetā “Latvijas Loto” iemaksāja 12,55 milj. eiro.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Olimpiskā komiteja

  +2 [+] [-]

, 2021-03-24 18:00, pirms 4 nedēļām
Kubli, Kubli??? Tā nebija tā bagātīgi atalgotā pensionāre no spēļu kantora?

     [+] [-]

, 2021-03-24 18:59, pirms 4 nedēļām
...kādi vēl kubli? Nav tā kā drusku amorāli? Jaunas loterijas, lai atkarīgie samet, pamatīgās algas valdei un vadonei ir sametuši! lohotrohs bio!